• 6968
  üzerine bilerek ve isteyerek oynandığına 20 ocak 2022 tarihinde emin olduğum camia. 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçındaki el pozisyonunun verilmemesinin normal koşullarda herhangi bir izahı olamaz. hakem, yardımcı hakem, var, sürekli değişen el kuralları, hiç biri açıklayamaz bu kararı.

  eğer istanbul'da yaşasam bu karardan sonra her maça gider boğazım yırtılana kadar desteklerdim takımı. böyle şey olmaz, saçmalık artık.
 • 6969
  futbol takımında çok değil, daha 5 sene öncesinde çöp ilan edilip kadro dışı kalan ryan donk isimli oyuncusu bir sene sonra terminatör ilan edilen kulübüm. yanlış anlaşılmasın, iki ifadeyi söyleyen de aynı taraftar.

  bugün elindeki takım çok kaliteli bir takım mı, hayır. ama iyi bir teknik adamla, üzerine yapılacak birkaç eklemeyle yarışmacı olabilecek bir takım, asla çöp değil. kaldı ki aynı takım hayvan gibi avrupa ligi grubundan lider çıktı.

  sonra da biz sadece yarım sezon daha sabredemedik bu teknik adama. ve yeni gelen hocayı savunurken bu takıma enkaz diyoruz. gelsin yine kadro dışı kararları, bedelsiz göndermeler, sonra milyonlarca euro yeni transfer.

  şu takıma bir gedson, ortalama bir kanat ve bir 6 numara ile level atlatabilirdi fatih terim. geçmiş olsun.
 • 6970
  makro ekonomi ve dış politikada yaşanan utanç dolu yılların ardından bir zafere ihtiyaç duyan halkımıza yem edilerek zafer açlıklarını bastırmaları için kullanılmak istenen ülkenin en köklü kurumlarından biri.

  siyaset, ana akım ve sosyal medya operasyonları ile zaten taraftarı olmayanların vicdanları bu işlem için şimdiden rahatlatıldı. galatasaray camiası ve taraftarı da yıllar içinde çok aşırı derecede bölündü. liseli-alaylı, terimist-antiterimist, ultraslan-gercek taraftar vs. muazzam bir nefret var kulüp içinde. topyekün bir tepki koyacak gücü kalmadı kulübün. zaten medya ve bürokraside sahipsiz olan kulüp kamuoyunda da sahipsiz kaldı. errgin ataman, fatih terim gibi efsaneleri ya küstürülüyor ya sistemin dışına itiliyor.

  galatasaray üzerinden zafer duygusu tatmini yaşatmak belki daha da kötüsü sahipsiz galatasaray taraftarını terörize ederek yeni bir ohal ortamı oluşturmak için bahane istiyorlar.

  bu kulüp bu devran dönmeden düzelmez. buna kesin kanaat getirdim zaten. bu devrandan sağ çıkamayacak hale de gelmek üzere. camianın acilen kriz yönetimine geçmesi lazım. seçim, yönetim, terim muhabbetleri bize cephe kaybettirmekten başka bir işe yaramıyor.