• 6741
  2020-2021 spor toto süper lig’i şampiyon olarak tamamlayamamasının belli başlı sebepleri var. esasında kulp tüm unsurlarıyla haya yaptı ve ne yazık ki şampiyon olmaya nefesimiz yetmedi. bu hatalara kısaca bakalım.

  yönetim hataları: sene başında takıma orta saha oyuncusu alınmaması en büyük hatalarıydı. bunun yanı sıra sivas ve rize kayıplarını getiren zemin sorunları ile tff ve mhk karşısında dik duruş sergilenememesi diğer hatalarıydı. ancak tekrar belirtiyorum en büyük problem hocaya orta saha almamalarıydı.

  teknik ekip: orta saha hariç kurulan geniş kadro ile istikrarlı bir oyun planı ve oyuncu grubu oluşturulmadı. ne derseniz diyin bu takımda bir sezonda dört tane sağ bek oynadı. stoper tandemi belirsizdi. hücum hattında çok fazla sirkülasyon yaşandı. ligin belli döneminde ortaya çıkan 4-4-2 sevdası da bizi kötü etkiledi.

  taraftar: fazla umutsuzduk. ne olursa olsun umudumuz kaybolmamalıydı.

  velhasıl galatasaray kültürü bizi son düzlükte öne çıkarsa da fazla geri kalmışız demek ki yeterli olmadı. sezon başı be ortasını daha ciddi değerlendirmeliyiz. takımın performansı gece ile gündüz kadar her şeye rağmen fark etmemeli.
 • 6744
  hedefleri bitmeyen türkiye'nin en büyük spor kulübü ve dünyanın da en büyük kulüplerinden biridir.

  futbol takımı 2020-2021 sezonunda şampiyon olamadı ama şampiyonlar ligi elemelerine katılmaya hak kazandı. şimdi öncelikli olarak yeni yönetim seçilmeli ve doğru bir planlamayla takım güçlendirilmeli ve şampiyonlar ligi gruplarına katılabilmeliyiz. bu sezon tff destekli/ittirmeli şampiyon olan beşiktaş'ın şampiyonlar ligi gelirinin yarısını almamız gerek. hem kendimize gelir olması hem de beşiktaş'ın sevincini kursağında bırakmamız açısından önemli bu. ayrıca bizden fazla borcu olan bjk'nin borçlarını azıcık da olsa toparlamasının önüne geçip takımlarına iyi oyuncular takviye edememesini de sağlayabiliriz böylelikle.

  yeni yönetimin diğer el atması gerektiği konu ise basketbol takımının geride bıraktığımız sezondaki rezaletini unutturacak bir takım kurması.

  2020-2021 sezonu bitti gitti. geriye takılı kalamayız. bu sezondan eksikliklerimizi giderip önümüze bakmalıyız. bizim için hedef hiçbir zaman bitmez.

  sırasıyla hedefler:
  - yönetim seçimi
  - futbol transferleri
  - futbol dışı branşlarda da transferler ve lig/turnuva başarıları
  - şampiyonlar ligi grupları ve gruplardan çıkmak
  - türkiye ligi ve türkiye kupası şampiyonluğu

  umarım mayıs ayı bitmeden en kısa zamanda yönetim seçimleri gerçekleştirilir.
 • 6747
  2020-2021 sezonu şampiyonluğunu averajla kaçırmış olmanın ertesi günüde garip duygulara iten sevdamız.
  koca bir yalnızlık hissettiriyor, fatih terim'in son konuşması, yönetimin sessizliği ve hataları, bir çok galatasaray karşıtı oluşumun hedeflerine ulaşmış hissiyatı. zaten çoktan kopmuştuk ama acaba tekrar genlerimiz kazanma geleneğimiz parlayacak mıyıdı? öylesine korku saldı ki, doğan sonuçlardan sonra en efendisi bile kuduz gibi salya sümük saldırı halinde. ama bu yalnızlık hissi kötü hissettiriyor. herkes köşesine çekildi. onların sosyal medyası , kutlaması , laf sokuşturma çabası buna eklenince çekilmez bir hale geliyor.
  belki de kaybetmeye alışık değiliz buralardan bu bir travma değil ama özellikle mayıslar bizimdir mottosu çok üzmüş bazı çevreleri. hep bunun üzerinden bir kutlama arzusu var. ama şunu bilmeliler ki bu söz öylesine söylenmedi kazanma hırsı, galatasaray inanmışlığı, fedakarlık ve forma aşkının yıllarca damıtımıyla ince ince süzülmüş bir sonuç.
  öyle bir günde cumartesileri başkalarının olmayacak, şampiyonluk kaybederken bile bunu iliklere kadar hissettirmiştir.
  hem de kazanmak uğruna çirkinleşmekte, algıda, bel atında , iftirada sınırları baya zorlayanlara karşın.
 • 6748
  başarısızlık tramva yaratmak yerine "nasıl bunu aşıp başarılı oluruz?" şeklinde düşünmeye taraftarı dahil tüm camiasını iter galatasaray'da. bu metin oktay'ın "galatasaraylılık bir din gibi bir mezhep gibi yerleşmiş köklü bir inançtır" cümlesi gibi herkesin kafasına da yerleşmiştir, en azından benim çevremdeki herkesin.

