• 23179
  18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçının ilk yarısında yine iyi oyun oynayamayan takım. skor bizi aldatmasın. ve bu sefer oyunculara bağlanacak bir durumda yok. belhanda hariç kötü oynayan oyuncumuz da yok.

  bulduğumuz pozisyonlar sadece andone'nin bireysel çabaları ile elde ettiğimiz pozisyonlar. o pozisyonlar harici denediğimiz tek şey luyindama' nın uzun topları. top bizde yine ama yine bir sürü pozisyon verdik kalemizde.

  oyuncular da tempolu oynuyor ama yine yana pas, geriye pas. bu sistem ile anca bu kadar oluyor işte. biz hocadan oyunsal anlamda, taksiksel anlamda bir değişiklik bekliyoruz ama bu taktikle devam edeceğiz gibi duruyor. umarım maçtan sonra iyiydik demez.

  edit: hoca maçtan sonra iyi olduğumuzu söyledi. bayağı memnunmuş takımdan. takımın en kötüsü belhanda'yı da mecburen çıkarmış. üzücü.
 • 23182
  2019-2020 sezonu takımı vasat bile değildir. 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçında on kişi rakibinden 2 gol yemiş, son 10 dakika da topu onlara verip, acaba üçüncüyü yiyebilir miyiz derdine düşmüşlerdir. bir de bütün bunlar takımın iç saha maçında oluyor.

  fatih terim değil, tudor, riekerink, denizli, hamzaoğlu, prandelli, bilmem kim olsa, isterse guardiola, klopp, pochettino olsun bütün taraftar ağzına geleni söylerdi. bunda hemfikiriz herhalde, öyle değil mi?
 • 23183
  2019-2020 sezonunda sabrımızı sınamaya devam edeceğini her fırsatta gösteren takımımızdır. artık ben yazmaktan bıktım, takım ruhsuz oynamaktan bıkmadı. ömer bayram ve andone kadar gamlı oyuncular olmalı sahada, belhanda gibileri değil. savunmada da herkes kötü resmen, bunu aşmanın tek yolu üçlü savunmayı denemek. biz bunu denedik ve başardık ama inatla halen 4-3-3 oynamaya çalışacağız gibi gözüküyor, hepsinin ötesinde ben bunları konuşmaktan yoruldum. artık sonuç görmek istiyor herkes ama umarım görürüz bu sonuçları.
 • 23186
  sezon başından beri süregelen kötü oyununa devam eden takım. belhanda'nın geçen sezon başında feghouli'ye yapılan muamele gibi artık bu takımda uzun bir süre dinlendirilmesi gerekiyor. inanılmaz ciddiyetsiz oynuyor. oyunun sıkıştığı anlarda boşa kaçıp pas alması gerekirken yürümeye devam ediyor.

  marcao ve luyindama tandemi mümkünse topla ileri çıkmasın. muslera'ya versinler o ileri vursun daha iyi. bu ikilinin topla ileri çıktığı pozisyonların %90'ı top kaybı ile sonuçlanıyor. eğer rakip bu kayıpları iyi değerlendirip hızlı çıkarsa ciddi pozisyon atlatıyor kalemiz.

  şener, mariano faciasından sonra ciddi ümit verdi. çoğu pozisyonda hem savunmada hem hücumda yardım gelmemesine rağmen üstesinden geldi.

  ömer bayram ilginç bir şekilde sol bek performansının tersi orta saha performansı veriyor. oyunu belki iyi okuyamıyor ama ciddi dinamizm katıyor takıma. yürüyedursun.

  emre mor skoru erken bulmak için bu takımda ilk 11 başlamalı. maçı çevirmek için sonradan oyuna giren oyuncu olmamalı. şutu ve orta açma özelliği dribbling özelliğine nazaran daha kötü olduğu için kapanan takımlara karşı çok etkisiz kalıyor.

  galatasaray oyununu geçen sezonlara göre daha da karmaşıklaştırdığı için saçma sapan bir oyun düzeni ortaya çıkıyor. hücuma çıkarken bekler kanat forvet gibi top bekliyor. rakip savunmanın içinde kayboluyor. bu durumda hücumda 2 kişi eksik kalıyoruz. bek dediğin bindirir, ortasını açar. bunu bir maçta 2 veya 3 kez yapabiliyoruz.

  bu takım tüm oyun anlayışına reset atıp 4-4-2 oynamalı. savunmayı 4'lü yapmalı. nzonzi stoper tandeminin arasına girmemeli. kanat orta sahalar savunmaya gereken takviyeyi vermeli. merkez orta sahaların dinamizmi yüksek olmalı. santraforlar geriye gelip top almalı, devamlı koşu denemeli. eminim bu durumda 18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçında 45 dakika 10 kişi oynayan rakibe karşı yer yer bu kadar ezilmez takım.
 • 23189
  ekim ayını yarılamış olmasına rağmen top oynamayan takımdır. çok ciddi bir sıkıntı bu, seyirci keyif almıyor, oynanan oyun iç açıcı değil hiç. devre arası dışında bu takımın pek çıkış yolu gibi duruyor. klasik boşa geçen bir yarım sezon olacak. işin kötü tarafı 2 senedir iç sahada rakiplerini ezen takım artık yok, deplasman aynı bildiğimiz gibi ve takımın tutunacağı herhangi bir dal yok. hakkımızda hayırlısı. bu kadar para harcandı ama ne pas oyunu oynayabiliyoruz ne de sahada yeteri kadar dinamik ve hareketli değiliz. hocamı çok seviyorum ama bu takımı kuran da oynatması gereken de o.