• 40
  bazı şeylerin sırf laf olsun diye söylendiğinin en güzel örneği olan söz öbeği.
  sen bu lafı söyle ondan sonra kalan maçlarda gençlere değil de ihtiyarlara yer ver, yetmesin 32 yaşında, dört yıldır top oynamayan, götü göbeği futbol beni bıraktı diye bas bas bağıran bir elemanı sırf sana biat etti diye takıma, taraftarların büyük çoğunluğunun istememesine rağmen, transfer etmeye çalış. olacak şey değil!
 • 42
  bir ümitle yapılan kiralık transferlerden verim alınamayınca söylenen, mantıklı bakınca biraz altı boş kalan ajitasyona yönelik fatih terim sözü. teorik olarak her futbolcunun geçmşine yatırım yapılır. geçmişte yaptığı performanslar üzerinden değerlendirilir ve transfer edilir. gelecekte patlama yapması öngörülen futbolcular için bu öngörü ya da beklentinin ortaya çıkma sebebi de o tarihten önceki yani geçmişteki performanslarıdır.
 • 43
  2019-2020 sezonu kış transfer dönemi için haksız yere eleştiri konusu yapıldığını düşündüğüm fatih terim söylemi. ara transfer döneminde takıma katılan oyuncularımız yaşları ile aşağıdaki gibidir;

  jesse tamunobaraboye sekidika--->23
  henry onyekuru--->22
  marcelo saracchi--->21

  bu arada yuto, marinao, nzonzi gibi 30 yaş üstü oyuncular gönderilmek istenmekte ve 33 yaşındaki babel temelli olmasa da en azından 6 aylığına takımdan gönderilmiştir.

  bu söz olası arda turan transferi üzerinden dillendiriliyor. sadece arda transfer edilmiş olsa mantıklı olabilirdi. ama yukarıda saydığım hamlelerle çok da haklı gelmiyor bana. transfer dışında takıma eklenen taylan*, emre akbaba* ve linnes* 30 yaş altında takımı gençleştiren oyuncular olarak bu gurupta değerlendirilebilir.

  transferi için haber çıkan ama gerçekleşmeyen godin hariç tüm oyuncular da hafızam beni yanıltmıyorsa 30 yaş altında idi.