• 5944
  suan galatasaray degil lisespordur. hangi baskan gelirse gelsin su olaydan sonra da taraftar olarak liselilerin kullandigi bir gelir kapisi olacaksak ben ufaktan birakirim.

  taraftar olarak cok guclu bir aksiyon almazsak bizim paramizla adayi tekrar acar pilav yerken de nasil kovduk ama mustiyi diye guler bu liseliler. oyle haysiyetsiz insanlar var bu liselilerin arasinda. galatasaray falan hikaye.
 • 5948
  bu saatten sonra beni geri kazanması gereken kulüptür.

  yeter. bıktım. yok artık öyle karşılıksız sevgi, destek. üstelik biz galatasaray diye sevdik de, ortada bir galatasaray yok. lisespor var. adi adamlar var.

  yok artık öyle havadan destek, sevgi. hak edeceksiniz. etmezseniz sevgi mi? sevecek insanlar var, filmler var, diziler var. futbol mu? kaç tane lig var. kimse kusura bakmasın. bıktım ben bu adilikten de şerefsizlikten de.

  bu saatten sonra sevgiyi de, saygıyı da, alakayı da çalışacak, hak edecekler. önce mustafa cengiz'e yapılan ayıbı temizleyecekler. aklı olan da bir zahmet koşulsuz sevgi, destek laflarını bıraksın. onlar sizi hak etsin. sevginizi, ilginizi hak etmek için çalışsınlar. koyundan farkımız olsun.
 • 5949
  halkın değil, burjuvazinin takımıdır.
  https://twitter.com/...557815759245314?s=19

  bu çocuklarla ben aynı safın insanı değilim. aç kaldım, yine de aptal bir kafede galatasaray maçını izleyeyim diye paramı yemeğe vermedim. kilometrelerce yol yürüdüm, maç param otobüs parasına gitmesin diye. öğrenci adamım. zor bela iş buldum. çalışma saatlerimi galatasaraya göre ayarlamaya çabaladım. akşam işi daha kolay, sabah işi kat be kat daha zor olmasına rağmen sabab işini seçtim çünkü akşam galatasaray'ı izlemek istedim. zoruma giden şey çalışmak değil, galatasaray maçlarını izleyememekti çünkü.

  ben dibine kadar sosyalistim kardeşim. ve ben, hayatında hiçbir zorluk görmemiş, hiç çalışmamış, kendine ait hiçbir şeyi olmayan, baba parası yemekten domuz gibi şişmiş akranlarımla aynı safta yer alamam.

  ya o lise ve liseciler bırakır galatasaray'ı ya da ben ve benim gibi binlercesi. daha ne fedakarlıklar, ne fedakarlıklar var. benimkiler hiçbir şey. burada sözlükte bile oturup dinlesen, galatasaray uğruna ne cefalar çekmişler vardır.

  bu insanların hakkı bu çirkin zengin çocukları için yenemez kardeşim. yenmemeli!

  hayatımda ilk kez soğudum sanırım galatasaray'dan. keşke hiç gönül vermeseydim diye düşünmüyor değilim.

  öyle şeyler söylemek istiyorum ki, hadi boş ver sözlükten uçurulmayı, mahkemelerden kurtulamam. susmaya çalışıyorum.
 • 5951
  tüzüğünde üyelik şartlarında, galatasaray spor kulübü taraftarlığını zorunlu tutan bir madde eklemesi gereken kulüp. ibra olayından sonra daha açık şekilde belli oldu ki, bazı üyeler açık şekilde başka takım taraftarı. bu kişilerin hızlıca tespit edilip üyelikten bir daha alınmamak üzere çıkarılması lazım.

  tüzüğü yazanların bunu akıl edemeyecek kadar aklı başında olmaması hayret verici. lise önemli bir kuruluş fakat bu takımı liseliler değil, galatasaray lisesinde okumuş ve bu renklere gönül vermiş kişiler kurmuştur. bu duruma sadık kalınması açısından galatasaray dışında bir takımı aleni şekilde destekleyen (sosyal medya ya da başka bir mecrada bunu açıkça dile getiren) kişiler üyelikten ihraç edilip, tekrar üye olma yolu kapatılmalıdır.
 • 5952
  liselilerin kulübüdür. ve şunu bilmeliyiz ki bunu değiştirmeye gücümüz yetmez.

  nasıl ki lise eliyle kurulmuşsa gerekirse aynı liseliler eliyle kapısına kilit vurulur ama yine de kimseye teslim edilmez.

  istediğimiz kadar bağıralım, çağıralım, sosyal medyadan kampanyalar düzenleyelim hatta yürüyüş yapalım bu gerçeği değiştiremeyiz malesef.
 • 5956
  içindeki liseli parazitlerden kurtulması gereken kulübümüz. "ben galatasaray lisesinde okudum, benim sözüm geçerli."

