• 20753
  ihtiyaçları ve yapabilecekleri ortada olan takımdır.

  bir kere bu takımın 2 forvet, 1 tane adam gibi kanat (tercihen solak) ve 1 tane de stopere ihtiyacı var.

  şimdi bunların hepsini devre arası yapamayız. bu 4'lüden 2 tanesini alsak büyük iş yapmış oluruz.

  gidenlerin de olması gerekiyor. ancak gerçekçi olalım lütfen. takımı baştan aşağı değiştirecek bütçemiz yok. işin içine ffp ve her yıl azalarak giden zarar açıklama durumu da düşünülünce imkan oldukça eldekilerden de faydalnılması gerekiyor.

  seneye ndiaye'yi yeniden kiralamalıyız. fernando kalmalı. emre akbaba var elimizde. bir de belhanda. belhanda'nın gidişine göre buraya bir adam alınabilir.

  kanatlar da sıkıntı. henry kalacak gibi görünmüyor. tabii ligin ikinci yarısında bir patlama yapmazsa. garry'nin de gitmesi gerekiyor. o zaman demek ki bizim 1 değil 2 kanat almamız şart. ama bunlardan 1 tanesi henry gibi olabilir. diğeriyse mutlaka sorumluluk alan, topu saklayan ve topla ilerleyip, gol atabilen bir oyuncu olmalı.

  forvet konusu kesin zaten. 2 tane alınacak. devre arası kimi alırız, bilemiyorum? ama devre arasındaki transfere göre sezon sonu alınacak forvetin nasıl bir oyuncu olacağı şekillenecektir. devre arası as forvet alırsak sezon sonu yedek forvet alınmalı, vice versa.

  1 tane sağlam stoper şart. yani böyle tartışmayacağız arkadaş. ilk oyazılacak geri dörtlüye. sonra diğerlerini yerleştireceğiz. 1 tane de yedek olabilir elbette. ama o lüks.

  beklerde sıkıntı yok. mariano belki gidebilir ama kalabilir de. zira maaşı öyle abartı değil. ömer bayram da artık yerli kontenjanından kalacak.

  gitmesi gerekenler belli: feghouli, garry, maicon, eren, donk ve selçuk mutlaka gitmeli. bu adamlara ödediğimiz parala yazık.

  donk konusunda çok itiraz gelebilir. ama kusura bakmayın. onun aldığı paraya 2 tane orta saha alınır gencinden. gerek yok. bu sezon yaptığımız en büyük hatalardan birisiydi donk. işe yaramadı değil. ama onun yapamadıklarını da yapabilen 2 adam bulurduk o ücrete.

  bu oyunculara belhanda katılırsa 1 tane daha orta saha almamız şart olacak. 2019 aralık ayında sözleşmesi biten ve işimize yarayacak bir oyuncu görünmüyor. ama 2019 temmuz'u her zaman olduğu gibi bir fırsat dönemi gibi görünüyor.

  bir çok fırsat, bir çok isim var. onu da biraz yönetim bulacak ve halledecek artık. ama tek nefeste baktığımda buraya gelebilecek oyuncular olarak şunlar göze çarpıyor:

  dzagoev
  ramires
  fer
  pato
  alan
  mangala
  giroud
  balotelli
  marlos
  garry cahill
  zohore
  bony

  yani buradan dzagoev, pato, cahill, marlos ve alan'ı kadroya katsak 2 transfer döneminde, bu takımın çehresi çok değişir.