• 6947
  büyük bir kaosun içinde olan kulüp.

  fatih terim ve destekçilerden anladığım kadarıyla camiada terim'den başka namuslu adam yokmuş. öyle bir hava var ki herkes namussuz kendisi galatasaray'ı ayakta tutan son kişi. kendisi allah gecinden versin öldüğünde kulübe kilit vuracağız.

  işin garip tarafı bu ''namussuz ve hırsız'' yönetim ile birlikte geçen sene mustafa cengiz yönetimine de denmedik laf kalmamıştı. haklı haksız eleştirileri saymıyorum ama bunun ötesinde ölüm döşeğindeki adama bile neler dendi. şimdi burak elmas yönetimine söven terimcilerin yüzde doksanı bu yönetim gelsin diye yapmadıklarını bırakmadılar. fatih terim'in kendi de bizzat bu yönetimi destekledi, seçilmesine de sebep oldu.

  zamanında birbirini desteklemek için her türlü şeyi yapanlar şimdi araları bozunca birbirini hırsızlıkla suçluyor. geçmiş tecrübelerim diyor ki birbirine böyle saldıran iki güruh varsa bu bir rant kavgasıdır. ve yine tecrübelerim ikisinden de uzak durulması gerektiğini söylüyor.

  madem bu yönetimin illegal işlere bulaşma tehlikesi var, kendilerini bu kadar desteklemiş ve seçilmelerini sağlamış fatih terim niye zamanında ses çıkarmadı? böyle kişilerin olduğu yönetimden maaş almayı nasıl kabul etti? herhalde bu adamlar çok temizdi de 2 günde bozulmadı.

  bunları söyleyince de kendisine ihanet edildi bahanesiyle savunuluyor. ''kandırıldık'' cevabı bana başka bir rant kavgasını hatırlattı. tek adamların ortak savunması bu herhalde. artık anlayın, bu kurtarıcı tek adam kafası tek adamların iktidarını korumak için uydurduğu safsatadır.

  daha önce farklı düşünüyordum ama fikrim değişti. kendisini galatasaray'dan büyük gören, bunun için artık galatasaray'a da saldırmaya başlayan sosyal medyadaki güruhunu da görünce fatih terim'in başkanlığını veya kulüpte herhangi bir başka pozisyonda olmasını istemiyorum. diğer adaylar beceriksiz ama hiç değilse kendileri ne yaparsa savunan bir topluluk yok. gerektiğinde yöneticilerin üzerine rahatça gidilebiliyor. yanlışlarına çoğunluk yanlış diyebiliyor. eleştiren kulüp üyeleri bu kadar toplu lince maruz kalmıyor.

  ayrıca kendisini hep haklı karşısındakini de hain ilan ettiği için, öz eleştiri yapmadığı için herhalde terim'in başkanlığı da son dönem teknik direktörlüğü gibi olacak. kulubü de demek ki teknik direktörlüğünde yaptığı gibi tek şartı kendine biat eden liyakatsiz kişilerle dolduracak.

  kendilerine koşulsuz biat eden fanatikleri olan her tek adam yönetiminden ölümüne kaçıyorum artık. böyle birini gördüm mü tüylerim diken diken oluyor. fanatikleri en büyük zararı da bizzat o kişiye veriyor. sevdiğimiz insandan da soğutuyorlar bizi.

