• 293
  ülkenin en büyük 2. futbol organizasyonunda tam 3 kat fark bulunan rekabet.

  galatasaray-18
  fenerbahçe-6

  fb'nin kupasını 3'le çarpsan anca bir gs ediyor. zaten biz aldığımız 18 kupanın 5'ini direk fb'den aldık. geçen sezon * yarı finalde akhisar'a elenmesek fb'nin kupası kadar kupayı direk fb'den almış olacaktık. *
 • 294
  sadece futbol olarak bakarsak galatasaray'ın açık ara üstün olduğu karşılaştırma. fakat spor kulübü olarak bakarsak fenerbahçe'nin son yıllarda yaptığı atılımla üstün olduğu rekabet. 2018-2019 sezonunda kadın basketbol ve erkek voleybolda 2'de 2 yaptı. erkek basketbolda türkiye kupasını aldı ve yine final 4 oynayacak, muhtemelen ligde de final oynayacaklar. yıllarca bizim şampiyon olduğumuz, ara ara da beşiktaş'ın şampiyon olduğu tekerlekli sandalye basketbolunda da yeni bir takım olmalarına rağmen finale kaldı ki galatasaray ve beşiktaş yarı finalde elendi.

  ben bu durumdan rahatsız oluyorum ama taraftarın büyük bir kısmı umursamıyor. bu ülkede sporun öncüsü olduğumuzu söylüyorsak, o zaman artık bizim de bu kulvarlarda başarılı olmamız gerekiyor. bir sene başarılı olup beş sene kötü giden branşlar seyretmek, her sene daha kötü takımlar ortaya çıkarmak bize yakışmıyor.