• 6099
  yemin ediyorum medeniyetin besigi olan olusum.
  sozlugu bile avrupai bir dunya gorusu barindiriyor.
  oyle birsey ki yazarin biri cikiyor kurallari ihlal ediyor ve dogal olarak ihraç ediliyor sonra tamamen illegal bir bicimde baska bir yazarin (ki kardesi olmasi bisey degistirmez zira burada herkes ayni statude) hesabindan moderasyonu elestirip kendisinin kural ihlalinden degil de baska seylerden oturu ihrac edildigini yaziyor.

  moderasyon da bu entry'yi silmiyor (ki silmek tamamen haklari cunku ihrac edilen bir yazarin baska bir hesaptan yazmasi zaten yasak) ve defalarca kez :

  "bakin biz bu adami kural ihlallerinden oturu ihrac ettik.
  durum ; bu yazarin (tamamen kural disi olarak baska bir yazarin hesabindan girip) yazdigi entry'deki gibi degil"

  diye aciklama yapiyor.
  ve bu konuda açılmış anketleri kapatmiyor.

  sözlük benim olsa konuyu birdaha açılmamak uzere kapatirdim acikcasi , israrla konusan kim varsa da ihrac eder gecerdim.
  ama adamlar öyle yapmiyor cunku sorumluluk sahibiler. (bu arada "sahibiler" diye bi kelime olmasi da ayri ilginc gece vakti insallah kelime turetmiyorumdur zira otuz kez okuyup "boyle bir kelime var mi ya?" diye dusundum)

  herneyse yani incelige , naiflige , seffafliga bakarmisiniz ? bence gercekten emin ellerde bu olusum.

  sözlüğü bile ayri asil , sonra seni sevmeyen ölsün deyince biz kabahatli oluyoruz , canım takimim.
 • 6101
  ne takımının ne de sözlüğünün kimseden bir çekincesi, saklısı olmayan memleketin en büyük markası. sansür, kısıtlama, durduk yere yasak vs gibi çağ dışı uygulamalar öz güveni olmayan, saklanması gereken tuhaflıkları olan bireylerin, kurumların, hükümetlerin işidir. şeffaflık ise özgüven anlamına gelir. galatasaray deyince de muhtemelen herkesin aklına ilk gelen kelimelerden birisi özgüven olacaktır.