  2020 - 2021 sezonu geçti, 2. olduk ki olabilir. bir çoğumuz sezonun içerisinde (özellikle 19 mart 2021 galatasaray çaykur rizespor maçından sonra) zaten o trenin kaçtığını düşünüyorduk. yine de buraya kadar bir şekilde geldik, bir heyecan yaşadık bu yüzden takıma teşekkür etmemiz gerek.

  ama teşekkür edeceğiz diye de başarıyı göz ardı edemeyiz. bizim için başarı skalası lig şampiyonluğu ile başlar, en alt seviyesi odur, üstü hep avrupa'dır. inanmayan açsın, kulübün kurucusu ali sami bey'in belirlediği misyonu tekrardan okusun bu skala kafasına yerleşene kadar. galatasaray'ın esas başarı hedefleri hep avrupa'da başarıdır, türkiye şampiyonluğu avrupa arenası için bir araçtan öte değildir, böyle olmalıdır.

  şimdi burada istatistik, grafik, "ne oldu da x maçı kazanamadık, y maçta berabere kalsak şampiyonduk be, z'ye 1-2 gol fazla atsak şampiyonluk bizimdi" falan gibi şeyler paylaşmayacağım, geçti çünkü. dün akşam maçlar bittikten sonra konuştuk, geçti o iş.

  yeni bir gün, yeni bir sezon başlamıştır. herkes için hayırlı olsun.

  gece uyuyamayınca tabi sabah uyanılmıyor, haberini aldım ki seçim ertelenmiş. 19 haziran deniliyor en erken seçim tarihi için ki kötü bakmak istemiyorum ama kötü görülecek bir tablo.

  fakat, bir kadro yapılanmasına ciddi seviyede ihtiyacımız var.

  kaleci: fernando muslera / okan kocuk / fatih öztürk

  nando zaten yeni sözleşme yeniledi, kalacaktır ki kalmalıdır da. okan da nando'nun arkasında en azından sezon başı bir hengame ile aldığımız fatih öztürk'ten daha iyi bir kaleci olduğunu kanıtladı. fatih öztürk'le yollar ayrılmalı ancak 1 sezon daha sözleşmesi var (nedense). talip bulunmazsa bonservisi verilmeli ki talip çıkıp bonservis almamızı hiç ama hiç olası görmüyorum doğal olarak.

  peki transfer lazım mı? orası kritik işte. iyi, potansiyelinden emin olduğumuz, yedekte olması sorun yaratmayacak ancak süre de bulacak genç bir kaleci sanki alınırsa iyi olabilir. hatta alınıp aldığımız kulübünde kalıp gelişmesi sağlanacak bir kaleci olabilir belki (oynama süre garantisi ile kiralanacak şekilde). en mantıklı isimlerden birisi göztepe'nin 22 yaşındaki kalecisi irfan can eğribayat bence. önümüzdeki dönemin en iyi kalecilerinden birisi olabilir, sağlıklı bir geçiş süreci ile muslera sonrası kaleyi de devir alabilir. alınıp bir yıl daha göztepe'de kiralık kalması iki tarafın da işine gelecek bir formülle çok uzak olasılık gibi gelmiyor bana.

