• 1
  işi gücü olmadığı için genel kurul toplantılarında gece saatlerine kadar kürsüyü işgal eden, ibra oylamasında sadece "bizim liseden mi mezun dışarıdan mı mezun" mantığıyla oy veren, seçimlerde desteklediği adayı başkan seçtiremese bile "gençler genel kurula gelemiyor ama biz her genel kurul toplantısına tam kadro katılıyoruz, başkan yola gelmezse genel kurulda ibra etmez koltuğundan düşürürüz" diye tehditler savuran 65 yaş üstü üyeleri durdurmak için acilen hayata geçmesi gereken proje.

  her üyeye kişiye özel bir e-token cihazı ve şifre verilir. genel kurul günü, üye dünyanın neresinde olursa olsun token'i bilgisayarına bağlayarak internet üzerinden şifresini girerek oylamaya katılır. imkanı olan yine genel kurula gidip elini kaldırarak veya salonda bulunanlara dağıtılacak bir cihazı tuşlayarak oy kullanabilir. e-token sistemiyle genel kuruldaki bütün üyelerin iradesi oylamaya yansımış olur. e-token'ini kaybeden veya çaldıran üyeler kulübe başvurup yeni cihazını alır ve bir önceki cihazın aktivasyonu iptal edilir. böylece kötü niyetli kişiler e-token cihazını çalsalar bile sisteme bağlanamaz ve oy kullanamazlar.

  her şeyi geçtim, 2019 yılında "evet ibra oyu verenler sağ tarafa, vermeyenler sol tarafa toplansın, arkadaşlarımız sizi sayacak ellerinizi indirmeyin" şeklinde cümlelerin kurulması galatasaray'a yakışmıyor. elektronik oylama sistemine geçilmesi ve oy verebilmek için genel kurul salonunda bulunma şartının kaldırılması lazım.
 • 2
  kimse kusura bakmasın ama, aldığı üyelik beratını her mecrada paylaşan, hemen her sosyal mecrada adının altına gsk xxxxx yazmayı bilen arkadaşlar, güzel cumartesi günleri yattığı yerden gevşek gevşek oy kullanacaklarına, kalksınlar, gelsinler, hem diğer üyeler ile tanışsınlar, hem fikir alışverişi içinde bulunsunlar, hem de oylarını atıp gitsinler.

  senede 1 gün, 10-12 saatini galatasaray'ın menfaatleri için harcamayı göze alamayan adam da kulübe üye olmayıversin.

  salonda elektronik tuş olsun gitsin herkes kabine bassın oyunu dersen ayrı, yakın oylamalar şartlar ne olursa olsun sandık ile kapalı usul yapılsın dersen bayrak sallayarak desteklerim; ancak söz konusu galatasaray ise, her ortamda "üye" olmakla övünen adam da kalkıp o genel kurula ge le cek.