• 324
  23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçından sonra bitmiştir. galiba biz bu 20 yıllık hasreti gözümüzde çok büyütmüştük ve bu da rekabete bir albeni katıyordu. bu da ortadan kalkınca hiçbir çekici yanı kalmadı. zaten tarafsız birini oturtsak karşımıza al kardeşim veriler bunlar değerlendir bakalım rekabeti desek, "siz çıldırmış olmalısınız. ne rekabeti." derdi.
 • 325
  bence hiçbir zaman bitmeyecek ve bitmemesi gereken bir rekabet.
  daha önce iskoçyada yaşadığım için biliyorum, rangers malum küme düşürüldükten sonra celtic taraftarı olan arkadaşım ligi ve derbileri hiç takip etmediğini, zevk de almadığını söylemişti. zaten rekabetsizlikten dolayı da celtic'in yıllardır avrupa'da başarılı olmadığından bahsetmişti.
  ben açıkçası güçlü fenerbahçe görmek isterim her zaman karşımda. tabi ki fenerbahçe'ye karşı kazanmak isterim ama güçsüz bir rakip hem sizi güçsüz yapar, hem de rekabetten zevk alamaz hale gelirsiniz.
  zaten rekabet de bitmiş değil, halen bizden çok daha büyük basketbol başarıları var, futbolda da şuan için biz daha başarılıyız. olayı 1-2 seneyle sınırlandırmak bence çok yanlış.
  benim adıma 2002-2010 yılları tamamen bir sportif bir kayıptı, fenerbahçe'ye içeride dışarıda doğru düzgün rakip olamıyorduk.