• 22788
  bana kesinlikle hırs eksiği var gibi gelen takımımız. falcao'yu daha yeni oynadığı için hariç tutuyorum ama bence takımın çoğu oyuncusunda bir hırs eksikliği özellikle arka 4 lü ve yeni transferlerde bi takımı sahiplenememişlik var. belki de kiralık oldukları için bilmiyorum ama takım hırsından ve kolej havasından baya bir uzak geliyoruz bana.

  bir de dikkatimi çeken yeni bir gelişme var. ya usta bi takım rakibin ayağından hiç mi top alamaz sahanın hiç bir yerinde. ya rakip sahada zaten pres yapmıyosun orda alın bi şekilde yok imkansız, orta sahada koşmak falan yok zaten e orda kap şu topu imkansız, e savunmada yerleşmişsin 10 kişi kendi yarı alanındasın bari kendi 1. bölgende kap yok ya o da imkansız. ya resmen rakibin ayağında olan top bizim ayagımıza geçmiyor bi karmabol olmadan. ya auta gidiyor, ya taca gidiyor ya muslara'da kalıyor ya gol oluyor ya da korner oluyor.

  biraz hırs biraz istek biraz konsantrasyon. kalite olarak yıllar sonra çok çok iyi bir haldeyiz. allah aşkına silkelenin kendinize gelin.

  size silk beni şarkısını hediye ediyorum, fatih hocam da sizi güzelce bir silkecektir artık diye tahmin ederek;

  https://www.youtube.com/watch?v=5Pq4nGV4KQw
 • 22789
  sezon başından beri bir türlü ideal formunu yakalayamamış takımımızdır.

  bunun sebepleri ffp yüzünden "mecburen" transferlerin takıma geç katılması, kırmızı kart cezaları sebebiyle sürekli değişiklik yapmak zorunda kalmamız ve milli aradan sonra oyuncuların hem yorgun hem de ilk kez bir arada oynaması olarak sıralanabilir.

  ben takımın form tuttukça istikrar sağlayacağını düşünüyorum. en güçlü yerimiz kağıt üzerinde orta saha iken maalesef şu an en az performans üretebildiğimiz yer yine bu bölge. takım yeni oyuncuların takıma katılmasıyla pas kanalları konusunda belli bir alışkanlık gösteremiyor henüz. bu sebeple çok sayıda ama efektif olmayan paslarla rakip takımı defansif anlamda zorlayamıyoruz, henüz. bu elbet iyileşecektir. özellikle falcao'nun katkısı bizler için önemliyken bence esas farkı yaratacak oyuncu lemina. umarım sakatlık veya rahatsızlık yaşamaz. ilk maç sağlık sorunları nedeniyle çok az sahada kalabildi. fakat o kısa sürede dripling yeteneklerinin nasıl fark yaratacağına dair bizlere fikir vermiş oldu. bu takım hücumda hızlı, rakip hücumdayken ise sağlam bir set oyunu oynamayı başarırsa gerçekten yıkıcı bir güce sahip olacaktır. bu potansiyel fazlasıyla var. defansif açıdan bazı noktalarda alarm veriyoruz evet doğru fakat bu hem düzelebilecek hem de takımın hücum performansı yükseldikçe daha az zorlanacağımız bir nokta. şu an fazla karşı hücum yiyoruz, topu geri kazanma hızımız epey düşük. bu da kondisyonumuzu geri koşarken harcamamıza neden oluyor.

  ben hiçbirinin çözülemeyecek sorunlar olduklarını düşünmüyorum. devre arasında bu takıma minik bir operasyon daha gerekli. bu da bek oyuncular üzerinden olmalı. nagatomo'yu bir şekilde elden çıkarmamız ve yerine iyi bir sol bek bulmamız şart. aynı şekilde mariano'yu bu senenin ikinci yarısında iyi yedekleyebilecek, seneye ise yerini alacak bir oyuncu bizim gelecekte elimizi çok rahatlatır. eğer yerli olursa bu oyuncu linnes'in de takıma dönmesi ihtimali doğar. linnes ile ilgili bence tek sıkıntı bir yedek hatta kadro dışı oyuncu için aldığı yüksek yıllık ücret. bunu verecek lüksümüz yok. madem imzalandı, en azından ikinci yarıda bir şekilde faydalanmak gerekli. mariano'nun performansı düşük evet ama en az verim aldığımız oyuncu nagatomo. bunu bir şekilde çözmemiz gerekli.
 • 22790
  artık eskiden olduğu gibi hayvan gibi karşı sahada pres yaptığını görmek istediğim takımım. elmander- necati, hakan- arif nasıl yapardı.. işte tam bunu görmek istiyorum. türkiye'de rakip kim olursa olsun topu veriyorlar 3-5 saniyede. manchester city'yle falan da oynamıyoruz her gün müthiş paslarla presi aşsın. lütfen bunu yapalım galatasaray token'ımla bunu işaretlicem hemen
 • 22791
  son milli maç arasından sonra 4 büyüklere baktığımızda en kârlı çıkan takım olmuştur. üstelik takımın başında hocası yokken.

  (bkz: #2765193)
  (bkz: 13 eylül 2019 galatasaray kasımpaşa maçı)
  (bkz: 14 eylül 2019 gazişehir gaziantep beşiktaş maçı)
  (bkz: 15 eylül 2019 trabzonspor gençlerbirliği maçı)
  (bkz: 16 eylül 2019 alanyaspor fenerbahçe maçı)

  dediğimiz gibi,

  (bkz: şimdi onlar düşünsün)