• 247
  parlayan kardeşlerimizin 1-2 sene önce parladığı, bir süredir yeniden hiç umut vermeyen altyapıdır.

  ben maçlardan sonra yangın yapanlardan, sanki daha iyisini bulabilecekmişiz gibi, yarınlar yokmuş gibi fatih terim eleştirenlerden değilim ama altyapı problemimizin fatih hoca'dan kaynaklandığını düşünüyorum. neden düşünüyorum açıklayayım.

  benim biri rijkaard döneminde, diğeri fatih hoca'nın son gelişinden önce galatasaray u19'da antrenör olarak çalışmış akrabam var, ciddi ciddi aynı soyadı taşıdığım. ful takım imzalı formamı ondan almıştım sağolsun. yani bu abim bizim hasan gibi ümit gibi takılıyordu u19'da, ta ki hoca gelene kadar. hoca geldikten sonra bütün altyapı ekibini(veya sadece u19'u) değiştirip tanıdığı bildiği insanları getirdi. daha önce u19 hocasıyla problem yaşamışlar bi olayda ve hoca bunu aşamadı diye yollanmış. ekibi de o kişi çıkınca peşinden çıkmış. üstelik sporcularla iyi anlaşan, onlardan verim alan ekipmiş bu. yenileri kimdir necidir bilmem ama aynı jenerasyonun diğer parçalarından ışık alamadığımız belli. ozan da zaten altyapıda da yıldız gibiymiş. olduğu/olacağı çok belliymiş. diğerleri o eşiği atlayamadı bir türlü.

  daha çok şey anlattı bu akrabam bana ama burada paylaşmak istemiyorum. hem kişinin objektifliğinden şüphe edersiniz, hem gereksiz tartışmaya gireriz hiç gerek yok.

  sonuç olarak bence hocanın başarılı ekiple öyleydi böyleydi demeden çalışması gerekirdi. bunun kötü sonuçlar doğurduğunu düşünüyorum. altyapıya gereken önemin verilmediğini düşünüyorum. zaten hocanın da başında bir sürü dert var, çocuklarla ilgilenemiyordur. bıraksalardı beraber uzun zamandır çalıştığı insanlar hazırlasaydı keşke bu çocukları.
 • 248
  ozan dışında bir katkısı olmayan, bir süre daha a takıma katkı veremeyecek oluşum. şu takımı berbat bir kadrosu olan ankaragücü'nün önüne koysak, "istediğini al, senin olsun" desek, sadece ozan'ı alır, belki atalay'ı alır, diğerlerine bakmaz bile. yunus dahil.

  ismail çipe

  emirhan - ozan - gökay - süleyman

  yunus - celil - atalay - recep

  ali yavuz - malik

  bugün, başka takımlara kiralık ya da satılık gönderilen veya halen takımımızda bulunan altyapı çıkışlı futbolcularımızdan bir kadro çıkarsak ve süper lig'e koysak küme düşer.