• 21113
  sezonun * ilk yarısı biterken en az 1 stoper ve 1 santrafora ihtiyacı vardı.

  alınan kararlar ve gidenlerden sonra en az 2 stoper, 2 santrafor ve 1 kanat oyuncusu ihtiyacı doğdu.

  şu güne kadar bunlardan sadece 1 stoper transferi gerçekleşti.

  üzerine de hala belhanda konusu, ozan konusu ve fernando konusu ortaya çıktı sadece 2 gün içerisinde.

  yetkili kimse artık çıkıp açık açık 'biz bu sezonu feda ettik yeniden yapılanmaya gidiyoruz' dese de rahatlasak hep birlikte.
 • 21114
  transferden çok hareketli oyuna ihtiyacı olan takım. topun olduğu yeri değil de diğer yerleri seyrederseniz herkes bekliyor ve bu uzun zamandır böyle. böyle olunca da sürekli geri dönmek zorunda kalıyoruz çünkü bir tek onlar boş kalıyor.

  ayrıca topu kaptığımızda gereksiz bir rahatlık var. hızlı çıkmamız gerekirken saçma sapan kısa paslar yapıyoruz. zaten bir hücum varyasyonumuz yok, bari kaptığımız toplarla hızlı çıkalım ama onu da yapmıyoruz.

  böyle oynadığında forvet defansın arkasına sürpriz koşular yapar ve uzun topla kaleci ile karşı karşıya kalır diye bekliyorsun ama ne forvet diye oynattığımız oyuncular kaçıyor, ne de orta sahadan biri defansın arkasına top atmayı deniyor.

  böyle oynarsak hem biz taraftar olarak sıkıcı maçlar izleriz, hem de takımımız her maç zorlanır ki ilk devre olan da buydu.
 • 21116
  gerçekten çok yorucu bir futbol oynayan takımımız. yorucu derken eforlu olduğu anlaşılmasın, aksine izleyeni gerçekten bunaltıyor. hiçbir oyun planımız olmadığını düşünüyorum. bir futbolcumuz topu aldığında o an 3 metre ötesinde 3 oyuncumuz da olabiliyor, bir sonraki pozisyonda aynı durumla karşılaşınca bir bakıyorsunuz hiçbir futbolcu yok çevresinde. kısacası panik halinde oynuyoruz ve hazırlık maçında dahi 2 yıldır beraber oynayan oyuncu grubumuz hiçbir ışık vermiyor.

  edit: tekrarlı yazım
 • 21117
  12 ocak 2019 tarihi itibariyle, ilk lig maçına 8 gün kala kadrosunda santrafor bulunmayan takım, daha da acısı 1 eylül 2018 tarihinden beri varolan bu eksik arada geçen dört buçuk aylık zaman diliminde çözülememiş, kimseyle imza aşamasına gelinememiş şu tarihe kadar.

  bakın bunun kalecisiz maçlara çıkmaktan bir farkı yok(taktik gereği 4-6-0 falan oynamıyorsanız, ki o durumda dahi farklı oyun planları için takımlar kadrolarında santrafor bulundururlar) yani hiç insanları transfer hastalığıyla falan suçlamasın kimse boşuna.
  bu sezon bir iddiamız olmasa yapılanma sezonu kabul edip ona göre eleştirimizin dozunu ayarlardık ama 2-3 doğru transferle rahatça şampiyonluğa yürüyebilecek takımı ffp(setilmınt egrimınt) bahane edilerek kampa forvetsiz sokmak yönetimsel açıdan inan edin tek kelime ile r-e-z-a-l-e-ttir. çünkü bonservis bedeli de geçti elimize, free agent oyuncular da var.

  ben düzgün birini getirebileceklerine hiç inanmıyorum. 2 ay önce transfer listesi teslim edilmiş ama bu zamana kadar bir yere varılamamış. gidişat malesef transferin son günü taraftarı demba ba'lara falan şükür ettirecek hale getireceklerinin göstergesi, yönetim büyük ihtimalle seleznyov imza attığı için karalar bağlamıştır. bu sezon böyle saçma bir nedenle şampiyon olamamamız halinde çok net çapsız yöneticilere yazar. bakın bir takım her sene şampiyon olacak diye bir kaide yok ama takım tam kadro olamıyorsa bir türlü burada suçlu çok net yönetimdir.

  öyle 2 atasözü falan uydurarak da bu rezaleti temizleyemezler, açık ve net.
 • 21118
  bugün de gördük ki alternatif olarak sinan selçuk muğdat ömer ahmet’ler olduğu müddetçe bu takımda rakiplerimizin gözden çıkardığı tolga ve kerim frei tarzı oyunculara bile ihtiyacımız var. hiç bir işık göremiyorum ben bu adamlarda aksine beni futboldan soğutuyorlar. ters giden işler bir değil iki değil oyunu değiştirecek yetenekli yedeğimiz yok, gençlerimizde iş var diyoruz hazırlık maçlarında bile yerlerine üstteki yazdıklarım oynuyor veya son 10 dakika oynuyorlar. hazırlık maçında da oynamayacaklarsa nerede oynayacaklar. ne tarz bir oyun planımız var onu da bilmiyoruz. bizim orta sahaya en rahat gittiğimiz an gol yedimiz zaman o da santra için gidiyoruz. topu kaleden oyuna sokacağımız zaman gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi kalıyoruz. taç kullanamıyoruz, korner ve duran top organizasyonumuz da yok. forvet mevkisinde her takımda iki ve daha fazla alternatif varken bizde forvet bile yok. tamam destekledik bir kısmımız yangına körükle gitmeyelim dedik ama sabır da bir yere kadar. puan farkı bu sevideyken kaybedilecek belki de ilk puan bizi şampiyonluk yarışının dışına itecekken transferdeki bu gecikmeyi yönetim artık mantıklı bir açıklama ile izah edemez. işin özeti teknik heyet, futbolcu ve yönetim her yerde az veya çok sorun var. iyi futbol izlemeyi özledik. bir parlayan bir sönen değil devamlılığı olan sistemi olan bir takım istiyorum ben.
 • 21119
  artık dönem değişiyor ama eskileri hep seviyorum ve sevmeye devam edeceğim.

  transfer dönemi bittikten sonra tüm takım florya'da ya da ali samiyen'de toplu bir fotoğraf çekimi yapsa eski dönemlerde olduğu gibi. çok hoş olur diye düşünüyorum.

  tabii ki bu fotoğraf çekimini forvet aldıktan sonra çekmesi gereken takım.