  yok ya! ben de bilmem ne lisesinden mezun oldum fakat galatasaray'ın çıkarını lisecilerden daha çok düşünüyorum o ne olacak?

  kafanıza sokun artık, bu kulüp bizim! bizim ulan bizim!

  siz milyonlarca insanın fikri üzerine tahakküm kuramazsınız!, milyonlarca insanın asabını abuk sabuk düşüncelerinizle , kararlarınızla bozamazsınız! üç tane ergen, beş tane dede toplanıp tekere çomak sokamazsınız! sizden çıkalı çok oluyor!

  bakın, bu kulüp bizim her şeyimiz! pilav yiyenlerin dişine takılır, kırar! biz galatasaray tarafarı olmadan kişiliğinizi, kimliğinizi koyacak yer bulmakta zorlanırsınız.

  galatasaray liseci zihniyetin kararlarına terkedilmeyecek kadar büyüktür! bizimdir!
 • 5957
  bir sevdadır... babadan oğula geçen ya da kendiliğiden oluşan bir sevdadır.

  galatasaray’ı tanıdığımda henüz daha kendimi bile bilmiyordum. bana bu sevdayı aşılayan 2004-2005 kupa finaliydi. fenerbahçe’yi 5-1 yeniyorduk o gün. tabii çocukluk; babamın inadına gidip, fenerbahçe’yi tutacaktım, ama bilmiyordum ki goller ardı ardına geldiğinde sevinçten ağlayacağımı. bizim ailede kimse fanatik değildir. çocukken oturduğumuz gecekondunun yanında bulunan komşularımızın galatasaray’ı ilk defa tanımamda yardımı olduğunu söyleyebilirim.

  yıllar 2007 ve sonrasını gösterdiğinde ise artık galatasaray amblemleri çizmeye, radyodan, özetlerden bir şekilde galatasaray’ın maçlarını takip etmeye uğraştım. zorladım her seferinde; forma aldırdım, maça götürttüm, yayıncı kuruluşu eve bağlattım.

  ben 2000’lerde daha küçücük bir bireydim. o günlerin havasını soluyanadım. o gün kopenhag’ta veya taksim meydanında olup o maçı canlı takip edebilmeyi çok isterdim. yine de yılmadım. bana sunulan imkanları kullandım her defansında. o yılları kayda alan belgeselleri 1 değil 1000 defa izledim. bazı sözler motto olduğu için değil, kupayı aldığımız için de değil, sırf o günlerin havasını soluyabilmek için.

  bugün kendimi bir birey olarak yetiştirmekte her ne kadar ailemin faydası olsa da kendime de faydam olduğunu söyleyebilirim. kendimi ahlaklı, galatasaray sevdalısı bir birey olarak yetiştirmek için yıllarca çabaladım.

  annem galatasaray’lı kalem kutu bile alma, diğer arkadaşlarınla aranda husumet olmasın derdi, ben alırdım. bugüne kadar bu sevdayı hep yaşadım, bugünden sonra da yaşatacağım.

  bu geleceğe bir nottur. çocuklarım olursa ilk aşılayacağım sevgidir galatasaray!
 • 5958
  23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulu'ndan sonra eskisi gibi aidiyet duymadığım kulübümüz. mesele mustafa cengiz'e indirilemeyecek kadar büyüktür. mustafa cengiz'in şahsı altında milyonlarca anadolulu galatasaraylıya en kibar tabirle hadi ordan demişlerdir. kendilerini yakın zamana kadar ülkenin sahibi olarak gören bu zihniyet azınlığında azınlığı olmakla beraber galatasaray'ımızı dikta ile yönetmektedir. bu zihniyet ile mücadele sona erene kadar galatasaray'ın spor maçlarına artık eskisi gibi heyecan duymayacağım, bu adi oyunun piyonu olmayacağım.
 • 5961
  https://twitter.com/...557815759245314?s=19
  burjuvanın değil, onu sevenlerin takımıdır. her geçen gün ne yazı k ki insan kalitesi düşüyor. bu resme bakıp moralinizi bozmayın. dursun özbek gönderildiğinde de bunu yapan genel kuruldur. lise hem avantajımız, hem de dezavantajımızdır. yapılması gereken olumsuz olan bu özelliklerinin torpillenmesini sağlamaktır. bu da olacaktır, belki dün* yaşananlar bu durumu fitillendirdi.
 • 5962
  https://twitter.com/...557815759245314?s=19

  şu resmi görünce günlerdir içimde biriktirdiğim şeyi patlama noktasına getirdi.