  ben artık terim'in intikamı için takımımın küçük görülmesine, daha maça çıkmamış yeni hocasına sosyal medyada hakaretler edilmesine sessiz kalamıyorum. fatih terim için galatasaray'a saldıracak duruma gelen güruha karşı ben de galatasaray'ı kendi çapımda savunmak için sessiz kalmayacağım. adı geçenlerin hiçbiri galatasaray ile zerre kıyaslanamaz.
 • 6948
  taraftarı olmak gerçekten yorucu.
  oturduğum yerin futbol takımı var, son 4 maçını kaybettiler, düşmeden 2 sıra yukarıdalar. diyorum şu heriflerin taraftarı olsam, tek olayım haftasonu arkadaş ile stadda maç izlerken bira, sandviç yapmak olsa. yönetimde kim nedir, yardımcı hoca kim, bilmem ne store müdür kimmiş bilmesem, umursamasam.
  sonra gerçeklere dönüyoruz; bankalar birliği, fatih hoca, değişen yönetim, sosyal medya, duyum, hakemler, tff.
 • 6949
  hocanın istifasını istemeyen ve en azından sezonu tamamlaması gerektiğini düşünen biri olarak gitmesinin ne kadar doğru olduğunu yaşanan bu süreçte daha iyi anladım.
  burak elmas yönetimi gidecek belki ama gelecek yönetimi acayip derecede rahatlatmış olacak.
  her şerde bir hayır varmış derler ya, şu an yaşanan çirkin şeyler bugün için kötü olsa da ileride kulüp olarak rahat etmemizi sağlayacak.
  bugün hoca gitti diye yöneticilerin sayfalarını didik didik eden arkadaşlar aslında bilmeden çok iyi bir iyilik yapıyorlar:)
  40 yaş ve üstü gs taraftarının neredeyse tamamı, hocayı çok sevse dahi aslolan galatasaray olduğu için önüne bakarken, bir kısmının aslında derdinin galatasaray olmadığı net anlaşılmıştır.
  hiç bana galatasaray’da böyle yönetici mi istiyorsunuz demeyin.
  ben marcao-kerem aktürkoğlu olayında marcao satılsın diyen bir insanım.
  galatasaray taraftarı çok rezilliği sineye çekti, niyeyse konu ışıtan’ın tweetleri olunca bir anda hassaslaştılar:)
  yukarıda da dediğim gibi bence çok iyi oldu.
  hem kulüp rahatladı, hem de kimin derdinin galatasaray olduğunu çok iyi anlaşıldı.
  hoca gitsin diye galatasaray başarısız olsun isteyenleri de unutmuş değilim.
 • 6951
  inanılmaz bir kaosun içinde boğulmakta olan güzide kulübüm.

  bunun suçlusu da tabii ki fatih terim. yine personeliyle konuşup sorun çözmek yerine arkasından iş çevirerek personelini kulüpten koparan bir başkan tarafından gönderildi ama sorumlu fatih terim ve kendisinin şu an galatasaray için en doğru tercih olduğunu düşünenler.

  mustafa cengiz'in hastalığı ilerlediğinde dahi eleştirmekten imtina etmedi terimsporlular. evet, ben eleştirdim. allah rahmet eylesin, mustafa cengiz'in şahsı hakkında kötü bir ifadem olmayacak elbette. fakat bu yönettiği ekibin 4 yılda takımın kalitesini yavaş yavaş düşürdüğü, futbol takımının içini boşalttığı gerçeğini değiştirmiyor. tek tek transfer analizi de yapabilirim burada, dilerseniz yapayım yani. kendisi döneminde 59 transfer yapıldı deniyor ama yazın psv maçında sağ bekte sekidika mı oynasın oğulcan mı diye tartışıyorduk. geldiğinde fernando, ndiaye, belhanda, donk, de jong, selçuk olan orta sahamız varken, psv maçında aytaç'tan başka alternatifimiz yoktu.

  açık söyleyeyim, ben fatih terim'in bu kadar sabretmesine bile şaşırdım. gelip yarım dönemde takımı şampiyon yapıp, çok büyük bir motivasyonla başladığı şampiyonlar ligi maceramıza gomis satıldığı için forvetsiz devam ettik. ona rağmen iyi futbolla elendik. eğer o sezon forvet alınsaydı ve ikinci turu görseydik, ve başımızda ünal aysal'ın ilk dönemi gibi güçlü bir yönetim olsa idi, ikinci yarı öncesi gelen parayla sneijder - drogba kadar sansasyonel olmasa da daha iyi kurulmuş bir takım görebilirdik, oradan sonra çok farklı bir galatasaray izleyebilirdik ve bugün çok farklı şeyler konuşuyor olabilirdik. benim tanıdığım hoca o gün atardı köprüleri. bu yapılan saçmalığa rağmen son sezonuna kadar çıkıp da tek bir kötü kelam etmedi, ne mustafa cengiz'e ne de yönetimine. yalansa yalan deyin. hoca en son transfer döneminde attı köprüleri, onu da sırf süleyman rodop'a uçurulan saçma sapan haberler yüzünden yaptı, çıktı almak istediği isimleri çat çat söyledi. orada koptu işler.

