• 6891
  türk sporunun öncüsü olan canım kulübüm. ah benim galatasaray'ım sen hangi iş bilmezlerin elindesin ki yıllardır yaşamadığın rezillik kalmadı. bir yıl erkek basketbol takımın kümede kalmaya oynar, yıllarca kadın basketbol takımına isim sponsoru bile bulunmaz, yeni kurulan kadın futbol takımın ilk derbisinde hezimete uğrar, erkek kadın fark etmeksizin voleybolda yıllardır başarıya hasret bırakılırsın, erkek futbolda zaten süregelen kötü yönetimler, yapılan yanlışlar, başarısızlıklar neticesinde oluşan hayal kırıklıkları... tüm bunları sana yaşatanlar utansın. koskoca galatasaray her branşta tel tel dökülür hâle geldi. ne sesimizi duyan var ne sorumluluk alan var. eskiden sutopu ve tekerlekli sandalye basketbol gibi branşlarda çok iyiydik. şimdi onlarda bile geri düşmüş vaziyetteyiz. sutopunda şampiyonlukları enka'ya kaybetmekle meşgulken tekerlekli sandalye basketbol takımımız ise zar zor şampiyonluk yarışı verir duruma evrildi. ne kadar ahlar vahlar etsek de sen bizim canımızsın, ciğerimizsin. bir gün hak ettiğin mertebeye erişeceğin günlerin hayaliyle yaşıyorum.

  her dalda nice kupalar
  son hedef şampiyonluklar
  her kolda yarışmamız var
  zaferlere kavuşmamız var
 • 6892
  her branşı elbette takip etmiyorum ancak takip ettiğim branşlar özelinde kupalara fazlasıyla uzak kalmış olan canım camiam, parçası olmaktan gurur duyduğum ailem.

  futbol en son 2019'da kazanılan 3 kupa.
  erkek basketbol kazanılan son lig kupası 2013, kazanılan son kupa eurocup 2016
  kadın basketbol kazanılan son lig kupası 2015

  futbol elbette ki gözbebeğimiz, orda kazanınca büyük bir kesim mutlu oluyor bende dahil. ancak biz bir marka isek, en iyi olmak istiyorsak kazanılacak kupaların sonu olmamalı, müzemize 1.lik kupaları eklenmeli. uzunca bir süredir benim takip ettiğim branşlarda bir 1.lik yok, bildiğim kadarıyla voleybolda da ne kadınlarda ne erkeklerde bir başarı yok.

  bütçe olarak hepsinde tepede olacağız diye bir şey yok ancak bu kadar da 1.liklerden uzak kalmak bize yakışmıyor açıkçası.

  futbol özelinde son döneme kadar fatih terim demek başarı demekti, olduğunda futbol cepteydi. ünal aysal döneminde yapılan yatırımla gerek erkek gerekse de kadın basketbol takımlarımız gerek yerel gerekse de uluslarası alanda büyük başarılara imza attılar, bizi gururlandırdılar.

  bugünlere dönmek kolay değil ama ne biliyim önce yarı finaller gelsin, final kaybedelim ve sonunda kupaya, kupalara ulaşıp oraların gediklisi olalım. gerçekten sarı kırmızıya yakışmıyor bu görüntü.