  sağ bek: omar elabdellaoui - deandre yedlin - martin linnes - şener özbayraklı

  bu bölgedeki en güzel haber bence linnes ve şener'in sözleşmelerinin bitmesi. ikisi ile de sözleşme yenilenmemeli. martin linnes evet uzun yıllardır burada, iyi kötü hizmetleri oldu ve çok sevilen bir futbolcu ancak olmadı bizde, yapacak hiç bir şey yok. kalsa performansı değişmeyecek maalesef bu yüzden gitmeli. şener de 2 sezon durdu sadece 2 kere işe yaradı (birisi antalya maçındaki asist diğeri de son malatya maçındaki) bu yüzden gitmeli. geriye kaldı omar ve yedlin. omar'ın durumu ne hiç bilmiyorum ki hiç birimiz bilmiyoruz. yani çalışma yaptı mı en azından vücudunu diri tutmak için, yarım sezon çünkü futbol topuna değdiğini hiç görmedik. kampa yetişecek mi, önümüzdeki yıl oynayacak mı oynamayacak mı valla ben bilmiyorum bilen varsa yazsın güncelleyeyim burayı. geldik deandre yedlin'e. abi evet süratli topçu ama savunmada çok sert, baya sert yani, hücumda da istenilen etkide değil maalesef. ama geleli 6 ay oldu ve bir kamp geçirdikten sonra da görmek lazım, sonuçta ingiltere'de yıllarca kalmış bir bek oyuncusunun bu denli verimsiz olması kulübünde süre almaması ile de alakalı olabilir. ki yaşı da genç rotasyondaki diğer isimlerin tamamına göre bu nedenle kalmalı.

  peki transfer? omar'ın durumuna göre şart hatta olmazsa olmaz bana kalırsa. en azından iyi bir bek oyuncusu bu bölgeye kiralık da olsa çözülmeli. ilk geldiği sezonki eboue, yine ilk zamanlarındaki mariano gibi bir bek düşünülmeli bence. isim ver deseniz yok aklımda gerçekten.

  stoper: marcao - christian luyindama - ryan donk - emin bayram

  emin'i yazdım buraya çünkü önümüzdeki yıl stoper rotasyonunda kesinlikle olmalı. ama as ama yedek bilemem orasını ancak mutlaka olmalı. marcao da elde tutulmalı bana kalırsa, sol ayaklı ayağı düzgün pas yapabilen bir sol stoper alalım desek kapı 10 milyon euro'nun altında açılmaz, bize sorsalar biz de 10'un altına marcao gibi adamı vermeyiz bu yüzden daha iyisini alma şansımız olmadığı için kalmalı. ryan donk artık sözleşme sonu, gelecek olası yabancı sınırlamasını da düşünerek donk ile de yollar ayrılmalı. luyindama'nın da talibi vardır mutlaka, satılmalı. eldeki para getirebilecek nadir oyunculardan birisi olarak luyindama'yı satmamız mali olarak da rahat hareket etmemizi sağlayacaktır.

  transfer olmazsa olmaz bu pozisyona. bir kemik gibi sağ stoper, bir de yedeğe genç ve emin ile birlikte önümüzdeki dönemin kemik stoperi olacak bir isim almak bence şart. çünkü görüldüğü üzere 3 stoperle oynayalım dediğimizde sezon ızdırap oluyor hepimize. en az 2, mümkünse 3 transfer yapılmalı marcao ve emin bayram ikilisinin üzerine.

  sol bek: marcelo sarrachi, emre taşdemir, ömer bayram

  en baştan yazayım, içlerinde en umutlu olduğum isim net olarak emre taşdemir. ancak en belirsiz kaldığım da yine kendisi. güvenip yola çıksan yarı yolda kalacağın araba gibi, sürekli sakat. evet iyileştiğinde iyi performans veriyor ancak gerisi yok. yani 3 maç üst üste oynar mı sorusunu sorduğun bir isim, bu yüzden sözleşmesi de sonlanırken yenilenmemesi sanki en mantıklı hamle gibi. ama öte yandan başka yerli sol bek kim var alabileceğin, yok. bu yüzden de kalması daha mantıklı sanki. ömer bayram'ın da sözleşmesinin sonu geldi, yenilenmemeli bence. evet faydalı olduğu zamanları olmadı mı, oldu. ama yetersiz ömer'in yeteneği galatasaray seviyesi için ya. sarrachi zaten kiralık, geldiğinde iyi başlamıştı ancak giderek daha iyi olacağına daha kötü oldu ve özellikle hücumdaki verdiği katkının düşüklüğü nedeni ile (ki kendisinin bonservisini alamayız) güle güle demek lazım bence ona da.

