• 926
    ayağı iyi argümanı ile donk'un oynaması istenen oyuncu. ya arkadaş stoper oynayan adamın önce savunmada iyi olması gerekmiyor mu? çok basit bir soru bence cevabı evet. galatasaray gibi savunma hattı önde kurulan takımda stoperin öncelikle hızlı ve atlet olması büyük avantajdır. bu ayağı iyi oyuncu argümanıyla her yerde orta saha oyuncusu oynatan pas oyununun bayrak taşıyanı pep guardiola bile vazgeçti bu işten. luyindama yerine donk'un stoper oynaması avantaj değil dezavantaj yaratıyor. kupadaki alanya maçında yedirdiği gole bak donk'un veya geçen sezon bir sürü maç var ceza sahası içinde seyirci gibi izlediği e bunları yaptıktan sonra ayağı iyi olsa ne abi, herif gamsız ve kötü savunmacı. eğer türkiye liginde o kadar elzem olmayan ayağı iyi stopere ihtiyaç duyuyorsan pozisyon üretiminde büyük bir problem var demektir. pozisyon giremiyoruz doğru düzgün o yüzden stoper'in bile ayağı iyi olacak ki belki bir şey üretir. he dersin ki oyun çok iyi zaten kolay top kaybetmeyen, hızlı top çeviren bir takımsındır o zaman ilk ben isterim donk oynasın diye.

    açın izleyin beğenmediğiniz bjkyi çok büyük savunma defoları vasat savunmacıları olmasına rağmen bunu çoğu maçta göremiyorsunuz, peki niye? sergen biliyor çünkü savunmacıların kötüü olduğunu o yüzden öne geçince bile topu vermemeye çalışıyor mecbur kalmadıkça. 2-0 ı bulsa 3ü atmaya çalışıyor. welinton'un ayağı çok mu iyi? veya vida'nın? bjk bizden çok daha iyi ve hızlı top çeviriyor daha kötü kadrosuyla.

    madem ayağı iyi oyuncu bu kadar önemli ömer bayram nasıl oynuyor bu takımda? ömer gibi oyuncuya duran topları kullandırıyoruz arkadaşlar şaka değil bu. hayatımda gördüğüm en anlamsız işlerden biri. herif şut çeker gibi orta açıyor, topa allah ne verdiyse vuruyor adam nasıl bir akıl tutulması bu?

    evet hakkımız yeniyor, haksız penaltı haksız kırmızı kart bunları arttırabiliriz ama oyun yok ortada. avrupayla makas açıldı diyoruz her maç hakem konuşmaktan öteye gidemedik. biraz kendimize de bakmamız lazım artık. kadroda, değişikliklerde hatta duran topta bile hata var. biz daha bunları yapamıyorsak hakemden başka bir şey konuşamayız zaten.

    fatih hocayı en az sizin kadar severim, saygı duyarım. bu yaşta kendini geliştirdiği taraflarını da görüyorum ama ezbere bir sürü şey de görüyorum. orta saha çıkarıp forvet almak, forma adaleti olmaması, kazanan kadro bozulmaz gibi. ya kayıp vermek gerekiyor ya olay çıkması gerekiyor hocanın doğruları görmesi için. yanındaki vasat yardımcıların hocaya herhangi bir faydası olduğunu da düşünmüyorum. naçizane fikrim budur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!