• 3445
    sezon başı itibarıyla kadro istikrarının, sil baştan takım kurmamanın ekmeğini yiyen desteklenesi ekip, biz.

    eurocup'a 2/3, türkiye ligine ise 3/4 ile başladık. avrupa'daki ilk ve tek mağlubiyetimizi geçen hafta ispanyol temsilcisi unicaja malaga'ya karşı 88-83'lük skorla aldık ki bu sezon eurocup'ın favorilerinden biri olarak gösterilen bir ekibe karşı deplasmanda alınan bu skor rekabet anlamında hiç de fena sayılmaz. bu akşamki* rakip ise karadağ temsilcisi buducnost. kazanamamak çok büyük sürpriz olur, dolayısıyla 3/4 yakın. zaten bu akşamla birlikte sırasıyla buducnost - arka gdynia - trento - oldenburg şeklinde bir fikstüre sahibiz. 4/4 yapmamak için hiçbir sebep yok, iş bizde bitiyor. hatta artırıyorum, oldenburg deplasmanı sonrası içerde malaga'yla oynayacağız, doğru basketbolla malaga karşılaşması dahil kalan 7 mücadelede full çekebiliriz. açıkçası bu sezonki eurocup kurasında şans yanımızdaydı geçtimiz sezonun aksine, değerlendirmeliyiz.

    entry'e "kadro istikrarının önemi" diyerek başlamıştım; şu an çok iyi basketbol oynamamamıza rağmen galip geliyorsak bunun en büyük sebebi, korunan çekirdeğin birçok sete ve genel oyun planına aşina oluşudur. oyuncu grubunun beceri profili sebebiyle hiçbir şekilde üst seviye basketbola yüzde yüz uyum sağlayamayacak bu takım belli ki ancak şu an en azından kritik anlarda, el yakan saniyelerde hangi oyuncuyla ne şekilde oynaması gerektiğini biliyor. sezon başında diğer takımlar yapılarını oturtma derdindeyken biz, tatlı tatlı topluyoruz galibiyetleri. işte kadro sürekliliğinin önemi. yalnız bu böyle gitmez elbette. önümüzdeki haftalarda daha dengeli, daha ne yaptığını bilen, daha maç içi oyun istikrarı sağlam bir görüntü vermeliyiz çünkü rakipler de bir noktada oyunlarını oturtacak.

    iyi yoldayız. eurocup grubumuzdan 2. olarak çıkacağımızı, ligde normal sezonu ilk 4 içerisinde bitireceğimizi düşünüyorum (pınar karşıyaka'yla 3-4 için çekişeceğiz gibi). geçtiğimiz sezondan daha iyi bir sezon geçireceğiz bana kalırsa, özellikle avrupa'da. ayrıca lig şampiyonluğu çok zor olsa da araya şöyle bi' türkiye kupası falan sıkıştırabilsek şahane olur. göreceğiz...