  efendim bizler seçim döneminde burak elmas'ı göklere çıkarmışız. evet, yaptım. ben destek oldum yani şahsım adına konuşursam. pişman mıyım, evet. o gün baktığımda en mantıklı seçim burak elmas gibi görünüyordu. neden? çünkü tanıdığımı zannediyordum en azından. uefa zaferi sırasındaki konumu referanstı mesela benim için. bu yüzden desteklediğim adam oydu. ne yapsaydım, bir taraftar olarak tek tek insanların kafasındakini mi okusaydım, çarşaf çarşaf araştırma mı yapsaydım? bunu yapacak olan ben değilim ki. bunu yapacak olan muhalefet olmalıydı. metin öztürk, eşref hamamcıoğlu o gün bana ışıtan gün'ün falan gerçek yüzünü gösterseydi keşke.

  fatih terim neden bu durumlara sessiz kaldı falan, geçiniz bunları kardeşim. bugüne kadar kulüpte bir hırsızlık olduğuna dair bir bilginiz varsa konuşalım, ama bugüne kadar olmuş bir şey yok ki zaten. olay bundan sonra olacaklarda. ilk yarı boyunca, eyvallah kötüye daha yakın bir futbolla ama, 5 maçta üst üste skoru etkileyecek hakem hatalarıyla katledilen bir takımda ses çıkaramayan bir yönetim vardı. fatih terim bildiğin önce taraftarın gözünde itibarsızlaştırılıp sonra da gönderildi.

  burak elmas ile fatih terim'in dostluğu zaten bilinen bir şey. fatih hoca'ya standart bir teknik adam gözüyle bakmamızı istiyorsanız o olmayacak bu arada, çünkü değil. elbette fatih terim'in kalmasını isteyenlerin galatasaray'ın iyiliğini istemek gibi dertleri var. bir sürü iddia ortaya atılıyor, burak elmas'ın hocayı göndermezsen istifa edip yönetimi düşürürüz şeklinde tehdit edildiği gibi çok güçlü bir iddia var mesela. fatih terim'in bugüne dek sorun yaşadığı tüm başkanlara, bir de sorun yaşamadan ayrıldığı başkana bi bakalım mı birlikte arada ne fark var?

  kim biliyor musunuz sorun yaşamadan bıraktığı başkan: özhan canaydın. neden? çünkü hiç zorlamadı rahmetli özhan başkan, bizans oyunlarına falan girmedi. gitti konuştu fatih hocayla güzelce. sorunu çözdüler, kavgasız ayrıldılar.

  ünal aysal? bülent tulun'u futbol şubesinin başına getirdi mesela. eleman falan gibi beyanatlar verdi. ali dürüst'ü çıkardı yönetimden. en sonunda da yüzüne bile bakamadan kovdu fatih terim'i, antrenmanda haber aldı hoca.

  burak elmas? görüyoruz işte olanları. gidip konuşsaydı hocayla her şeyi çözebilirdi. tehdit edildiyse basının karşısına çıkıp, o zaman "ben başkanım" deyip, bu üyeler böyle böyle istediler, seçim kararı alıyorum deseydi. rekor oyla tekrar başkan seçilirdi, bu izansız yöneticiler de kulüpten tasfiye edilirdi.

