• 5987
  futbol takımı sezona forvetsiz girdi.

  19 ekim 2018 galatasaray bursaspor maçında daha ilk yarıda 3 oyuncusu sakatlanıp çıkmak zorunda kaldı, maç berabere bitti.

  2 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçında 2-0 öndeyken hakemler tarafından rakibine 1 puan hediye edildi. gerginlikten dolayı bir sürü oyuncusu ilk yarıyı kapattı, hocası kimsenin açıklayamayacağı şekilde 7 maç ceza aldı ve sonra cezasına 3 maç daha eklendi. bu arada bu maçtan önce oynanan malatyaspor maçında rakibiyle temas içinde bile olmayan mariano sarı kart görerek bu maçta oynayamamıştı.

  23 kasım 2018 galatasaray konyaspor maçının son anlarında rakibi lehine penaltı uyduruldu, var'a rağmen karar değişmedi ve maç berabere bitti. serdar aziz penaltıdan sonra hakeme top attığı için 3 maç ceza aldı.

  2 aralık 2018 beşiktaş galatasaray maçında yine var'a rağmen katledildi, penaltıları çalınmadı ve mağlup oldu.

  bu arada 2 kasım'da oynanan fenerbahçe derbisinden 15 aralık'ta oynanan başakşehir maçına kadar sakatlık ve cezalılar sebebiyle maçlara adeta ideal 11 değil, çıkabilecek durumda olan 11 futbolcuyla çıktı.

  26 ocak 2019 göztepe galatasaray maçında rezil koşullarda futbol oynatıldı, neyse ki kazandı.

  hocanın cezası da daha bu dönemlerde yeni bitmişti.

  2 şubat 2019 alanyaspor galatasaray maçında sayısız taktik faul yapan rakibine sarı kart çıkartmayan hakem yüzünden adeta sahada dayak yedi, berabere kaldı.

  3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçında don olacağı bilinmesine ve erzurum en son 5 ay önce bu saatlarde oynamasına rağmen maç akşam ve -10 derecede oynatıldı, berabere bitti.

  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında ise tüm ülkenin gözü önünde 2 puanı çalındı.

  ilk yazdığım bursa maçı, takımın bir dönem nasıl bir sakatlık kabusu içinde olduğunu hatırlatmak içindi. kalanlar ise alenen hakkımızın yendiği maçlar. bütün bunlar var'a rağmen oldu.

  ilk yarısını kadrosunda forvet bulundurmadan oynadığı, 2 aydan fazla bir süre hocasız kaldığı, 1.5 ay as kadrosundan çok uzak olduğu ve hakemler tarafından ısrarla katledildiği bu sezonda bir de ne mi oldu? içindeki hainler tarafından bıçaklandı.

  (bkz: 23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibra edilmemesi)

  ve bu galatasaray son 6 haftaya girilirken liderin 5 puan gerisinde 2. sırada. lider kim biliyor musunuz? istanbul başakşehir futbol kulübü. :)

  teşekkürler.
 • 5988
  kulübün gücünün test edileceği bölüme girdik.

  eğer 2018-2019 sezonu şampiyonu olursak benim aklımdaki, kalbimdeki gibi taraftarıyla, camiasıyla, lobisiyle büyük bir kulüpmüşüz derim ama yok şampiyonluğu çalınırsa ben gözümde fazla büyütmüşüm, "hiçbir gücü olmayan, biatçı ve vur kafasına lokmasını al bir kulüpmüşüz" diyeceğim.

  her iki koşulda da sevmeye devam edeceğim ama birinde hayal kırıklıklarım çok olacak...