• 22080
  kale:

  muslera
  okan kocuk
  ismail çipe

  stoper:

  marcao
  luyindama
  ozornwafor
  ahmet çalık

  sağ bek:

  linnes (mariano)
  şener

  sol bek:

  yuto
  emre taşdemir

  orta saha:

  belhanda
  seri
  cuellar*
  donk
  selçuk
  emre akbaba

  sağ kanat:

  feghouli
  jimmy durmaz
  emre mor*

  sol kanat:

  babel
  adem büyük

  forvet:

  falcao*
  kostas
  mevlüt*

  4 transfer ile bu şekilde bir takıma sahip olabiliyoruz. hala daha stoper sıkıntımız var ve 14 yabancı oluyor. 2 yabancı tribüne gidecek. ilk 11'i tamamen yabancı yaparsak kulübede 1 yabancı tutabiliyoruz. bunun da hem stoperi hem de orta sahayı yedekleyeceği için donk olması gerekecek. ozornwafor ve kostas tribünde bekleyecek. ozornwafor genç bir oyuncu. oynamadıkça gerileyebilir. ancak kendisini u21'de oynatarak formda tutabiliriz. ancak kostas maliyeti nedeniyle tribünde hem fazla lüks olabilir hem de kulübede bile oturamayan kostas'ın motivasyonu düşecektir.

  bu durumda risk alıp kostas yerine yerli bir forvet, mesela enes ünal, daha düşünülebilir. çünkü ilk 11'e, misal, şener'i yerleştirsek bile linnes'i yine kenarda tutmak zorunda kalacağız. emre taşdemir de pek yuto'yu kesemez. belki sağ bekte şener sol bekte linnes alternatifi değerlendirilebilir. böylece kostas'ı da kulübede tutabiliriz.

  şu şekilde:

  ____________________________________muslera___________________________________________

  ____şener______________luyindama________________marcao________________________linnes____

  ____________________________________cuellar____________________________________________

  _________________________belhanda_______________seri___________________________________

  ____feghouli__________________________falcao____________________________________babel____

  okan kocuk
  ahmet çalık
  selçuk inan
  emre taşdemir
  donk (yuto)
  jimmy
  emre mor
  adem büyük
  kostas (henry)
  mevlüt (enes ünal)

  bu durumda ozornwafor ile birlikte donk ve yuto dönüşümlü olarak tribünde olacaklar. tabii kostas'ı gönderip, yukarıda da yazdığım gibi, henry'yi de kiralayabiliriz. zira babel de forvet olarak oynayabilir gerektiğinde. mevlüt yerine yine enes ünal düşünülebilir doğrudan. mümkün olursa bence daha da makul olur.

  bu arada kendisini fiziksel olarak geliştirmiş bir evrencan'ın da bu sezon, özellikle kupa maçlarında, forma bulması sürpriz olmaz.
 • 22081
  kiralık bir yedek stoper alınmasının elzem olduğunu düşünüyorum.(bkz: çağlar söyüncü) bizim ihtiyacımızı fazlasıyla karşılayacaktır.gerektiginde ilk 11 oynayabilir gerektiğinde yedeğe çekilebilir.ayakları marcao kadar iyi olmasa da topla arasının kötü olmadığını düşünüyorum.

  leipzig maçından anlaşıldığı üzere hoca 4-1-4-1 dizilişinden vazgeçmeyecek.bu sistem için seri'nin gelmesiyle 1 orta saha daha alarak eksiğin kapanacağını düşünüyorum. (bkz: alfred duncan)
  forvet için alınabiliyorsa (bkz: radamel falcao garcia ) adayımdır.

  fakat herkesin görüşünün aksine bekler konusunda bütün sezon başımız çok ağrıyacak.gerek mariano'nun geri dönüşlerde ki eksikliği gerek nagatomo'nun hücum gücünde ki yetersizliği beklerin çok önemli olduğu bu sistemin dişlilerinde problem yaratacak.
 • 22082
  benim öngörüm şudur;

  sezona 4-1-4-1 ile başlar sonra beşinci yada altıncı hafta muhtemelen 2011-12 sezonun geri döneriz.
  çünkü, o sezonda bekler konusunda sorun yaşıyorduk... 4-1-4-1 oynamak için iki bekin de çift yönlü olması gerekiyor. bunu sağlayabilecek bek rotasyonuna sahip miyiz?

  önünde sonunda 4-4-2 asimetirk veya düz 4-4-1-1'e dönüş yapacağız.
  bu nedenle stoper arasına girecek bir half-back/ball winning kırması almak yerine box to box/ball winning kırması bir oyuncu almanın orta saha için daha önemli olduğunu düşünüyorum.
 • 22083
  2019 sezonunda takimin orta sahası bal yapmayan arilardan oluşmaktaydi. hoca değişimin sinyalini 2019 ocak ayında vermişti. hatırlayın deplasmandaki porto maci haric şampiyonlar ligi maclarinda ve benfica maçında cok fazla uretemeden maçı sonlandirmistik. geldiğimiz nokta itibariyle yapılacak olan nokta atışı bir orta saha transferi ile bence gayet guzel bir takim kimliğine burunecez. avrupa icin kalburüstü takimlardan biri haline gelebiliriz. hocanin da asil hedefi avrupada basari saglamak.insallah hocanın gönlünde yatan gercek olur ve kulüp olarak taraftar olarak biz de mutlu oluruz.