• 22059
  seri çok zor bir transferdi, muazzam bir iş başarılmış oldu. şu anda kağıt üstündeki eksikler defansif meziyetleriyle öne çıkan tempolu bir orta saha ve diagne'nin satılmasıyla bir forvet transferi. geçtiğimiz sezondan hareketle temelde şu şekilde dizileceğimizi varsayıyorum:
  muslera
  linnes-luyindama-marcao-nagatomo
  transfer
  belhanda-seri
  feghouli-transfer-babel.

  bu kadro maç içinde herhangi bir değişiklik yapmadan 4-4-2 'ye dönmemizi de sağlayabilir:
  feghouli-seri-transfer-belhanda
  transfer-babel şeklinde.

  forvet transferinde ise öncelik sanırım pivot özellikli bir oyuncu. ama ben falcao gibi bir ceza sahası golcüsünün de gelirse iş yapabileceğini düşünüyorum, belhanda, babel, feghouli gibi hazırlayıcı oyuncuların etkisiyle.
 • 22060
  daha henüz yolun başında olan takım.

  as kadroda şuan için iki tane futbolcu transferi edildi. seri ve babel.

  mutlaka mitroglu ve diagne ile yollarını ayırıp, iki forvet alması gerekmektedir.

  stoper mevkisini yedekleyecek tercihen bir yedek yerliye ihtiyac vardır. marcao ve luyindama uzun sezonda alternatifsiz olmamalıdır. ahmet çalık ile türkiye kupası maçına dahi çıkılmamalıdır.

  defansif orta saha özellikli bir libero olmazsa olmazdır. ve tabiki de donk ve selçuk'un yanına bir adet daha yedekleyici şarttır. selçuk şuanki rotasyonda etkisiz elemandır. sadece donk ile bu gemi yürümeyecektir.

  ve mariano... üçe beşe bakmadan mutlaka elden çıkarılmalı ve güzel bir scout transferi ile hızlı , atik, hücüm özelliği güçlü bir bek alınmalıdır.

  emre mor transferi gerçekleşir ise dakika 70'den sonra yorulan takıma ekstra bir güç olacaktır. özellikle 0-0'a kitlenen maçları son yirmi dakikada açmak için müthiş bir hamle olacağını düşünüyorum. bir de tutarsa , üstünden çok sağlam bonservis ücretleri kazanabiliriz. bu da diğer artısı olacaktır.

  eğer bu bahsi geçen bölgelere yeterli takviyeler yapılır ise işte o zaman hayal ettiğimiz galatasaray'ı bu sezon izleyeceğiz demektir.
 • 22061
  seri gibi diyagonal uzun paslar ile oyunu açabilen bir box-to-box kiraladıysan, sağ beke mariano yerine linnes'i, sol beke de nagatomo'nun yerine inanılmaz dinamik hücumcu bir bek monte etmen lazım. nagatomo'nun ki nispeten daha az olsa da, birinci beklerimizin raf ömürleri doldu - acilen elden çıkarılmaları gerekiyor.

  hala orta sahada bir çapa eksiğimiz mevcut. belhanda, seri ve transfer edilecek fizikli bir 6 numara ile 4-3-3'e dönüş sinyali alıyorum. ben hala 4-3-3'ün bu takıma avrupa arenasında başarı sağlayacağını düşünmüyorum ama, in terim we trust.

  gidecekler:
  -mariano
  -nagatomo
  -diagne

  gerekli transferler:
  -6 numara (rütbeli-yabancı)
  -6 numara yedeği (scout-türk)
  -emre mor
  -dinamik (scout-nordik) sol bek
  -onyekuru

  çıkaracağımız ilk onbir:
  muslera
  linnes-luyi-marcão-transfer
  transfer-seri-belhanda
  feghouli-babel-henry

  ffp'den kurtulana dek, fiyatların inanılmaz arttığı ön bölge - forvet transferlerini beklemek hayalden ibaret olacak. bırakalım kostas ile babel o bölgeyi çekip çevirsinler. diğer pozisyonlar için de, önümüzdeki iki sezon ligdeki başarımızı korumak adına kiralık katiller ile iskeleti güçlü tutalım.
  zaten 2 sene sonra, rayına girmiş ekonomik gücümüz ile 2011-2012 sezonu öncesinde yapılan operasyonlardan bir tane daha yaparız.
  bu sefer bu işe komple savunma hattı sağlama alınmış bir şekilde girişiyor olacağız.
 • 22062
  2019-2020 sezonunda, takımdaki futbol aklı ve teknik kalitesi en yüksek oyuncu olan soso üzerine kurulacak bir oyun oynayacaktır/oynamalıdır.

  merkez orta saha için donk'a ilk 11 için güvenilerek yola çıkılmayacaktır/çıkılmamalıdır.

  direkt 11'e yapılacak iyi bir transfer, mitroglu ve genç ucuz bir scout transferi ile hücum hattı da yeterli olacaktır.

  yıllardır problem olan kulübe kalitesizliğini ve hamle oyuncusu eksikliği de adem, jimmy, şener tarzı transferlerle bertaraf edilmektedir.
 • 22065
  medyada kimse yazmıyor, hiç düşünüldü mü bilmiyorum ama bence kesinlikle nagatomo yerine bir sol beke ihtiyacı olan takım. babel’in onyekuru’ya nazaran daha orta sahanın içine giren ve ceza sahası yay çevresinde dolaşan bir sol açık olduğu hesaba katılırsa, bize sol ayaklı ve sol çizgiyi boydan boya kullanabilecek bir sol bek lazım. geçen seneki sakatlığının da etkisiyle formu düşen, yaşı artan nagatomo da tempolu olmasına rağmen sol ayağı çok da iyi olmayan linnes de ilk tercihimiz olmamalı.