• 22006
  önümüzdeki sezon şampiyonlar ligi'ne bildireceği 22 kişilik kadroda* minimum 2 tanesi altyapıda yetişmiş olmak üzere yine minimum 6 tane türkiye'de yetişen oyuncu bildirmek zorunda olan takım. 21 yaş altı oyuncularımız listeye bildirilmek zorunda olmadığından kadroyu geniş tutabilmek adına bunu oradan çözmemek gibi bir politikamız vardı geçen sene, o yüzden yine aynısını yapacağımızı varsayıyorum.

  şu anda altyapı kontenjanından 21 yaş üstü elde bir tek ismail çipe var. o yüzden geçen sene altyapı kontenjanı için alındığı söylenen ancak bu konuda bir işimize yaramayan* semih kaya'nın tekrar alınacağını düşünüyorum.

  türkiye'de yetişen oyuncu statüsüne gelirsek:
  emre taşdemir
  ahmet çalık
  emre akbaba

  şu anda sözleşmesi devam eden oyuncularımız. emre akbaba'nın seneye listelere yazılacağını sanmıyorum. ahmet de gönderilecektir takımdan. bu yüzden selçuk'la kesin sözleşme yenilecek. yusuf ve şener'in de geldiğini varsayarsak güncel hali:

  nation trained:
  emre taşdemir
  selçuk inan
  şener özbayraklı
  yusuf erdoğan

  club trained:
  ismail çipe
  semih kaya

  14 yabancı hakkımızı da dolduracağımızı düşünürsek, geriye kalıyor 2 kişilik yer. bu da gurbetçi oyunculara ayrılabilecek maksimum kontenjan. şu anda elde ömer bayram var ama gönderileceğini düşünüyorum. deniz türüç ve adı geçen diğer benzer oyuncular için dikkat etmemiz gereken bir husus.
 • 22007
  güldürdü, eğlendirdi ve şampiyon oldu lakin o kadar yetersiz bir kadro var ki seneye 10. falan olsak şaşırmam, kiralıkları göz önünde bulundurmayınca, o derece zayıf bir kadromuz var. iskelet sağlam olduğu için bir şekilde yırttık ama çekirge 2.ye sıçramaz. mevki olarak değerlendirmek gerekirse;

  kaleci: mutlaka iyi bir yedek almalıyız. (bkz: altay bayındır) ya da (bkz: gökhan akkan) benim adaylarım

  sol bek : nispeten rahat olduğumuz mevki burası. fırsat transferi olmadıkça gerek yok ama misal al bunu (bkz: peter ankersen) her yeri yedeklesin

  sağ bek: mutlaka bir rotasyon oyuncusu alınmalı-kiralanmalı, türk veya yabancı; kısa-hızlı-genç (bkz: patrick burner) ve porto kiralar belki, eski palmeriaslı (bkz: joão pedro) benim adaylarım

  stoper: yine rahat diyebileceğimiz bir mevki, kiralık 1-2 isim olabilir (bkz: ahmet kesim) rotasyonda semih'ten daha iyi bir alternatif olur

  orta saha: direkt ilk 11 oynayabilecek en az 1, yedek için de 2 oyuncu gerekli. pas dağıtsın, instakezbanlara yazsın(bkz: rémi walter) japon stoklarımız tükenmeden (bkz: yuki kobayashi) keşke bizim olsa, iceman (bkz: irfan can kahveci) kadroda bulunsun (bkz: aytac kara) boyu biraz daha uzun ama stili meksikalı veratti (bkz: jonathan gonzález) lan adamı oynatmıonuz doğru dürüst verin işte (bkz: andreas samaris) groningen özetlerini izlerken beğenirdim, sahada dev gibi dururdu baktım hala top oynuyor 1+1 yıl neden olmasın (bkz: tim sparv)

  kanat: mutlaka ve mutlaka (bkz: henry onyekuru) tekrar kiralanmalı, keşke alabilsek ama imkansız. bunun dışında yedek ve alternatif isimler dahil olmalı. türk yedek (bkz: nadir çiftçi) (bkz: emre aslan) at önüne koşsun yabıştırsıngillerden(bkz: paul-georges ntep de madiba) (bkz: samuel adegbenro) bu yazıyı depolarken daha kiralanmamıştı, o yüzden silmiyorum ama artık alamayacağımız (bkz: dimitri oberlin) mançuryaspor kiralar belki 1 sene (bkz: tahith chong)

  forvet: direkt oynayacak ve bunun yanında yedek de lazım. rus liginin iddia takipçileri bilir, lakin alması çok zor (bkz: ivan ignatjev) madrid kiralarsa (bkz: borja mayoral) eskişehir performansını ve sonrasını da çok beğendiğim (bkz: rogelio funes mori) libertedores'de iki maçını izleyip etkilendiğim, sözlükte başlığı bile olmayan (bkz: marco pérez) benim hayallerimin forveti, sakatlıktan döndü yakar sami yen'i (bkz: darío benedetto)

  hayaller paris gerçekler adana tabii, bakalım neler olacak...
 • 22008
  kale:

  muslera
  yedek yerli kaleci
  ismail

  stoper:

  marcao
  luyindama
  semih (terim aldıracak, şüphem yok)
  serdar taşçı (düşük maliyetle mutlaka değerlendirirdim ben olsam)

  bekler:

  linnes
  yuto
  emre taşdemir
  şener

  orta saha:

  banega
  delph (ya da türevi, en olmadı belhanda kalabilir)
  irfan can
  donk
  emre akbaba
  aytaç kara (alper potuk da bir fırsat transferi olabilir)
  selçuk inan (terim kesinlikle sözleşme imzalatır)

  kanatlar:

  feghouli
  henry (olmazsa yunus mallı)
  deniz türüç
  yusuf erdoğan

  forvet:

  chicharito (ya da benzer kalitede bir forvet)
  vedat (terim istiyor)
  mevlüt (düşük maliyetle üçüncü santrafor olabilir)

  kabaca gidenler: diagne, kostas, ahmet, mariano, fernando, (belhanda)

  gelenler: serdar taşçı, şener, banega, (delph), irfan can, aytaç kara, deniz türüç, yusuf, chicharito, vedat, mevlüt

  ilk 11:

  muslera (33)

  linnes (28)
  luyindama (25)
  marcao (23)
  yuto (33)

  banega (31)
  delph (belhanda) (30 - 29)
  irfan can (24)

  henry (yunus mallı) (22 - 27)
  feghouli (30)
  chicharito (31)

  yedekler:

  yedek kaleci
  serdar taşçı
  şener
  selçuk
  donk
  aytaç
  deniz türüç
  yusuf erdoğan
  vedat
  mevlüt

  http://gss.gs/l7n.png
  http://gss.gs/m6j.png