• 23854
  türkiye futbol tarihinin en çok lig şampiyonluğu ve türkiye kupası şampiyonluğu yaşayan, sarı kırmızı parçalı forması ve göğüsünde taşıdığı şanlı bayrağımız ile avrupa'da ülkemizi sayısız başarılara alıştırmış anlı şanlı futbol takımı.
  avrupa'da 1 uefa ve 1 uefa süper kupası şampiyonu.

  ben23rsiz hashtagı ile yeni sezona başlayan gözümüzün nuru. ligin ilk yarısında takıma katılan yeni oyuncuların uyumsuzluğu ve sakatlıkları ile oldukça önemli puan kayıpları yaşamış olsa da şampiyonluğun en büyük adayı.
 • 23855
  2019-2020 sezonu şampiyonlar ligi grup aşamalarında en az koşan 2. takımdır. lider psg 3. barcelona. hadi psg ile barcelona'yı anlarız adamlar zaten top hep ayaklarında üst düzey teknik ve taktik anlayışıyla oynayıp çok koşmaya ihtiyaç duymadan gruplarını lider bitirerek maç kazanıyorlar.
  bizim olayımız nedir peki ?
 • 23856
  mevcut kadrosunda bir sürü yabancı olmasına rağmen işe yarayan veya yarayabilecek futbolcu sayısı hepi topu 8 tanedir. bunların ikisi kiralık, birisi ise yedek kulübesinde düşünülen bir isimdir.

  bu 8 oyuncu: muslera, marcao, falcao, luyindama, lemina (bonservisi alınabilirse), andone (bonservisi alınabilirse), linnes, donk (kulübeye). kalan yabancıların ise derhal ilişikleri kesilmeli takımdan.

  luyindama sezonu kapattı, falcao ilk yarı komple yoktu, andone aylarca yok, linnes'in lisansı çıkmadı derken maalesef sadece 4 yabancıdan verim almaktadır.

  unutmadan, bir adet de diagne bey kiralıktan geri gelecek.
 • 23859
  2019-2020 sezonunda çoğu oyuncusu sorunlu olan takım. yani öyle diyorlar. muslera, andone ve lemina harici yabancı oyuncular için taraftarın geneli hep kötü yorumlar yapıyor. andone ve lemina da iyi oynadıkları için değil, iyi mücadele ettikleri için, daha doğrusu hırslı gözüktükleri için seviliyor. bizim taraftarın en büyük kriteridir; suratında o hırsı, o azmi görmek ister. bu yüzden de diğer oyuncular takımı sabote etmek, gamsızlık gibi şeylerle itham edilir.

  bu 3 oyuncuyu ben de seviyorum, yalan yok. ama diğer yabancıların hepsinde sıkıntı olduğunu düşünmemizde bir sıkıntı yok mu? hadi luyindama'yı da bu 3 oyuncunun yanına katalım ki sezon başı o da iyi eleştirildi. geriye 10 yabancı kalıyor ve hepsi suçlu, gamsız, sabote ediyor, kötü... bu 10 oyuncunun 6'sı geçen sene de bizimleydi. ne değişti? ya da o zaman da mı aynıydık da konuşmaya cesaretimiz yoktu?

  yerlilerden de, oynayan oyuncular içinde ömer bayram ve adem büyük harici beğenilen oyuncu yok. ki adem de son haftalarda eleştirilerden nasibini aldı. hatta derhal gönderilmeli, bize yakışmıyor gibi şeyler de söylendi.

  yani taraftarın isteği takımda 5 kişi kalsın ve geri kalan herkes gitsin. ha bir de taylan antalyalı ve emre akbaba da var. olduk 7 kişi. sonra yaparız bir ton transfer ve her şey düzelir. gidecek oyuncuları da hoca transfer ettirdi ama olsun, şimdi sistemine uygun oyuncuları getirecek. ve takım şaha kalkacak.

  buna inanıyorsa taraftarın çoğunluğu ve hoca yapılsın. sonuçları hep beraber görelim. çünkü bu derece inanan insanlara ne söylersen söyle görmezler, dinlemezler. o yüzden yaşanması daha iyi. ben bu sezon için umudumu kestim. o yüzden o gitsin bu gelsin demeyeceğim. ve bu yüzden de herkesin fikrine saygı duyuyorum. fatih terim de kendi istemediği sürece gitmeyecek, biliyorum. kendisinden farklı bir taktik anlayışı da göremeyeceğiz, artık onu da anladım. o yüzden ne olursa olsun artık. normalde ara transfer döneminde çok fazla para harcanmasın, zor durumda kalmayalım isterdim ama kalacaksak da kalalım. dibi görelim gerekirse. eğer taraftar uyanacaksa, takım doğru ve emin adımlar atmak zorunda kalacaksa, günü kurtarmak yerine geleceğe yönelik adımlar atılacaksa belki de dibi görmek daha hayırlı olur.
 • 23861
  19/20 sezonunda teknik ekip tarafından çok kötü kadro mühendisliğine maruz kalmış takımdır.

  öyle görünüyor ki, bir taktik planlama üzerine futbolcu transfer etmek yerine, fırsat transferlerini takıma doldurup sonra taktik oturtulur mantalitesi ile hareket edildi ve büyük bir başarısızlık oluştu. yani tam kervan yolda düzülür mantığı ile hareket edildi.

  demek ki kervan her zaman düzülemiyormuş.
 • 23863
  kötü bir takım kuruldu malesef. sene başı, takım henüz oturmadığı için böyle oynuyoruz diye düşünüyordum ama açıkça görülüyor ki malum şartlardan ve tercih hatalarından dolayı iyi kadro kuramadık ve iyi bir hazırlık kampı da geçiremedik.

  genç oyuncu delisi değilim, hatta geçmiş yazılarımdan da genç oyunculara fazla anlam yüklemenin yanlış olduğunu çokça belirtmişliğim var. ancak emin, atalay, ali yavuz, süleyman gibi isimleri bu takımın içine daha fazla sokmamız lazım. bazen tamamlayıcı roller de gerekebilir; maddi sıkıntıların olduğu dönemlerde aydın, mehmet güven, ferhat, uğur gibi gençleri hep böyle kullandık. hiçbirine kurtarıcı gözüyle bakmadık ama yer yer hepsine şans verdik. mevcut şartlar bunu yine gerektiriyor.
 • 23864
  mariano, emre mor, seri, nzonzi, belhanda ile yolları ilk fırsatta ayırması gereken takım. devre arasında yerlerine transfer yapmak zor olacaktır ama zaten hali hazırda katkı veremeyen oyuncular oldukları için gitmeleri sorun teşkil etmiyor. özellikle nzonzi ilk geldiği günden beri galatasarayın oyun yapısına uygun olmadığını gösteriyordu.