• 22086
  muslera, mariano,nagatomo, linnes, liyundama, marcao, belhanda, feghouli, seri, babel, diagne, mitroglou, donk, ozornwafor

  hali hazırda 14 yabancı oyuncumuz bulunmaktadır. diagne'nin gönderilip yerine bir yabancı oyuncu alınacak muhtemelen. hala 14... ozornwafor kiralık gönderilip bir orta saha alınır, 14'teyiz hala... hadi mitroglou da gitti diyelim, o bölgeye bir oyuncu daha gerekecek. türk olsun diyeceğim de zor, oraya da bir yabancı gelir, 14'te tıkandık kaldık.

  lige * 14 yabancıyla başlayacağız.

  -----------------------muslera------------------------
  mariano------lyundama----marcao----------nagatomo
  ----------------------transfer-------------------------
  feghouli-------belhanda---------seri---------babel
  -----------------------transfer--------------------

  dizilişe takılmayın. yedekte yabancı forvet olur ya da babel orda alternatif olarak düşünülüp donk tercih edilir. linnes tribüne çıkar sürekli. donk ya da yedek forvet değişimli olarak ona eşlik eder.
 • 22087
  marcao ve luyindama dışında orijinal olarak 2 stoperi olan takımdır. ozornwafor'un yabancı sınırı nedeniyle kiralanacağı söyleniyor, geriye de ahmet çalık kalıyor. ahmet çalık hakkında da en yumuşak tabirle takımda görmek istemediğim bir oyuncu diyebilirim. heralde yine orijinal defans hattımızdan biri sakatlanırsa donk gelicek oraya. bu sefer de orta saha derinliğimiz zayıflayacak ki şu an donk orta saha'da ilk 11 oyuncusu. fatih hoca altyapı'dan yeni bir ozan çıkarır belki, göreceğiz.
 • 22089
  defansif orta saha ve forvete kaliteli 2 isim alınması durumunda, türkiye süper ligi'ne 2 beden büyük gelecek bir kadrosu olacak takımım(ız).

  kadronun yaş ortalamasına baktığımızda da öyle 30+ bir rakam görmüyoruz. hal böyle olursa; "ligin tadı kaçar, şubat'ta lig biter, biz nereden ekmek yiyeceğiz" gibi söylemler daha bir sesli dile getirilecek. bu da maalesef türk futbolunu en az 10 sene geriye götürecek yabancı sınırlaması uygulamasının alelacele yürürlüğü girmesine sebep olacak gibi duruyor.

  umarım yanılırım.
 • 22092
  --------------------- muslera ---------------------
  mariano-luyindama-marcao-nagatomo
  ---------------- donk ----- seri ------------------
  feghouli--------- belhanda ----------- babel
  ---------------------- falcao----------------------

  donk yerine wanyama veya muadili bir orta saha gelirse ve oyuncular deplasman seçmez ise, ligi nisan ayında bitirme şansı çok yüksek takımdır.
 • 22093
  -----------------------------------muslera--------------------------------

  ----şener------------luyindama-------------marcao-----------linnes----

  ----------------------------wanyama/schneiderlin-----------------------

  --------------------belhanda-----------------seri--------------------------

  ----feghouli------------------------falcao------------------------babel----

  okan kocuk
  ertuğrul ersoy
  ahmet çalık
  donk
  emre taşdemir
  selçuk
  taylan antalyalı
  emre akbaba
  emre mor/
  jimmy
  adem
  kostas

  evet farkındayım, mariano ve yuto'yu kadro dışı bıraktım. ancak ben ilk 11'e mutlaka 1 tane yerli koyulması taraftarıyım.

  bana sorsanız belhanda'yı gönderir ve yerine yunus mallı'yı alırım. hele wanyama'yı alabilirsek hiç düşünmem bunun için. hem daha gole yakın bir orta saha oyuncum olur hem de kaliteli bir yerliyi ilk 11'e koymuş olurum.

  ya da feghouli'yi 10 numaraya çekerim, arkasına wanyama ve seri'yi koyarım, sol kanata da risk alarak emre mor ya da deniz türüç'ü yerleştiririm. zaten en kötü şartlarda jimmy ile orayı yedekliyoruz.