  elde kim kaldı? tutarsak emre taşdemir. tutmazsak, sıfır. çok da karamsar olmamak lazım, süleyman luş gibi bir potansiyel var elimizde onu çekersek 1 veya 2 emre taşdemir kararına göre. ama bir net transfer şart. kesinlikle olması lazım. sakatlık problemi olmayan, hücum desteği de savunması gibi sağlam, ayağı çok düzgün bir sol bek bulmamız lazım. yani "idareten" bir isim yerine doğrudan "ilk 11'e ilk yazılacak isimlerden" gibi bir oyuncu olması lazım. genç olması bonusu olur. ezgjan alioski çok konuşuldu bir ara, olursa güzel olur bonservisi olmadan, iyi transfer. ama daha iyisi, az bir bonservisle olabilirse daha iyi olur sanki. ki alioski orta sahada da verim verebiliyor, özellikle sol içte de değerlendirilebilir daha bonus bir oyuncu. daha net bir sol bek sanki lazım ama, daha çok transfer lazım o yüzden, belki.

  ön libero: taylan antalyalı - oghenekaro etebo

  etebo zaten kiralık, zannetmiyorum ki içimizden herhangi birisi "kalsın" der. zaten panik transferiydi, yine elinden geleni verdi ama elinden gelen bize yaramıyor. taylan ise bonus. adam erzurumspor'da 10 numara oynarken bize geldi, 1 sene hiç oynamadı ve sonrasında adamdan ön libero / regista yarattık. yaşı daha 26. fazlasıyla verimli ama şu anda tek isim hatta tüm orta saha rotasyonundaki tek isim (geliyorum oraya da bir sonraki bölümde).

  transfer şart. ön liberoya net bir isim, jean michel seri gibi fernando reges gibi net bir regista bence şart bize. topa hamlesi ve sürati olmazsa olmaz, düzgün ayağı ile geriden çok iyi oyun kurabilmesi de bonusu olur. peki kimdir bu isim? işte orada biraz tıkanıyoruz, çünkü dünyada da bu tarz oyuncuları herkes aradığı için, bulunması zor. en net akla gelen olabilecek isim okay yokuşlu ancak diagne'nin de gittiği wba'da mükemmel performans gösterdi, takım kümede kalmadı çünkü çok kötü takımdı ancak okay en iyi performans gösteren isimlerden birisi oldu. muhtemeldir ki premier lig'de kalacak, en az 2-3 orta sıra takımı ister okay'ı. başka da aklıma gelen yok. kim olursa olsun buraya transfer, sürpriz olacak gibi sanki ama, bakalım. belki altyapıdan bartuğ elmaz artık buraya monte edilebilir.

  orta saha: gedson fernandes

  şaka gibi değil mi, değil. eldeki tek orta saha merkez orjinli adam kiralık gelen gedson. ikinci bir oyuncu yok. vallahi yok. biz nasıl geldik bu duruma, ben anlamadım. ha gedson, kalmasın diyen aptallık eder. ligin son düzlüğünü sağlam geçip de şampiyonluk adayı olduysak son hafta gedson'un performansı bunun %50'sidir. nasıl olur bilmiyorum ancak en kötü 1 yıl daha kiralanmalı, bir şekilde de bonservisi ile alınmalı. tottenham'da oynamadığı dönem kendisinin unutulmasına neden oldu futbol piyasasında, bir şekilde bonservisini kurtarıp da alabilirsek eğer uzun vadede en büyük gelir getirecek oyuncuların ilk sıralarında yer alır gedson.

  diyenler olacaktır, emre akbaba'yı neden yazmadın orta saha diye. emre akbaba merkez orta saha değil. gerçekten değil. olamadı da. geliştiremedi yani kendisini bu mevkide oynamak için. belki sakatlığı etkendi, belki kendisi istemedi ama emre akbaba'nın oynayabileceği tek bir pozisyon ve tek bir düzende oyun var. emre akbaba 10 numara pozisyonunda sola kaçarak soldan içe kayan oyuncuya alan açıp onun verimliliğini arttırırken savunma dengesini bozduğu için sol kanattan iş yapabilen bir oyuncu. başka bir yeteneği yok. vallahi yok. kaç sezon, oynayabildiği kadar izledik aksini iddia edecek varsa buyursun gelsin. bu yüzden emre akbaba ile de olmaz. zaten sözleşmesinin sonunda, uzatılması saçmalıktır çünkü sen emre'nin verimli olduğu bu oyunu oynamıyorsun. senin için saçmalık çünkü sana vereceği katkı sıfır olan bir oyuncuya para vermiş olursun, emre için saçmalık çünkü pozisyonu olmayan bir takımda kalmış olur. bu yüzden emre akbaba da yolcular kervanında ve gitmesi gerekir. öyle "cimbombomun çocuğu" falan, geçiniz abi. profesyonel bakmıyorsak ya tamamen amatör olalım, ya da artık bu amatör kafadan çıkalım.

