• 39
    emre taşdemir sakatlik problemi yaşayan bir futbolcu olduğu için, 4.4 milyon çok gibi duruyor ama 1. lig futbolcusu için bu paralar gayet doğal paralardir. galatasaray takımında oynayan bir futbolcu da 400 500 bin euro para kazanır, kazanmayacaksa neden oynasin ki. selçuk inan'a 3 milyon euro verdiğimizde 9 milyon tl yapıyordu. şimdi 900 bin euro verdigimizde o para ediyor. o nedenle verilen paraları, bizlerin maaşı ile kıyaslamaya gerek yok, yoksa nba de verilen maaşları düşünürsek, bizim futbolcular karın tokluğuna calisiyor gibi görünür.

    bir işin maaşını global olması belirler. ömer bayram ayarında ki her topçu 600 700 bin euro para kazanır. sorun 4 5 milyon kazanmasi imkansız olan futbolculara bu parayı vermek, bizi batıran emre'ye verdiğimiz para değil, belhanda, feghouli, falcao gibi oyunculara verdiğimiz para. futbolcu maaşları, dünyanın her yerinde yüksektir. yüksekte olmak zorundadır. bu şovu izlemek için sen para dokuyorsan, o şovun parcasi olan insanlarda bu paranın peşinde mücadele eder.

    ayda 10 bin lira para kazanacaksa, niye futbol gibi geleceği bir tekmeye bakan, 35 yaşında emekli oldugun ve oynamak için hergun antrenman yapmak gibi zorunluluğu olan zor bir işin peşinde kossunlar. 16 yaşında beni amatörden cagirdiklarinda, ben hergun antrenman yapamam dedim. futbolcu olmak kolay değil, olanlarında maaşına laf etmek gereksiz.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!