• 21950
  fernando'nun ve belhanda'nın takımda kalacağını, iskeletin genel olarak korunacağını düşünenler var ama ben öyle düşünmüyorum.

  bu iki oyuncu dahil, diagne'nin, mariano'nun ve hatta teklif olursa nagatomo'nun satılabileceğini düşünüyorum.

  fatih hoca 2017-2018 sezonunun ortasında takımın başına geçti ve hep o takımın hocanın kendi takımı olmadığını, sezon bittikten sonra kendi takımını kuracağından bahsetmiştik.

  ancak 2018 yazında uefa'dan gelebilecek olası men cezasına karşı çok radikal hamleler yapılamadı ve genel olarak şampiyon kadroyu korumak tercih edildi. ndiaye yeniden kiralandı. denayer'de kiralanmak istendi hatta.

  hoca 2018-2019 sezonunun devre arasında yapabildiğimiz hamleleri yapacağız, yapamadıklarımızı ise temmuz ayında yapacağız demişti.

  fatih hocanın istediği takımı kurabilmesi için en ideal dönemdeyiz. uefa ile anlaşma yapıldı ve anlaşmaya uyuldu. takım şampiyon oldu ve ciddi gelir elde etti. elde de satılarak bütçe oluşması sağlanacak oyuncular var.

  bu durumda hocanın şampiyon kadroyu koruyalım düşüncesiyle hareket edeceğini düşünmüyorum. ndiaye ve onyekuru'nun ayrılmasıyla birlikte ilk 11'de en az 5 oyuncu değişecektir bana göre.

  2 sezondur şampiyon olmamıza rağmen güçlü bir oyun koyamıyoruz ortaya. bu nedenle radikal kararlar almak lazım çünkü 3. sezonda bu oyun yeterli olmayabilir şampiyonluk için.

  daha da önemlisi, belki de düştüğümüz en kolay şampiyonlar ligi grubunda çok silik bir görüntü verdik bu oyuncu grubuyla. cl'de başarı için yine kadronun yenilenmesi şart.

  2015 yazında, 4. yıldızı takan galatasaray'da hamza hamzaoğlu, şampiyon kadroyu bozmama kararı aldı. halbuki takımın revizyona gitmesi gerekiyordu. üstüne üstlük melo gönderildi. olan galatasaray'ın 2 sezonuna oldu. 2 sezon sonra revizyona gidildi.

  şimdi de revizyon şart. hele hele şampiyon olmuşken değişime gitmek daha değerli. burada da en önemli husus eldeki oyuncuları iyi pazarlayıp iyi bir bütçe oluşturabilmek ve bu bütçeyi doğru kullanmak.
 • 21951
  marco-luyindama ikilisinin önüne sert(top çalma ve seri)ve pas tekniği olan bir orta-saha alındığında çoğu şeyin yarısını başarmış oluruz.gönülden melo gibi bir adam geçiyor ama öyle biri olmadığına göre, ona benzeyen tarzda bir adam birinci önceliktir.bu sayede bekler ve kanatlar daha çok ofansif oyuna güçlerini harcayabilirler. takımı efor olarak da rahatlatır.
 • 21952
  2018-2019 sezonunda beni hiç tatmin etmeyen, genel olarak kötü oynadığımız ama kazanmasını bildiğimiz takımım.

  biz türkiye süper ligi gibi bir ligde 69 puanla şampiyon oluyoruz, adamlar ingiltere premier ligi’nde 98 puanla birinci 97 puanla ikinci oluyor. aradaki uçurum inanılmaz. yine de galatasaray’dan beklenen oyun bu değil.

  şampiyonluk rehavetinden bir an önce sıyrılıp iyi bir kadro oluşturmak gerekiyor. geçen sezonki zaaflarımız bu sezon da vardı. deplasmanda sadece 7 galibiyet alabilmek ve ligin en kötü takımına bile deplasmana giderken puan kaybedilebileceği hissiyatı vermesi takımın kronik sorunu. ve bu ne yazık ki tudor döneminden beri devam eden fatih terim’in de 1.5 senede değiştiremediği bir şey.

  umarım teknik heyet de kötü futbol oynadığımızın farkındadır. takımın kondisyon sorununa ilişkin lig devam ederken böyle bir sorunlarının olmadığını savunup, mevcut kondisyonerini övüp ocak ayında yine de bartali gibi bir adamı takıma katması gibi oynanan oyundan da aslında kendisinin memnun olmadığını ve bu transfer sezonuyla birlikte bir şeyler yapmaya çalışacağına inanıyorum.

  bu sene çok kritik bir sene olacak. olası bir şampiyonluğumuzda rekabet ettiğimiz takımlar ekonomik olarak çökerken biz galatasaray olarak farkı açmak adına büyük bir avantaj elde edeceğiz. seneye çok farklı bir sezon olacak. karşı takımlar ellerinden geleni arkalarına koymayacaklardır. bunun için çok güçlü bir kadro ve aynı zamanda mental sakinliğe ihtiyacımız olacak.

  allah yardımcımız olsun.
 • 21953
  avrupa kupaları'nda son 26 maçta sadece 2 galibiyeti bulunan takım.

  o galatasaray 1-1 chelsea
  - chelsea 2-0 galatasaray
  o galatasaray 1-1 anderlecht
  - arsenal 4-1 galatasaray
  - galatasaray 0-4 borussia dortmund
  - borussia dortmund 4-1 galatasaray
  - anderlecht 2-0 galatasaray
  - galatasaray 1-4 arsenal
  - galatasaray 0-2 atletico madrid
  o astana 2-2 galatasaray
  + galatasaray 2-1 benfica
  - benfica 2-1 galatasaray
  - atletico madrid 2-0 galatasaray
  o galatasaray 1-1 astana
  o galatasaray 1-1 lazio
  - lazio 3-1 galatasaray
  - östersunds 2-0 galatasaray
  o galatasaray 1-1 östersunds
  + galatasaray 3-0 lokomotiv moskova
  - porto 1-0 galatasaray
  o galatasaray 0-0 schalke 04
  - schalke 04 2-0 galatasaray
  - lokomotiv moskova 2-0 galatasaray
  - galatasaray 2-3 porto
  - galatasaray 1-2 benfica
  o benfica 0-0 galatasaray

  2 galibiyet, 8 beraberlik ve tam 16 mağlubiyet. bu 26 maçta sadece 20 gol atabilirken tam 49 gol yemişiz. üstelik şu 26 maçlık periyot öyle aşırı ağır, zor bir fikstür de değil. içerde yenemediğimiz takımlara bak. astana, anderlecht, östersunds falan. porto, benfica, lazio gibi takımlardan da en az birini yenmeliydik mutlaka. dışarda da anderlecht, astana, benfica, lazio, östersunds, porto gibi takımlardan sadece 1-2 puan gelmesi de iyi değil. deplasmanda galibiyetimiz yok zaten.

  (bkz: #2558486) şu entry'yi de doğrulayan bir tablo ayrıca yukardaki de aynı zamanda.