  geldik transfer. kaç yazsak, 5-6? gülmeyin şaka değil, gerçekten iddialı bir takımın orta sahasında en az 5 oyuncu olmalıdır rotasyonda birbirini zorlayabilecek. açın bakın dünyanın geneline, hedef avrupa diyoruz her seferinde o avrupa takımlarının orta sahası nasıl. yahu bu ligde bile, küme düşen takımlarda bile sayılar bu, senin elinde 1 tane. 2'ydi aslında belhanda'yı sayabilirdik (kendisini hiç sevmesem bile) onu gönderdin 1, gedson. o da olmazsa 6 tane net orta saha transferi kanunun ilk 3 maddesi gibi değiştirilemez. bunu yapmak zorundasın. bakın tavsiye falan değil, zorunluluk. salih uçan - aytaç kara bile "hiç düşünme, önce gel imzayı at sonra bakarız duruma" diye alınmak zorunda bu takıma. bir de özellikle alanya'daki berkan kutlu. çok beğendim ben bu sezon, kesinlikle düşünülmeli bence.

  sağ açık: sofiane feghouli - emre kılınç - oğulcan çağlayan

  sofiane sözleşmesinin son yılında önümüzdeki sezon (ızdırap gibi sözleşme yapmışız, bitmiyor). verim desen yerlerde. öyle "kamp görse düzelir yine oynar" falan denilecek bir durumda da değil. türkiye'nin yetenek anlamında belki de en iyisi, oyun zekası olarak yine en üstteki isimlerden birisi ama bana hiç bir şey vermiyor. alacaklarına karşı bonservisi mi verilir, kulüp mu bul denilir bilmiyorum ancak feghouli ile yollar ayrılmak zorunda. emre kılınç ve oğulcan çağlayan rotasyonu ile burası en az 1 yıl gider mi, buna bakmak lazım. e lazım olursa kerem aktürkoğlu da burada oynayabilir. makul. bu üç isim ile burası gider, en azından bu senelik.

  transferde çünkü 1 sağ bek 3 stoper 1 belki 2 sol bek 1 ön libero 5-6 orta saha yazdık. burası işi karıştırır ancak eğer ki makul bir isim bulunursa eklenebilir.

  sol açık: henry onyekuru - kerem aktürkoğlu - arda turan - ryan babel

  henry'nin bonservisi alınmalı. opsiyonu var zaten, oyuncuya göre düşük de bir bedel. iyi bir kamp geçirip kendisini de futbola verirse bizi götürür. kerem aktürkoğlu zaten bu takımın olmazsa olmazı. ola ki henry'den verim alamadan başladın, koy sola aksın. ola ki henry verim verdi, koy sağa götürsün. her türlü işimizi görür. arda turan'ın sözleşmesi bitiyor, artık jübile yapar büyük olasılıkla çünkü kaldırmıyor vücudu. ryan babel de bir şekilde alıcısı bulunup gönderilmeli. forvet desen değil, kanat zaten evlerden ırak. son bir kaç maçta performansı iyiydi, hollanda milli takımına da attı kendisini. talibi varsa bugünden 3-5 demeden satılmalı bence. bir yıl daha sözleşmesi var çünkü, hiç gerek yok.

  buranın transferi henry onyekuru'dur. artısına gerek yok bence.

  forvet: radamel falcao - mustafa mohammed - halil dervişoğlu - mbaye diagne

  mami kalmalı. ne olursa olsun kalmalı. ne yapıp edip bonservisi alınmalı hatta ilk oyuncu olmalı. bugünden başlamalı görüşmeler diyeceğim de bu yönetimle başlarsa bizim çekeceğimiz olur o yüzden yeni gelecek yönetimin ilk hamlesi bu transfer olmalı. sonrasında henry'nin opsiyonu, sonra da halil dervişoğlu. halil'de opsiyon yoktu ancak babası transfer döneminde kendinden çok emin konuşuyordu halil'in galatasaray'da kalacağına. inşallah öyle olur çünkü kerem - halil ile geleceğin hücum hattını da oluşturmaya başlıyoruz yavaş yavaş. diagne de premier lig'den teklif alır, mutlaka alır ve kendisi de ister biz de zaten satıcı olduğumuzu cümle aleme ilan ettik, bu nedenle transferi makul. geldik falcao. hani kurtlar vadisi'nde polat alemdar cerrahpaşa'da kahveyi basınca kahveci gidip cerrahpaşalı halit'e olayı anlatırken "geldi bir tufan gitti bir boran" diyor ya, hah tam öyle işte. abi hiç vermiyorsak senelik 5 milyon euro para ödüyoruz sana, reva mı değil? o yüzden hiç gerek yok, kendisini isteyen bir takım da bulunur zaten ya güney amerikadan ya kuzeyden. yolların ayrılması herkes için faydalı.

