• 23536
  üzülüyorum amk. bkz mkz'siyla uğraşamayacağım işin ama gördüğünüz gibi "uğraşamayacağım"ı düzgün yazacak formata saygım var. son real maçını biliyorsunuz. 6 kasım falan filan demek istemiyorum. maçın ikinci yarısını izlemedim. kendi kendimi umursamamaya şartlamaya çalıştım ama olmuyor. o günden beri bok gibiyim. real madrid'i hep ultimate rakibimiz olarak gördüm. icerde 6 yerken bile adamların bize saygı duyarak oynadığını hissetmiştim. ama en son oynanan lanet maçta ciddiye alınacak bi yanımız yoktu. sallamıyorum diye kendimi kandırdığım iki gündür alakasız anlarda ne rezil halde olduğumuzu hatırladım hep. günümü bok eden bi şey vardı hep ama üstüne parmağimı koyamıyordum. ama şimdi başım yastıktayken anlıyorum: üzülüyorum amk. çünkü bu ruhsuz heriflerle geçecek bu sezon. ne kadar sallamıyorum desem de gözüm her hafta sonu maçta olacak ama bu hefifler koşmayacak. bir sene böyle geçecek ve biz üzüleceğiz. bir sene boyunca içimizde hep bir burukluk olacak. galatasaray kötüyken ben mutlu olamıyorum amk. bağrımda bi öküz böğürüyor hep ve mayısa kadar o öküze alışmam lazım. alışırız napalım. ama koşun be adamlar, şu formaya biraz saygınız olsun. küfür kıyamate maç izletmeyin bize, feghouli senin ben o marcelo'yu eli götünde izleyen tavrını... ya neyse,yapmayın bize bunu. isımize gucumuze bakalım, haftasonlarını heyecanla bekleyelim, şu koca seneyi elimizden almayın ama. gidin psg'den 8 yeyin ama şu haftasonunu heyecanlı bekletin bana milyoner ruhsuzlar ordusu.
 • 23540
  2. yarılarda daha kötü oynamamızın sebebi şu an takımdaki oyuncuların ciddi bir kısmının yaz kampı geçirmemiş olması, bir de tabii fatih terim'in fiziksel yükleme stratejisi.

  ligin 2. yarısında bugün o çok koşan fenerbahçeli oyuncuların halini görünce anlarsınız ne demek istediğimi. ersun yanal'ın takımı ligi koparamayacağına göre şampiyon olamayacak. fatih terim takımları her zaman ligin 2. yarısında daha güçlü olurlar, unutmayın bunu.
 • 23541
  (bkz: selamun aleyküm biz geldik)

  tek şanssızlığımız sıradaki maçların zorlu olması. arada bir kaç maç kolay olsaydı ritmi bulur, eksiklerin telafisine gidilirdi. 9 kasım 2019 gaziantep fk galatasaray maçında eleştirmek isterseniz elbette bulacağımız çok şey var ama iyi şeylerin başlangıcı gibi duruyor. 22 kasım 2019 başakşehir maçı öncesi sosyal medyaya ve maçta tribüne motivasyon adına büyük iş düşecek. bahsettiğimiz eksik konsantrasyon ile kapanabilir.
 • 23543
  ortası iyi ama çevresi kötü bir takım olmuştur 2019-2020 sezonunda. şöyle ki; kale, defans göbeği, orta saha ve forvet olarak gayet iyi takımız ancak bekler ve kanatlar felaket düzeyde. dolayısıyla aşırı formsuz bekler ve hafiften vurdum duymaz kanatlar la oyunumuz oturmuyor ve herkes domino taşı gibi sırayla görev yerini kaybediyor, yada yapılan pres hep bir adım geride kalıyor.
  rakip beki takip etmeyen kanatlarla başlıyor sıkıntı, orta saha kanatları kapatsa göbek boşalıyor ve rakip direkt stoperlerle karşı karşıya kalıyor, orta saha ortayı kapatsa yavaş beklerimizin de etkisiyle kanatlar boşalıyor ve birçok maçta dikkat etmişsinizdir bizim bekler rakip bek kovalarken stoperler beklerimizin yerini dolduruyor, tam bir deli saçması oluyor. o stoperin yerini de nzonzi veya orada kim oynuyorsa o doldurmaya çalışıyor. her an kaptırılabilecek topta tüm merkez takım tedirgin hafif geriye yaslanmış bir şekilde atağa çıkıyoruz ve ilerde çoğalamıyoruz. çünkü top kaptırıldığı anda yukarda yazdıklarım çok daha tehlikeli vuku buluyor. o yüzden umarım devre arasına kadar minimum puan kaybıyla gireriz ve onyekuru ile beraber çok iyi iki bek alabiliriz.
 • 23544
  "koskoca galatasaray'ı ahmet mi savunacak?", "şampiyonluk kovalayan takımın sol beki emre mi olacak?", "maçı kurtarsın diye adem'i mi oynatacağız?", "galatasaray orta sahası ömer'e mi kalmış?" gibi eleştirilere hiç takılmadan ilk on bire birkaç tane yerli yerleştirmesi gereken takım. bunu yerli, yabancı ayrımı dolayısıyla söylemiyorum ama mevcut kadrodaki henüz yeterince takıma sokamadığımız bazı yerli oyuncular, istediğimiz tarzda oyuna etki edebilecek isimler.