• 6057
    günümüz futbolunda m.city veya liverpool değilsen, bütün takımın 25-31 yaş arası dünyanın en elit futbolcularından oluşmuyorsa, mevcut konjonktürde aynı taslakla 3 sene üst üste başarılı olma gibi bir ihtimalin yok. eğer doğru zamanda kendine neşter vurup rejenerasyonunu tamamlamaz isen adın real madrid olsa dahi bütün sene nal toplarsın.

    galatasaray defans bölgesine vurması gereken neşteri kısmende olsa vurdu. gönül ister ki +33 olmuş iki bekimizin en az birinin yerine üst düzey bir isim alalım ama mali durumlar aşikar olduğundan o bölge tolere edilebilir.

    lakin galatasarayın bu sene orta saha ve hücum hattında yenilenmeden hatta yapılacak ufak çapta bir devrimden kaçması demek açık ve aleni şekilde başarısızlık demek olur. bile bile lades demek olur. duygusal davranmadan gönderilmesi gereken isimler yerli-yabancı ayırmadan gönderilmeli.

    2 sene önce kurulan takım ana hatlarıyla olduğu gibi duruyor. hatta hücum hattı+fernando'ya bakarsak gerileme var. garry'yi sattık, henry kiralıktı gitti ve açıkçası 33 yaşında ki gomis'i şu diagne'ye 10 kere tercih ederim. ve fernandonun bize geldiği haliyle şu hali arasında dağlar var. vahim halde görünen bu tabloyu adam etmek için yaklaşık 2.5 ayı var yönetimin.

    mevcut yönetimin ne yapıp ne edip bu sene fatih hocanın eline güçlü bir takım vermesi gerekiyor. özellikle skorer orta saha konusunda bence sınırlar zorlanmalı. rakiplerimizle makası açmak için elimize bu kadar muazzam bir fırsat geçmişken bu şans kullanılamazsa çok yazık olur.