• 66
  https://twitter.com/.../1405782726385586177

  valencia futbol kulübü, 2021-2022 futbol sezonunda formalarının ön tarafına kendi tokenlerinin ismini yazacaklarını açıkladılar.

  şimdi bunu galatasaray içinde düşündüm ve inanılmaz derecede mantıklı geldi. şöyle ki;

  https://www.galatasaray.org/...tl-uzeri-gelir/48758

  galatasaray fan token, bir sezonda 100 milyon lira gelir elde etmiş. tabi bunun kesin olarak yüzde kaçı bizim kasamıza girdi bilmiyorum ama söylenilene göre 5 milyon dolar civarı gelir elde etmişiz.

  şimdi şöyle düşünelim; şampiyonlar ligine katılma ihtimalimiz var. hiç olmadı avrupa ligine de katılabiliriz. süper ligde zaten her sezon şampiyonluk adayıyız... hal böyleyken bizimde formamızın ön tarafına "gal fan token" reklamını yapmamız çok mantıklı. bu sayede kripto paralara meraklı, yabancı insanları da çekebiliriz. gal fan token ort. 150 lira olsa bir türk insanı pahalı bulup alıp almamak arasında kararsız kalabilir ama yabancı bir insana 16-17 dolar dokunmaz. eğer avrupa kupalarından birine katılırsak kesin olarak yapmalıyız. galatasaray geçen sezon* şampiyonluk ihtimalini güçlendirdiği zaman 50 tl'den 300 tl'ye fırlayan bir token; avrupa liglerinden birine katıldığında hem reklamını yapıp yatırımcı toplayacak, hem de alacağı puanlarla günde yüzde 40-50 gibi artış sağlayacak. eğer her şey istediğimiz gibi olursa, değil 4.5 milyon dolar, belki de 2-3 kat daha fazla gelir elde edebiliriz. x bir sponsorun zorla verdiği 1-2 milyon dolar yerine, böyle bir seçeneği masaya yatırmamız gerektiğini düşünüyorum.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!