• 6772
  türkiye'nin en kurumsallaşmış spor kulübüdür. lisecilere kızsak da bunda lisenin çok büyük etkisi var.

  en basitinden; 1 aydır hocası ve başkanı belirsizdi. herkes ''galatasaray kaosa girdi, rakiplerinden geride kalacak, yandı gitti'' falan diyordu. 19 haziran 2021 galatasaray seçim genel kurul toplantısı itibariyle başkanı burak elmas, hocası fatih terim olarak net şekilde belirlendi. üstüne hocayla kavgası olan eski yönetimin de transfer görüşmelerini hocanın bıraktığı listeye uygun yaptığını gördük.

  rakipler ne yaptı? fenerbahçe hala hoca bulamadı, kulüp satışı muhabbetleri dönüyor. beşiktaş şampiyon olduğu halde muhtemelen hocasını kaybetti. kaybetmese bile büyük bir yönetim - hoca kavgası var ki zaten zayıf kadrolu beşiktaş transfer falan da yapamıyor.

  galatasaray'ın diğerlerinden en büyük farkı kurum kültürü olmasıdır. 1905'de 0'dan başlamaktan ziyade 100'lerce yıllık bir geleneği spora yansıtmıştır. elbette iyi ya da kötü dönemleri olacak. ya da elbette lisecilerin yarattığı büyük sıkıntılarımız oldu; ama eşref hamamcıoğlu burak elmas'ın elini tutup sahneye gelirken türkiye'den ne kadar farklı bir demokrasi kültürüne sahip olduğumuzu gördük.

  iyi ki galatasaraylıyız.
 • 6773
  kim ne derse desin çok dinamik bir yapıya sahiptir. kısa sürede çok şey değişebiliyor bu kulüpte. 1 ay önce ne hoca ne başkan yoktu ve transferlerin durumu belli değildi. beşiktaş ise tam tersine 2 kupa almış bir şekilde bayram havasındaydı ve galatasaray'ı büyük kaosun beklediğini düşünüyorlardı. bugüne baktığınızda ise her şey 180 derece değişmiş durumda.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!