• 151
  arkadaş şu şubenin bütçesi ne kadar olabilir allah aşkına. sporcu ödemelerinin burada bile geriden geliyor olması profesyonelliğe aşırı aykırı bir durum. oldukça üzücü. avukatlara dönüş yapmıyormuşuz, ne güzel memleket.

  gamer bir başkanın* çoluğa çocuğa karşı koca kulübü madara etmeden acilen çözüm bulması lazım. yarın öbür gün bu çocuklar youtube videosu izleyecek; büyütecek, öne çıkaracak kulübü.
 • 153
  an itibari ile twitter da league of legends takımında kış mevsiminde oynayan godbro, taikki ve hioss adlı oyuncuların kış mevsimine ait ücretlerinin ödenmediği takım. hangi spor dalında ve hangi takımda olursa olsun asla yaşanmaması gereken ve galatasaray'a yakışmayan bir durum. arkadaşların twitter'dan bu durumu ifade etmeleri bir anlamda eleştirilebilir olsa da inşallah en kısa zamanda ödemeler yapılır
 • 154
  ben bir çalışanım. paranın yatmamasını, konu hakkındaki sorulara cevap verilmemesini birçok kez yaşadım, iyi bilirim. keşke buralara gelmeseydi bu olay. leş de olsalar, hiçbir şeye yetmemiş olsa da performansları, sözleşmelerinde yazanı almış olmaları gerekirdi. umarım onların sorunları da çözülür ve kulübümüzün ismi böyle şeylerle tekrar anılmaz.
 • 155
  kapatılması gereken şubedir.
  çocukların hakkı neyse verilsin sonra da şube kapatılsın.
  bilgisayar oyunundan spor mu olur allah aşkına ya. bırakın onlar kendi dünyalarında takılsınlar. anlamsız işlere para vermeye gerek yok.
  bu çocuklara oyun oynasınlar diye para verileceğine içeride yemek yapan, hizmet görevlerini yapanlara daha düzgün maaşlar verilebilir.
 • 156
  league of legends takımı 2019 yaz sezonunda iddialı duruma gelemiyorsa sebebi destek pozisyonunun çok zayıf olmasındandır. 2019 kış sezonunda en güçlü yanımız gökhan madness uçar ve barış tolerant çepnioğlu'dan oluşan alt koridorumuzdu. kolay kolay koridor aşamasını kaybetmiyorlar ve haritaya yayıldıklarında maçı kazanmamızı sağlıyorlardı ki diğer poziyonlarda zayıftık. bu zayıflığımızı gideren ikiliyi nedense bozduk yaz sezonu öncesi. tolerant yerine berk farfetch badur geldi. alt koridordan artık istediğimizi alamıyoruz. bu sefer de değişen üst koridor, ormancı ve orta koridor oyuncularımızdan katkı alıyoruz da şuan iyi bir konumdayız. farfetch şuan ligdeki en kötü kararları veren destek oyuncusu olabilir. tamam ormancımız choi balkhan hyun-jin de saçmalayabiliyor ama en zayıf halka olarak maalesef farfetch'i görüyorum. yabancı sınırının olduğunu ve en az 3 türk oynatmak zorunda olduğumuz oyunda madness ve üst koridor oyuncumuz onurcan ragner aslan'dan memnunum ama 3. türk oyuncuda çıtayı daha yukarı çekersek anca şampiyonluk hayali kurabiliriz. ayrıca daha iyi bir ormancıya da hayır demem.
 • 158
  bu esporun türkiye'de yatırım almasının nedenini sektör içinden, yönetici ayağındaki birkaç kişiyle konuşmuştum zamanında.

  "türkiye'de o kadar ilgi olmamasına rağmen, neden yatırım yapıp takım kuruyorsunuz?" diye. türkiye'de, sosyal, kültürel, spor gibi diğer aktivitelerde olduğu gibi, bu alanda da ilgi yoğundur aslında. ama bu kitle aktiviteye katılmak istemez, desteğini de sınırlı tutar.

  geleneksel takımların, yani galatasaray, beşiktaş ve fenerbahçe'nin sektöre girmekteki amaçları tamamen farklı bir konu. orayı geçiyorum.

  fakat girişimci ve yatırımcıların sektöre girişinde "ya tutarsa?" mantığı var. bu net. ilerde espor türkiye'de gelişirse köklü bir yapılanmaları olsun istiyorlar. bilinirlikleri yüksek olsun istiyorlar. o zaman geldiğinde daha çok yatırım alabilir ve hatta yüksek bir meblağ karşılığında elden çıkarabilirler.

  bunun yanında zarar da etmiyorlar. bir şekilde ayarlanıyor. ne kadar kabarık bir gider tablonuz olursa olsun yoluna koyuluyor.

  gelelim galatasaray kısmına. bence galatasaray'ın dijitaldeki varlığı sadece göstermelik. bu durum tıpkı yatırımcıların bakış açısına benziyor. köklü olmak yani. elektronik arena gelişecek. bunun kaçarı yok.

  fakat ben olsam, takımı avrupa'da veya amerika'da ya da hatta kore veya çin'de açmayı düşünürdüm. buralarda acayip para dönüyor. ilgi hayli fazla ve bu kitle proaktif. ilgili olan kesim de, tahmin edeceğiniz üzere genç. buradan bir parça koparmak isteyebilirdik. bahsettiğim şey türkiye için geçerli değil. tahmin edeceğiniz üzere, geleneksel takımlarımızı tutmaya meyilliyiz haliyle. bu yüzden türkiye'de ulaşabildiğiniz kitle, halihazırda size sempati besleyenler oluyor. oysa diğer bölgelerde durum farklı. kısacası bu aynı zamanda reklam demek. sempatik, farklı ve bir imajı olan takım kurabilirseniz internet âleminin ilgisini çekersiniz.

  bunun için çok geç sayılmaz aslında. yurtdışındaki galatasaraylı dernekler üzerinden küçük takımlar oluşturulabilir. yönetimsel hatalar yapmazsanız, bir şey kaybetmezsiniz, aksine kazanırsınız.

  tsm denen bir takım var amerika'da. sponsorlukları yıllık 3-4 milyon dolar arasında değişkenlik gösterdiği söyleniyordu en son mesela. genç nesil nezdinde sempatik olmak isteyen büyük firmaların çoğu espor takımlarına sponsor oluyor. vesaire.

  yani olay bunun bir spor olup olmadığı değil. galatasaray'ın bundan nasıl bir kazanç ve getiri sağlayabileceği. galatasaray markasının değerine nasıl değer katabileceği.

  elbette, şu anki gibi yönetimsel hatalar yapıp galatasaray markasına zarar verirseniz sıkıntı. sonra bahsettiğim elektronik kuşak tarafından 'flame'lenebilirsiniz.