• 6726
  kişilerden, kurumlardan, başarıdan veya başarısızlıktan bağımsız olarak kendisi hakkındaki her konuda en büyük olması gerekendir.

  galatasaray > x

  bakın galatasaray = x falan değil. galatasaray > x. bu x ne olursa, kim olursa fark etmez. matematiksel gerçek gibi, fizik kanunu gibi anlamamız lazım bunu. anlamamız, öğrenmemiz ve tüm bakış açımızı buna göre konumlandırmamız lazım.

  mussolini de dahil bu x'in içerisine, mustafa cengiz de, fatih terim de. hatta sen ve ben de. bütün başkan adayları da. ultraslan'ın kendisi ve onu oluşturan her bir taraftar da. hepimiz, her şey söz konusu galatasaray olduğunda "abi galatasaray'dan küçüktür bu" diyebilmeyi öğrenmeliyiz öncelikle.

  bunu demiyoruz biz, diyenler var ama azınlıktayız. biz "o giderse şu biter, şu gelirse bu olur, bu böyle olursa şu kesin şöyleymiş olm" kafasındayız farkında mısınız?

  şunu herkesin kafasına sokması lazım:

  galatasaray > x

  bunu algılayın, sonra savunun her savunduğunuzu.
 • 6727
  yeni, siyasetten uzak, futbolla alakalı tek derdi galatasaray olan bir taraftar grubuna ihtiyacı olan kulübümüz. bu taraftar grubu gerekirse bu sözlükten çıkmalı. ancak sadece bu sözlüğe bağlı kalmadan, halkın ve elitist kesimin içerisinden mutlaka destek görebilecek, ultraslanla uğraşmamayı bilerek oradan insan çekebilecek potansiyelde olmalı bu taraftar grubu. şiyarı, ali sami yen'in söylediği gibi türk olmayan takımları yenmek amacında olan galatasaray kulübünü kayıstsız şartsız desteklemek olmalı. gerekirse birkaç yıl gibi uzun bir zamana yayılacak bir girişime ihtiyaç var.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!