• 5920
  avrupa maçlarına da, türkiye kupası maçlarına da olabildiğince as kadroyla çıkan, kaçak güreşmeyen takım. şampiyonluğa dönersek 2018/2019 sezonu özelinde kalan maçları da düşününce iş tamamen psikolojik savaşa dönüşmüş durumda. milli maç arasına galatasaray'ın kazanıp başakşehir'in beraberlikle puan kaybederek girmesi fırtınayı tamamen ters yöne çevirdi, başakşehir'in elinde olan psikolojik üstünlük cimbom'a geçmiş oldu. bu bağlamda galatasaray'ın tamamen kendi maçlarına odaklanması ve bir galibiyet serisi çok elzem. başakşehir bir puan kaybı daha yaşarsa o zaman görün cümbüşü.
 • 5922
  cüzi ücretlerle değil, yoklukla kurulan; çanakkale muharebeleri'nde mezun veremeyen bir lisenin takımı. görüyorsunuz, avrupa'da kupa alıyor, bir tane de değil hem de. insana yatırım yapıyor; vatanı için katma değer yaratıyor, yetiştirdiği sporcuları dünya kupalarına, olimpiyatlara gönderiyor.

  --- alıntı ---

  "başakşehir'i ben kurdum. milyon dolarlarla takım kuruyorlar ama sonuç ortada. çok daha cüzi ücretlerle kurulan başakşehir, görüyorsunuz şampiyon oluyor." (erdoğan)

  --- alıntı ---