  fatih hoca 40 senedir bu kulübün içinde. o bizans oyunlarını hepsinden iyi oynar. gidip konuşsaydı başkan hocayla, birlikte bi çıkar yol bulsalardı, ya da ayrılacaksa birlikte karar verselerdi. şimdi gelip fatih terim kulüp personeli diyecek insanlara cevap vermemeyi yeğliyorum bu arada, eğer kulübünüzde bu denli geçmişi olan bu kadar önemli bi isim varsa böyle hareket etmeniz gerekir. 120'ye yakın sene önce kurulmuş kulübün 40 senesinde izi var bu adamın. kulübün toplam ömrünün üçte biri, dikkatinizi çekerim. kazandığın şampiyonlukların neredeyse yine üçte birini getirmiş bir adamdan bahsediyoruz. gidip yüz yüze konuşacak saygıyı da gösteriverelim bi zahmet.

  efendim bu yöneticilerin mide bulandıran mesajları neden bugün ortaya çıkmış. hangi gün çıkacaktı? ben bulmadım bu tweetleri falan, bulanı da tanımam etmem. ışıtan gün dediğimiz isim galatasaray yönetim kurulundaki bir adam. her gün seçilen yönetimin her üyesinin geçmişini araştıran arkadaşlar varsa akıl sağlığı dilerim. ışıtan gün şu olayda böyle ali cengiz oyunları yaptığı için, ismi bu denli ortaya çıktığı için bugün araştırılması kadar doğal bi şey yok. böyle olaylarda insanların geçmişine bakıyor insanlar. bi tane fenerbahçe yöneticisi vardı, ismini hatırlayamayacağım. onun da vardı böyle saçma sapan tweetleri. ne zaman ortaya çıktı? galatasaray'ı fetöcülükle falan suçlayınca ortaya çıktı. neden? o gün baktı insanlar çünkü kimmiş bu diye.

  burak elmas kadar kontrolünü yitirmiş bir başkan görmedim ben galatasaray'ın başında. acilen istifa edip seçim kararı alması gerekiyor. umarım daha iyi günler görebiliriz. uzatmak istemiyorum daha fazla.
 • 6952
  kimse için küsemeyecek olduğumuz biricik sevgilimiz, göz ağrımız, hayat enerjimiz, en olmadık acılarımız, ilk aşkımız aynı zamanda son da…

  dilimize dolanan ilk bestemiz, çocuğumuza verdiğimiz ilk hediyemiz, arkamıza bırakacağımız mirasımız… soğukta, sıcakta yollara düşme sebebimiz, uyandığımızda merak odağımız, mecidiyeköy çirkinliğini bize güzel gösteren aynamız, istiklal’de başka aşklara yer bırakmayan telaşımız, gururumuz, ilk formamız, tabutumuza serilecek bayrağımız, çığlık atışımız, göz yaşımız… kim olduğumuzu bırakma sebebimiz, bize anlam katanımız…

  ilk harçlığımız, okuldan ilk kaçışımız, terli terli su içişimiz, akşam ezanını duyduğumuz halde eve götürmeyenimiz…

  şimdi ben bugün burada sizlere sesleniyorsam seslenme sebebimiz…

  rahmetli ağabeyimiz alpaslan dikmen‘in sözüyle;

  ''hadi bana küstün! ahmet’e, mehmet’e küstün! ulan galatasaray'a nasıl küseceksin?..''

  yüzümüzü güldür be galatasaray!
 • 6953
  içine düşürülen durumda taraftarları arasında ciddi bir bölünme yaşayan kulüp. mevcut başkan koltuk sevdasında kongreyi kendinden vazgeçmemeye ikna etmek için herşeyi yapabilir durumda. bu durumda safı belli olan tek zümrü liseciler. küçük olsun bizim olsun emellerine hiç bu kadar yaklaşmamışlardı. yöneticiler hakkında çıkan iddiaların yoğunlaşmasını da fatih terime bağlayanlar görüyorum. ben şöyle görüyorum durumu. bu ortamda birileri başkanlığa hazırlanıyor ve yaşadımız süreç/yapılan servisler onun öncüleri gibi. dibe vurduğunda liseci, taraftarı sempatizan gözüyle bakan bir başkana bile kimsenin sesi çıkmayacak duruma gelinecek. bir an evvel taraftar olarak toparlanmak lazım. başka galatasaray yok.
 • 6954
  riva arazisinde 200 kadar villa yapılan takım, villalar akıllı ev olacak. şebeke harici kendi ihtiyaçlarını halleden bir köy gibi.

