• 6972
  futbol takımına 2-3 tane nokta transferi lazım olan kulübüm.
  takımın özgüvenini yeniden kazanması lazım.
  ilmek ilmek 6.5 yıl içinde kendimizi bu hâle getirdik.
  sneijder, melo, podolski gibi lider oyuncular varken yapacaktık o gençleştirmeyi, muslera da prime dönemindeydi. dursun özbek denen zat saçma sapan oyuncular alıp durdu son yılına kadar. hatta serdar aziz balonuna bile "yerli ramos" deniliyordu yokluktan. tolga ciğerci as oyuncuydu falan.
  sonra genç kadronun üstüne gomis alınacaktı. bugün o genç takım oturmuş, kemikleşmiş ve çatır çatır oynuyor olurdu.
  bana göre bu sürecin sorumluları:
  1- dursun özbek
  2- fatih terim
  3- burak elmas
  4- tff
  bu sürecin sonunda kulüp resmen iplerini devlet erkine teslim etti (bankalar birliği anlaşması). esaa gelir kaynağı futbol olduğu için diğer branşlardaki takımlarının da bu süreçten etkilendiği ve etkilenmeye devam edeceği kulüp.
  sponsor bulamama kısmına girmiyorum bile...
 • 6973
  baska baslik acmak istemedigimden en genel buraya yazmayi uygun gordum.

  ıcerisindeki kan davalarina son vermesi gereken guzide kulup.

  taraftar, yonetici, teknik ekip.. herkes bu modda. guzel oynayip onde bitirdigimiz yaridan sonra dahi, akillar kan davasinda.

  lutfen.. momentumu yakaladiysak guzel gunler gorebiliriz. silahlar insin artik, kendimize ve gelecegimize yazik ediyoruz.

  tek galatasaray var.
 • 6974
  aklımda üç şey var.

  1-galatasaray futbol takımı: kendi adıma gurur duyduğum bir futbol takımına sahip ve bulunduğumuz sezon* nasıl biterse bitsin iyi hatırlayacağım. ben teknik taktikten anlamam. göze hoş gelen top oynayan, mücadele gösteren, mıymıylanmadan ileriyi düşünen takımları seviyorum.

  bu takım, böyle mücadele edin kaybedin'deki mücadeleyi ortaya koyuyor, "uzun vadeli düşünelim gerekirse biraz sürünürüz"'deki uzun vade düşünülerek oluşturuldu ve kaybedeceksek gençlerle kaybedelim'deki gençler kaybediyor. umarım şeytanın bacağını kıracaklar.

  2-galatasaray sözlük: negatif enerjiden bıktım. 2 hafta girmedim, bir geldim ne göreyim. kadromuz çöp gibiymiş, 2010-2011'dekinden halliceymiş de bilmemne. valla ben en son doğru düzgün girdiğimde genel kanı tam tersiydi. demek ki sallamamak, saygı duymamak lazım bazı insanlara.

  3-galatasaray taraftarı: keşke satabilsek bir yerlere. ben 2014'ten beri gitmiyorum stada, almayacağım o passolig'i (2 kez yurtdışından kuzenim gelince zorla gittim, o kadar). benim gibi insanlar giderken, 60.dk'da 4-1 geriye düşülen real madrid maçında, çıkıp giden taraftarlara "iyi gün dostları s....... gidin" diye bağırabiliyorduk en azından ve tribündeki oluşum tartışılır olsa da böyle insanlar belli bir çoğunluğa sahipti. sonra, o güzel insanlar tek tek gitti ve şimdi, 80 dakika her şeye alkış tutup, kaçan goller ve yenilen gollerden sonra hücuma çıkarken ıslığa tutan saçma sapan bir güruh var.

  tam bir omurgasızlık, kusura bakmayın. 90 dakika ıslıklasan onu da anlarım bak, bir şeyleri temelden değiştirmek istiyorsundur. ama sen içi cesaretinle sadece tabelaya bakarak konuşuyorsun. olayın esansını daima kaçırmaya mahkumsun. toplumun her alanında verdiğin kararlarınla, hiçbir şeye yaramayan fikirlerinle ve cahil çoğunlukta büyük dert yaratan oy hakkınla, bizi de bok çukurunda sürüklemeye mecbur bırakıyorsun.

  abi nefret ediyorum sizden ya. ulan insan hiç mi sorgulamaz, düşünmez, ben mi biliyorum bir tek demez. bilgisizlikle özgüven ters orantılı olur mu ya bu kadar?