  birkaç hafta öncesinde türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birine bir arkadaşı görmeye gittim. manzaralı falan filan güzel muhabbet ederiz diye. neyse o esnada birkaç arkadaşıyla da tanışmış oldum. o insanlar karsısında kendimi öyle ezik hissettim ki yanlarından ayrılınca dedim bu insanlar cok üst düzey birey olacaklar buradan cıkınca. tam bir burjuva. ben de üniversite mezunuyum iyi kötü okuduk ama hiç böyle kendimi yetersiz hissetmemiştim. olayı şöyle anlatmak gerekirse ben bu dünyaya 3 kez daha gelsem o üniversite'yi kazanamam. tamam eğitim acısından basarılı bir öğrenci olamadım hiçbir zaman ama zekanın yanında bunun biraz da sosyal cevre, nerelerde okuduğun, hangi ortamlarda olduğuna da bağlı olduğu net. benim lise sıra arkadasım ben askere gidicem diyordu aq. bu ogrenci nasıl yarısmacı olsun da o üniversitelerde okusun.

  neyse içimde kalan yarayı döktükten sonra bu fotoğraf gercekten bana bir darbe daha vurdu. hayatta belki de en cok sevdigim sey olan galatasaray'ın gözünde aslında bizler bir bok değiliz. böyle insanlar var olduğu sürece bizler cok enayi yerine koyuluruz.
  bu ülkede istediğim hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı. siyasette kaybettik, eğitimde kaybettik, sandıkta kaybettik, sosyal hayatta kaybettik, futbolda kaybettik. kaybetmeye mahkum bırakılıyoruz. fazla depresif diyebilirsiniz ama tek bir örnek verin de bilelim ne istediğimiz gibi oldu?

  https://twitter.com/.../1109623797446000640
 • 5963
  maalesf dünyanın en salak ve mantıksız takımlarından biridir. bu kadar büyük bir potansiyeli varken bu kadar saçma bir sistemi olan takım acaba başka ülkede var mı çok merak ediyorum. yani şu lise sistemini bir yabancıya anlatsan şaka zanneder inanmaz. ama artık değişim vakti. bardağı taşıran son damla geldi gibi duruyor.
 • 5965
  bazı şeyleri gördükçe çılgına döndüm ulan bir de dalga geçer tavırlar üstünlük taslamalar kaç milyon taraftarı olan kulüp bu dızoların eline mi kalmış ? çok daha net görüldü hangi ... cocuklarından oluştuğu lisenin...

  kimse gitmesin maça da soksunlar an.larının bir taraflarına galatasaray'ı.

  tepki değil eylem gerekiyor artık bu lise tüzük olayından kurtulmak için !
 • 5966
  hazırlık,u19,antrenman maçlarına kadar takip et ,transfer sezonunda nöbet bekle, sabah akşam kritiğini yap, en yakın arkadaşlarınla kavga et, bilet al, forma al, hayatının merkezine yerleştir, sonra üç beş veled gelip kulubün sahibi oldukları gerçeğini yüzümüze vursun. kendimi kullanılmış hissediyorum.
  parti desteklerken bile en azından bir oy hakkımız var. anlayana taraftar olarak çok büyük tokat yedik.
 • 5967
  23 mart 2019 mustafa cengiz'in idari yönden ibra edilmemesi olayıyla resmen uçurumun kıyısına itilmiş kulüp.

  takım ve teknik heyet bu işten etkilenirse kulüp topyekün freni boşalmış kamyon gibi aşağı gidecek. bu apaçık ortada. kesinlikle müsaade edilmemeli buna. bazı taraftarlar ve yazarlar görüyorum bundan sonra ne olacaksa olsun diye. öfkeyle kalkan zararla oturur. itidalli olup sağduyuyu bir an olsun elden bırakmamalıyız.

  gerekli hukuki süreçler başlatılırsa başkanın kendisi ve yönetimi üstündeki ibrasızlık tahakkümü kalkacak. aday olabilecekler yeniden. bunda bir sıkıntı yok. daha 1 sene önce 4803 oyun 2525'ini alıp (yani tüm oyların %52,5'u) seçilen bir yönetim hiç şüphem yok ki yeniden seçilecektir. hatta bu olay bu manada daha hayırlı olmuş bile olabilir, başkan seçime gideceğim diyip ibra edilseydi eli bu kadar güçlü olmayabilirdi seçim sürecinde.

  taraftar bir bütünlük oluşturup hep beraber hareket ederse, fatih terim de önüne bakarsa önce şampiyonluk, sonra da mayıs'taki genel kurul'da mustafa cengiz'in yeniden başkan seçilmesi inşallah. biten, bitmiş hiçbir şey yok.