• 6490
  su siralar buyuk bir satranc tahtasi haline gelen kulup. tarihinde boyle donemleri cok olmustur. fakat, taraftarin artik canina tak etti. ozellikle yeni jenerasyon boyle politika ve devlet dairesi siyasetiyle ilgilenmek istemiyor. tek istedikleri sey sportif performans.

  benim gibi belli yasin ustundekiler ise boyle donemlerden en az 10 tane gordugu icin bir nevi iste yine kaos basliyor, normal sezon gitse bir sey yapamayiz ki gibi dusuncelere sahip oluyor.

  bugun modern avrupa futbol kulupleri sahiplik sistemine sahip. oralarda bu siyaset ve politikalar cok aza inmis durumda. profesyoneller ne kadar siyaset yapabiliyorsa o kadar. ornegin, calistiginiz sirketteki diger profesyonellerle olan rekabetiniz ve siyasetiniz gibi dusunun. cogunda kulubun sahibi herkesin ustunde. halka acik bir durumlari olsa da parayi veren dudugu caliyor. sahibin gitmesi soz konusu degil.

  bizde ise, dernek statumuz devam ettigi ve lise gibi bir gercegimiz de varken, tabiatiyla bu siyaset seviyesi avrupadaki kulup siyasetlerini susuz goturup getiriyor.

  yine de nereden bakarsak aptalca. nereden bakarsak ahmakca.

  sportif performansa odakli bir is yapilirken ego savaslari kulubu karistiriyor. su yasadigimiz duruma bir de disardan bakalim. katalunya lisesi barcelona kulubu icin cok onemli ve lise kokenliler kulup yonetiminin gardiyani. profesyonellik hic bir zaman bulunamiyor ve cruyff ile cadiz lisesi mezunu bir baskan ve yonetim barcelona hukumetindeyken ters dusuyor. yani sunlari yazarken bile lanet olsun bu ne ya derken, durumun disardan bakilinca buyuk bir kulup icin ne kadar da utanc kaynagi oldugunu gorebiliriz.

  hala taktik, hala oyun konusmaya calisiyoruz biz de. deli olan biziz zaten.
 • 6491
  yine yeniden kaosa girmiş kulübümüzdür. buna sebebiyet verenler de dış dünyadakilerden daha fazla galatasaray çatısı altında olanlar.
  yine terim ve yönetimi birbirine düşürmeyi başardılar.
  burada tek suçlu da yok ha. hem yönetim hem terim birlikte suçlular. kimin suçu daha fazla orasını ben bilemem. bilmek de benim işim değil.
  buna sebebiyet verenler de alttan alta ateşi harmanlayanlar. ateşi harmanlayanların derdi de galatasaray değil ha, onların derdi para.
  taraftar da bu yangına balıklama dalıyor. yine ortadan ikiye bölünüyor. işte en kötü durum da bu. galatasaray camiası bölünüyor. kenetlen başka galatasaray yok diyen camia yine bölünüyor. amaçlarına ulaştılar yani. çünkü kenetlenmiş galatasaray hepsi için tehlike.
  ve bu tehlike ile bugüne kadar başka türlü savaşırlarken artık doğru yöntemi buldular. galatasaray'ı yeniden böldüler.
  yapmayın beyler bayanlar. bu işe ortak olmayın.
  kenetlenin başka galatasaray yok.