• 21734
  2018 - 2019 sezonunda şampiyon olduğumuz taktirde aynı senaryoları yaşamamız ihtimali canımı sıkıyor, o da şudur ki, avrupa sahnesinde domine eden bir takım olamayacağımız, kabul etmek lazım ki avrupa ile tsl arasındaki makas her geçen sene daha da açılıyor, ancak güçlü bir orta saha ile mücadele ve puanlar alabileceğimiz bu platformda bu sefer doğru adımların atılması gerekir. uzun süredir üst üste avrupa'da maç kazanamıyoruz, eski kimliğimize dönüş yapmalıyız ayrıca gerçekten deplasmanda da asy'deki gibi oynamamız ve üzerimizdeki korkuyu atmamız gerekiyor, umarım gerekli planlamalar yapılıyordur.
 • 21735
  uzun zamandır yazmıyordum. uzaktan uzağa takip ediyordum. hatta skorlar dışında maç da takip etmiyorum. maçlar nasıl gidiyor bilmiyorum. ama bugün bir şeyler karalamak istedim.

  şampiyonluğa yine dolu dizgin koşan takım. biz bu senaryoyu çok gördük. hepsinden çok yaşadık. yarışın içinde kaldığımızda şampiyon oluyoruz. şurada mayısımıza bir hafta kalmış. bu sene biraz inişli çıkışlı grafik gösterdik. ancak bu durumda artık adamı isyan ettiren hakem hataları (konuyla ilgili yazdığım: (bkz: #2508605) ) büyük rol oynadı. dünya kadar puan çaldılar. iç sahada 2-0'dan zorla 2-2'ye getirilen fenerbahçe maçı konsantrasyonumuzu çok bozmuştu. sonrasında yaşanan olaylar ve verilen cezalar ile birden 10 yıl öncesini hatırladık. ancak taraftar galeyana gelmedi. konsantrasyonu bozmamaya gayret ettik.

  mesela geçen sene ilk yarıda deplasmanlarda toplam 8 gol yediğimiz başakşehir ve beşiktaş'ı şampiyonluk virajında gol yemeden 2'şer golle evlerine postaladık. her zaman yaşadığımız nisan mayıs senaryosu yine gerçekleşti ve rakipleri içeride indirip (2008 fenerbahçe nonda'nın kafası mesela) önlerine geçtik. bizim tek sorunumuz bu sene defalarca çalınan puanlarımız yine çalınacak mı şüphesi. başakşehir'de iki haftadır bir konsantrasyon bozukluğu var aasafsdgkdfpokrtjıgdkngeğperotpğerk. yabancılar olayın farkında değil ama yerliler ve hunter bey neler olduğunun farkında. umarım bu konsantrasyon bozukluğu sezon sonuna kadar devam eder. biz ne halt edeceğiz diye kara kara düşünmekten gece uyuyamazlar. inşallah tarih haksız bir şampiyonluğu daha yazmaz. baktığımızda göztepe maçı başakşehir için kritik bir viraj. burada takılmazlarsa (bizim maçı saymıyorum) sanki takılmayacaklar gibi görünüyor. bundan sonrası tamamen başakşehir'in, biz ne bok yiyeceğiz diye düşüne düşüne filozof olmasından geçiyor. beşiktaş zaten hakettiği üçüncülüğe önce bizden sonra trabzon deplasmanından geçerek ulaşacak gibi görünüyor.

  yukarıda görüldüğü gibi biz zaten tüm maçlarımızı kazanırsak işi bitiriyoruz. her şey önce bize bağlı. her şampiyonlukta yaptığımızı yapacağız. önce ilahi adalete sığınacağız. sonra 5'te 5 yapacağız. başakşehir'in başında kara bulutlar beşiktaş'ın önünde zorlu deplasmanlar varken bizim önümüzde hakemler var. he bir de fenerbahçe diye bir şey vardı. onun içinde şu videonun ilk iki saniyesini izleyin yeter. (2.31 ve 2.33 arası)
  https://youtu.be/uZEDvdqid9Q?t=152
 • 21737
  (bkz: hedef22)
  hedef şampiyonluksa eğer,
  kim durmuş senin önünde bir göster.
  arkanda 30 milyon taraftarınla,
  korkutursun, titrer ayaklar dizler.

  sevda nedir bilmeyenlere örnektir sevgin,
  bazen çocuğun, bazen eşin,
  dert yanarlar maç günü,
  bırakıp maça gittiğin için.

  az kaldı sabret 6 hafta daha,
  yüreğini koy kalk ayağa,
  sen inancını kaybetmediğin müddetçe,
  rakipler saldırsın sağa sola.

  zaman geçer elbet o gün gelir.
  taraftar stadı doldurur bir bir,
  isimler sayılır müzikler seçilir,
  ellerinde şampiyonluk kupası yükselir.