• 18854
  teknik, taktik, sivri biber gibi başkan (+başkanlık seçimi), kulüp, pr, endüstri, transfer, x, x-1...

  benim gözümde, takım olmak- ve allahım lütfen utandırma ve şaşırtma- ama "renkler için savaşmak", ya da fatih hoca'nın zamanında dediği gibi, "kaybederken bile saygı duyulan bir takım olmak" olgusunun temeli; kulübe söz konusuysa böyle bir yer olmalıydı tam olarak:

  https://i.hizliresim.com/G917Q3.jpg

  güncel tüm tarışmaları, başkanlık seçimini vs. es geçerek yazdım; bu, yani bu fotoğraf galatasaray'dır. galatasaray futbol takımı'dır.

  gözlerim yaşarıyor. inşallah başarı da kapımızdadır.

  ek: aşağıdaki görsel, söylenene göre, 1905'te times square meydanı.

  https://i.hizliresim.com/z0EZmg.jpg

  biz de tam olarak böyle bir yol ayrımındayız bence. dursun inşallah gider, o ayrı, ama her iki yolu da galatasaraylılarla- başarıyı ruhunda özümsemiş galatasaraylılarla almak, şahsen en büyük temennim. çünkü yeter; dünyanın zirvesinden içimizdeki çehov kasabasına düşmek zorunda kalışımız. biz, potansiyeli ya da imajı bizden alçak olan takımların altında kalamayız. bizi bıktırdınız. ama sevgimizden değil, kafanızdan. bu yüzden yeni birlik (ikinci yeni) gibi bir akım ortaya çıkarsa duygularımızda (malum, ikinci yeni çok meşhur), ben tarafımı belli etmek istedim.

  kusura bakmayın, biraz duygusal yazdım, ama biz bunu hak ediyoruz.
 • 18856
  https://i.hizliresim.com/G917Q3.jpg

  (bkz: fotoğrafa 10 saniye bakınca kupa kaldırıyorsunuz)
  (bkz: fotoğrafa biraz daha bakınca tarih yazıyorsunuz)*

  içerisinde hep güzel insanları barındıran takım. bir şekilde kötüler ayıklanıyor ve iyilerle mutlaka tekrar buluşuluyor bu camiada. darısı basketbola ve şimdi oktay mahmuti'yle kavuştuğumuz gibi ergin ataman hocamızla da kavuşmaya inşallah.
 • 18857
  tekrar tekrar yazmakta fayda var, problemi oynattığı oyunculara ödediği maaş değildir. oynatmadığı oyunculara ödediği maaştır. yazının buradan sonrasını "çok fm oynamış", "fm de nedir ki", "o gerçek hayatta öyle değil bikerem" diyecek insanlar okumasın. onlar biraz daha "vida nasıl geldi lan beştaşa" demeye devam edebilirler.

  vida dedik ya, galatasaray vida'yı zorlanmadan alabilir"di". sahiden vida'ya vereceğimiz maaş problem olur muydu?
  vida'nın aldığı maaş 3 milyon euro net sanırım. primiydi, maç başıydı senelik maliyeti 4 diyelim. ikna etmek için galatasaray 4.5 verse gelmez miydi vida? 4.5 milyon euro da "para değil". nasıl değil? de jong, eray işcan, tarık çamdal, umut gündoğan dörtlüsünün aldığı para yahu 4.5 milyon euro. bu parayı bu adamlar alırsa, 4.5 milyon euro problemdir. bu parayı gelip oynayacak vida alırsa problem değildir. bakın vida'ya ihtiyaç yok denebilir. sahiden de maicon, serdar, koray ve bir tecrübeli 30 yaş üzeri bonservissiz oyuncu ligi götürebilir stoperde. ahmet kiralanır falan. belki koray da kiralanır, denayer kalır. gider 4.5 milyon euro'yu kanayan yara sol beke gömersin, asamoah'a. yahu teklif et şu anda adama 4.5 milyon euro. imzala önümüzdeki sene için? asamoah'ın alacağı 4.5 milyon euro problem olmaz.

  sen her mevkine 4-5 milyon euro arası adam koysan birer tane, 4.5 milyon ortalama desek 49 küsür milyon euro yapıyor sanırım. burada da altyapı devreye giriyor. beklerini, stoperini, savaşçı orta sahanı kendin yetiştir yahu? 3. forvetini kendin yetiştir. kendin yetiştirdiğin adama daha az da para verirsin hem. sözleşmesi ona göre olur. hele bir de satarsan, kardır bu. arada biri çıkar, büyük yetenek olur, bak bir 4.5 milyon euro da oradan kar edersin belki. sen yedek stoperini, 3. forvetini, savaşçı orta sahanı falan çıkart, zaten bu adamlar 4.5 milyon euro'luk adamların arasında oynarsa kendini geliştirir ve daha az sırıtır. pası alacak adamın umut bulut olması var, gomis olması var, öyle düşünmek gerek. git yedek forvetine de 2.5 milyon euro bağla o zaman, yedek beklerin alacak 400.000 euro, 600.000 euro falan. koymaz ki sana?

  sorunumuz feghouli'nin, garry'nin, hatta yasin'in, muslera'nın maaşları değil. eray'ın endoğan'ın, de jong'un, donk'un, ahmet'in maaşı.