• 6091
  bu sezon* üzerinde ağır algı kasılacağı çok belli olan takımımız.

  sosyal medya- ekşisözlük gibi mecralarda kötü oynayıp kaybettiğimiz 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçından sonra bile hakkımızda söylenen hakemler gene formda!, hakemler maç boyu eyyam yaptı!, bein galatasaray lehine tekrarları vermedi!, var'a gidilmedi! kabilinden sayısız mesajla dolu olduğunu görebilirsiniz.

  bu sene 34 maçı da kaybetsek hakkımızda şike/hakem/himmet şu bu iftiralarla dolu yorumlar okuyacağız her yanda.

  zaten camia olarak kaosa bayıldığımızdan dik duralım bir arada olalım diyemiyorum. biz biatçı bir camia değiliz "ne şikesi vatan elden gidiyor" deyip yaptıklarını kutsallaştıran adamların peşinden de koşmayız. eleştiren, kızan, isteyen camiayız. eksik gördüğümüzü söyleyeceğiz ki daha iyi olalım. tek çözüm fatih hocamızın rakiplerini ezen bir takım ortaya çıkarıp sesleri kesmesi...

  ne diyelim allah hakkımızda hayırlısını versin, bugün konuşanlara inat inşallah yine mayıslar bizimdir.
 • 6092
  futbol takımını destekleyen taraftarların birçok farklı profile bölündüğü takımım. galatasaray futbol takımının bugüne dek yakaladığı en büyük başarıda, takımın teknik direktörü olan fatih terim, birçokları için kulübün efsanesi olmuş, bunun yanı sıra yine aynı birçokları tarafından kendisine anayasanın ilk üç maddesinden biriymiş muamelesi yapılmıştır. eleştirilemez, eleştirilmesi teklif dahi edilemez. arkadaşlar, yok öyle bir dünya. bu dünyada değil fatih terim, einstein, tesla, marie curie dahi eleştirilebilir, dahası eleştirilmelidir. çünkü bilime ve gelişmişliğe inanan insanların da gayet iyi bildikleri gibi, daha başarılı olmak için eleştirileri dikkate almak, o eleştirilerden ders çıkarmak zorundasınız. aksi halde kendi bildiğinizi yapar, en fazla başarınızı sabit tutarsınız ama kesinlikle daha ileriye gidemezsiniz.
  eleştiri kültürü ülkemizde ne yazık ki çoğu zaman için negatif anlam taşıyor, oysa övgü de bir eleştiridir. şu an hatırlayamadığım bir maçta terim'in donk'u forvete çekip, donk'un attığı kafa golüyle tek farkla kazandığımız maçta terim'i övdük, yani olumlu manada eleştirdik. eleştiri dediğimiz şey kritik yapmak, bu da gayet tabii olumlu bir biçimde de yapılabildiği anlamına geliyor.
  ama. hem de büyük bir ama var. terim'i olumsuz manada eleştirmek, her ne kadar galatasaray sözlük için profili yüksek bir forum altbaşlığını kullansak da, maalesef, burada da terim'e olumsuz bir söz söyleyeni anında galatasaray düşmanı ilan edenlere, hain olarak yaftalayanlara denk geliyoruz. siz kimsiniz de insanların galatasaray'a dair hissiyatlarını sorguluyorsunuz? bu haddi kendinizde nereden, nasıl buluyorsunuz? salt terim'e olumsuz tek bir laf etmeyerek mi? lafügüzaf! terim'i ben de eleştiririm, dahası sahadışı birçok açıklamasını da doğru bulmam ama bu ne galatasaray'ı sevmediğim anlamına gelir, ne de hain olduğum. terim'den çok hazzetmiyorum demem, şu an takımın başında olduğu için mutsuzum anlamına da gelmiyor. geleceğin kadrosunu kurmak istiyoruz, hayallerim dünyadan büyük derken onun kadar ben de heyecanlanıyorum ve bu hayalleri gerçekleştirecekse bunu da onun yapabileceğine inanıyorum. sevmemem başka, takımın bunu başarmasında kısa vadede kendisi dışında kimsenin olmaması başka. eleştiririm, eleştirebilirsiniz, eleştirebilirler. eleştirmeliyim, eleştirmelisiniz, eleştirmeliler. daha fazlasını başarmak isteyen herkes de eleştirilere kulak vermek zorunda. belki benim, sizin veya onların eleştirisi değil ama elbet birinin eleştirisi önemli olacak ve emin olun ki başarılı olmak için o eleştiriye değer vermek gerekecek.
  daha kötü günleri gördük, daha iyi günleri de göreceğiz.
  ama lütfen unutmayın, eleştiri de sevdaya dahil.
 • 6093
  hasan şaş’ı istifa ettirecek kadar linç ettiler. (sev veya sevme, rakip takım taraftarlarınca ve medya ile birlikte lince uğradı.)
  selçuk dereli -zerre umurumda değil ancak- rakip takım taraftarlarında ve medya ile birlikte lince uğrayarak beinsports anlaşmasını iptal ettirdi.
  fenerbahçe dalga geçer gibi 29. şampiyonluk diye gülünç ama kendi taraftarınca bir o kadar inandırıcı şeyler paylaşmaya başladı.
  tff başkanı daha yeni mert çetin transferi gerçekleştiği halde yabancı sınırı ile ilgili saçma, ortam hazırlayan mesajlar veriyor.
  sosyal ağlarda ise binlerce insan kin kusuyor, iftira atıp küfürler savuruyor. daha önce hukukçular derneğini de göreve çağırmıştım bu konuda, başını alamayız bu konunun bir an önce bir şeyler yapılması gerektiğini söyleyerek.
  fatih terim cezası bitip takımın başında maça çıktıktan sonra daha da kötü linçler başlayacak. makasın açılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını şimdiden belli ettiler. ortalığı kızıştırmayalım, germeyelim diyorum ama gerçekten olmuyor.
  burayı okuyan galatasaray taraftar oluşumları, yönetim, teknik ekip, futbolcular hep bir ağızdan teker teker, yüzlerine vura vura gerçekleri söylemek kaydıyla bir açıklama, bir eylem yapılması gerekiyor. yoksa yarın bir gün daha da beter bir hal alacak bu durum.
  benim şahsi olarak etki edecek bir nüfuzum yok. ancak yapılması gereken bir şey varsa, elimden geleni yapabilirim.