• 23786
  sözlükte ve başka mecralarda sıkça görüyorum. renktaşlar büyük oranda takım icin bu sezonun ilk yarısını geçen sezona benzetiyorlar. geçen seneyle bu seneyi karşılaştırmak birkaç açıdan yanlış;

  1- geçecek rakip sayısı çok fazla. geçen sene önümüzde başakşehir vardı. onları yakaladık ve iş bitti. bu sene 4-5 takımın birden çapdan düşmesini beklememiz gerekiyor.

  2- geçen sene bizden daha iyi top oynuyor diyebileceğimiz takım yok gibiydi. bu sezon ise bizden daha kötü top oynuyor diyebileceğimiz bir tek kayserispor var.

  3- geçen sezon forvet gelse sorunlar çözülecek gibi oynuyordu gs. bu sezon ise en az 4-5 isim gelsin ki toparlayalım diyoruz.

  bu sebeplerden dolayı kalan üç maçı da kazanıp 32 puan yapmadığımız sürece şampiyonluğun uzak olduğunu düşünüyorum. aslında 32 puan bile çok yeterli değil ama bu sezon ilk defa bir galibiyet serisi oluşmuş olacak kalan 3 maçı kazanırsak. meşhur "ocak" ayı gelmiş olacak.

  32... ya da hadi diyelim 30; bu puanların altında ve ilk 4'ün dışında kalan bir galatasaray'ın şampiyon olması geçtiğimiz seneye göre çok daha zor olacaktır. hatta hatırlayalım; geçtiğimiz sezon tecrübesiz bir başakşehir'i yakalamak bile şapkadan çıkan koskocaman bir tavşandı. yukarıdaki şartlardan dolayı bu sezon o başarıyı tekrar etmek iyice zorlaşacak.