• 6182
  her geçen gün daha da arabesk bir yapıya bürünendir.

  avrupa maçlarımızdan önce her yerde klasikleşmiş sözler duyuyoruz. galatasaray'ın olduğu yerde umut vardır, sonuna kadar savaşırız, ruhumuzu sahaya yansıtırız, galatasaray gibi oynarız falan da fişmekan. sonuç: yirmi küsür maçta avrupa'da 1 galibiyeti olan galatasaray. oynadığı futbolla hiçbir şey vadetmeyen galatasaray.

  nostaljiyle yaşamaya başladık. eski günlerin geride kaldığını, yıllardır avrupa arenasında süründüğümüzü ve futbol geliştikçe bizim geriye gittiğimizi artık anlamamız lazım. makas açılıyor deniyor ya hani, o açılan ekonomik makas değil. mentalite makası açılıyor, hem de geri kapanmayacak bir şekilde.
 • 6183
  özünü bulması gereken camia. 18-19 şl sezonunda schalke 04 maçları ve sezon başında oynadığımız fc augsburg maçları bize ne duruma geldiğimize dair çok değerli ip uçları veriyor aslında. tamam iki ülke arasında ki fark cidden büyük ama başakşehirin bundesliga liderini yenmesi ve bizim bundesliga'nın sıradan bir takımına karşı düştüğümüz durum cidden üzüyor.
 • 6184
  galatasaray türk futbolunun avrupaya açilan penceresidir. eger uluslararasi bir ba$ari bekleniyorsa önce türk futbolu degi$melidir. yillarca yabanci kuralini dayatarak türk futbolcusunun ilerlemesinin önü kesildi. az ile yetindi hepsi, en büyük hedefleri kapagi istanbul takimlarindan birine atmak oldu. oraya gelince de biraktilar kendilerini gece hayatina.

  türkiye cografyasinda ya$ayan insanlar planli*, projeli çali$maktan bihaber oldugu için daima günü kurtarmakla me$guldür. bu futbol denilen sektörde de böyledir. üstün üstlük maddi elveri$sizlik de eklenince i$ler bir o kadar daha sarpa sarmaktadir.

  yabanci kuralini kaldirdik.

  $imdi sira yerlileri yeti$tirmekte.

  tff önümüzdeki yillarda tekrardan sadece i$ olsun diye yabanci kuralini geri getirir de, yerlileri için bir proje hazirlamazsa, tekrardan ba$a sarariz, benden söylemesi.

  önümüzdeki 5 yil sirf altyapiya yatirim yapilmasi gerekir.

  tesislerini geli$tirilemsi gerekir.

  dü$ünsene abi, youth league maçlarini bile yayinlamayan bir ülkeyiz biz.

  oturun biraz dü$ünün, dü$ünebiliyorsaniz, o yetenege sahipseniz @tff!!!