  şimdi devalüasyon öncesi 1 1.5 milyar gelir bekleniyorsu asgari. o şu an asgari 2.5 milyar. galatasaray'a muazzam nakit bırakacak.
  florya ödendiğinden 500 milyon civarı para düş gelirden, kâr/2 gelecek para borç alacak farkını veya bankalar birliğinin 850 milyon tlsinin çoğunu kapatiyor. veya tamamını.

  kebap olacak gelecek yönetime...
  liselilede baģnazlarınında dişine kan değdi ortalık bundan karışık
 • 6955
  sürekli kaos içinde olması artık beni fazlasıyla yoran çocukluk aşkım. kendimi bildim bileli sürekli kaos yaşar güzide kulübüm ya teknik direktör sıkıntısı olur ya yönetim sıkıntısı olur ya futbolcuların saçma sapan hareketleri olur ya taratar ile yönetim birbirine girer ama ne olursa olsun sürekli bi kaosun içinde olur ve hep bu kaosun içinden başarıyla başı dik şekilde çıkar.

  ama son haftalarda yaşanan kaos galatasarayımızı artık dibe çekmeye başladı, fatih hocanın gerçekten kötü performansı ve haklı gönderilişinin ardından kulüp inanılmaz bir kaosa girdi ve sanki bu sefer bu vasıfsız yönetimle çıkacak gibi durmuyor maalesef. küme hattına yakın oluşumuz ve burak elmasın nihat abisi karşısında süt dökmüş kediye dönmesi beni korkutuyor açıkçası, benim bildiğim galatasaray buralardan da çıkar ama bu sefer nasıl çıkar hiçbir fikrim yok.

  ama her şeye rağmen seni çok seviyorum galatasaray.
 • 6957
  belli periyotlarda kaos yaşamayı ve berbat duruma düşüp oradan zirveye çıkmayı alışkanlık haline getirmiş bir kurumsal yapısı var.
  yani ya zirvede oluyor ya dibi görüyor. arası orta noktası yok. gerçekten bu yapısının uzman incelemesi ve apayrı bir analizi gerekiyor.
  mesela ezeli rakipleri bu kaosu yaşadığında bir değişim bir aksiyon yapıp günü kurtarabiliyor hatta taraftarının ağzına bir parmak bal çalıp çoğu şeyi sümen altı yapabiliyor.
  ama galatasaraya gelince aman yarabbi o kaos dibine kadar yaşanacak taraftarı hiçbir şeyle kandıramıyorlar çünkü bir parmak bala tav olacak bir profili yok bizim taraftarın.
  zira galatasarayda bir kaos olunca gönderilen gidiyor onu gönderende kısa süre sonra yol alıyor.
  gelen farklı bir sayfa açıyor veya açmaya çalışıyor sonra o gelende aynı girdabı yaşayıp gidiyor.
  ömrümün şu son 10 yılında bu dejavuyu o kadar çok gördüm ki galatasarayda. kimse birini gönderince rahat edemiyor.
  değişim fikri er yada geç onu uygulayanı da değiştiriyor.
  sanki galatasarayın böyle bir anayasası varmış gibi her gelenin aynı şeyleri yapıp farklı bir sonuç bekliyor.
 • 6959
  çıkmaza girmis olan canımız ciğerimiz. basiretsiz bir yönetim kurulu sayesinde efsanesini doğru düzgün veda bile etmeden harcayan kulübüm. bunu yapan yönetimin de 6 aylık bir ömrü bile kalmadı kulüpte. kar topu büyüyor üstlerine çığ gibi düşecek ve gidecekler. daha kötüsü ne biliyor musunuz renktaşlar son üç secimdir gelen gideni aratıyor. şu an ki ortamda da daha iyisi gelir mi hiç zannetmiyorum bu yüzden çıkmaza girmiş durumdayız malesef güçlü saç ayaklarını birer birer yok ettiler camiada son 10 yılda, umarım biri çıkar kurtarır bu kulübü yoksa ayakta kalacak dermanimiz olmayacak.