• 22457
  kaleci: muslera, okan, batuhan
  stoper: luyindama, marcao, ahmet, (donk)
  bek: nagatomo, mariano, linnes, şener, ömer, emre
  savunma özellikli orta saha: nzonzi, donk
  ortaya karışık orta saha: seri, selçuk, mustafa(?)
  hücum özellikli orta saha: belhanda, yunus, emre(!), atalay, (feghouli)
  kanat: feghouli, babel, adem, jimmy, emre, (yunus)
  forvet: diagne, erencan(?), (babel)

  mevcut kadrosunda bence kadro derinliği açısından en sıkıntılı yer stoper bölgesi. oraya asıl mevkisi stoper olan bir futbolcu daha transfer edilir inşallah yoksa sezon boyu sakatlık ve/veya kart cezası olmasın diye dua ederiz.
 • 22458
  geleceğini düşünüyorum ama oldu da gelmedi diyelim, falcao gelmezse şöyle bir formasyon beklediğim takımımızdır:

  ————————— muslera—————————
  marianoluyindamamarcaonagatomo
  ————————nzonziseri————————-
  emre mor————feghouli————belhanda
  —————————ryan babel————————

  şu formasyon gayet iş görür. sağ kanatta görmeye alışık olduğumuz belhanda-feghouli-mariano üçgeninde emre sağ kanatta tekniği, pas kabiliyeti, oyun görüşü ile feghouli’nin yerini çok rahat dolduracaktır. ayrıca adam eksiltmesi de ek bir avantaj. belhanda’nın da sol kanada kaymasıyla kreatif oyunu sol kanada da taşıyabiliriz. ileri de babel gibi bir akılla hücum konusunda çok sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.

  işin savunma kısmındaysa emre’nin bekine biraz daha gerçekçi yardımcı olması gerekiyor.* belhanda’nın takım savunmasına olan katkısından söz etmeye gerek yok. özellikle belhanda’nın sol çizgiye kayması, nagatomo’nun eksiklerinin göze daha az batmasına vesile olacaktır. babel ise önde pres yaparak rakip savunmayı rahatsız ederken feghouli’de orta sahaya destek atabilir, merkezin top kapma yükünü hafifletebilir. burada seri savaşçı orta saha falan demiyorum ama bir şekilde de top kazanmamız lazım değil mi? gönül ister ki soso; önde bassın, pres yapsın, rakibini kovalasın ama bunları pek fazla yapan oyuncu değil. yapmaz demiyorum, fazla yapmıyor diyorum.

  olasılıklar dahilinde, bu formasyon da denenebilir diye düşünüyorum.
 • 22459
  kadrosunun biraz yaşlı olması dışında herhangi bir eksiği olmayan takımdır. kadronun yaşına göre bir futbol oynarsak hem ligde hem de şampiyonlar liginde, kuraya göre elbette, iyi sonuçlar alabiliriz.

  ama bu takımı 90 dakika koşturmaya, sürekli önde anlamsız baskı yaptırmaya, takımın mesafesini açtırarak oynatmaya çalışırsak bizim için çok üzücü bir sezon olabilir 19/20 sezonu.

  diagne ile 29,18; falcao gelirse 29,72 yaş ortalaması oluyor ilk 11'in. tabii bir mucize olur da emre mor, linnes, ömer bayram gibi oyuncular inanılmaz bir form grafiği yakalar da ilk 11'in vazgeçilmezi olurlarsa orasını bilemem. ama gerçekçi bakarsak bu takımın defansta alan kapatan, çok fazla top kapmakla uğraşmayan, topu ayağında tutan ve kolay kolay top kaptırmayan bir oyun oynaması lazım.