  genel bir özet geçersek eğer:

  gönderilecekler: fatih öztürk - martin linnes (sözleşme sonu) - şener özbayraklı (sözleşme sonu) - ryan donk (sözleşme sonu) - christian luyindama - marcelo sarrachi (kira sonu) - ömer bayram (sözleşme sonu) - oghenekaro etebo (kira sonu) - emre akbaba (sözleşme sonu) - sofiane feghouli - ryan babel - arda turan (sözleşme sonu) - mbaye diagne - radamel falcao

  gelecekler: gedson fernandes (kira) + henry onyekuru (bonservis) + mustafa mohammed (bonservis) + halil dervişoğlu (bonservis)

  transfer yapılması gereken bölgeler: sağ bek + sağ stoper + yedek stoper + sol bek + ön libero + orta saha x 5

  toplam gelecekler: 14 oyuncu
  toplam gidecekler: 14 oyuncu

  transferde denge de böyle kurulur. *

  şaka şaka, böyle mali denge falan olmaz. bu işlemin gerçekleşmesi bile çok uzak olasılık biliyoruz. ama gözümüzün nuru eğer ki başarıya gidecekse böyle olacak bu iş. 1 sezonda 14 oyuncudan kurtulup yerine sırf transfer yapılması için yapılmayan, kadroyu ciddi anlamda güçlendirecek 14 - 15 oyuncu alırsın ve en az 4-5 yıl arkana bile bakmazsın.

  uzun oldu biliyorum ancak en son değinmem gereken de hoca konusu:

  fatih terim bir karar vermeli. 4 başkan adayı var, dördüyle de görüşüp bir karar vermeli. kalacak mı? bırakacak mı? çünkü eğer kalacaksa, bu dört başkan adayına da bunun gibi bir tablo çizmeli, o başkan adayları kendilerince acil şekilde çalışmaya başlamalı, ünal aysal'ın daha seçimle gelmeden çalışmaya başlayıp direk olarak johan elmander transferi ile başlayan serisi gibi. kalmayacak mı hoca, bu dört başkan adayı da hoca adayları ile görüşüp onların çizeceği yol haritasına göre çalışmaya başlamalı. bakın burası en kritik nokta, bu işin bırakın bugünü 3-4 hafta önceden başlaması bile gerekirdi.

  şahsi kanaatim ise şudur bu konuda: fatih hoca kendisinin de anlaşabileceği genç, modern bir teknik adamla görüşüp anlaşmalı ve kendisi sportif direktörlük gibi bir pozisyona geçmeli. çünkü hem hoca saha içerisinde artık yıpranıyor, hem de olmuyor artık. evet bir şey inşa etmeye çalışıyor ancak inşa etmeye çalıştığı oyunu bizim oynamamız için bu transfer olacak 14 oyuncunun tamamının top seviye oyuncular olması lazım. öyle bir bütçe maalesef ki namümkün.

  artık bir an önce gelecek için çalışmaya başlamak lazım. dün geçti çünkü, düne bir şey yapamayız.
 • 6750
  süper lig 2021-2022 sezonu için hazırlanmaya hemen başlaması gereken canımız ciğerimiz. galatasaray için önemli olan avrupa olduğu için erken hazırlığa başlamak çok önemli. ama önümüzde çözülmesi gereken birkaç konu var ki en önemlisi herkesin hem fikir olduğu üzere başkanlık seçimi. bir an önce yapılmasının önemini sanırım tekrar yazmaya gerek yok. gömleğin ilk düğmesini iliklemek gibi olacak bizim için, doğru şekilde iliklersek diğer kısımların da doğru gitmesi muhtemel. aklın, bilimselliğin, liyakatın hüküm sürdüğü bir galatasaray olsun.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!