• 34
  ömer bayram ve emre taşdemir'inkileri gördükten sonra hayata isyan noktasına geldiğim maaşlardır. hadi ben uzaktan niye futbolcu olmadım ya da olamadım diye hayıflanıyorum ama aynı takımda oynayan ve bu iki futbolcudan çok daha fazla takıma katkı veren taylan antalyalı, kerem aktürkoğlu vs. ne yapsın? arkadaş vallahi kasıtlı yapsan bu kadar kötü yönetemezsin bir kulübü. bu oyuncular bizde aldıkları maaşları başka takımlardan alamaz. kimse enayi değil çünkü. e o zaman kritik soru şu. mali açıdan bu kadar dar boğazda bulunan bir kulüp olarak biz neyiz?
 • 35
  zıvanadan çıkmış olay.

  ortada yönetim yok, hoca yok ama biz elimizdeki vasat altı futbolculara para saçıyoruz.

  hadi ömer bir nebze de emre ile yapılan sözleşme tam bir skandal.

  babanın parası olsa bile vermezsin, babana acırsın ya. bu sözleşmeler nedir? bu ülkenin %50'den fazlası asgari ücretle geçiniyor. sabah 8 aksam 8 mesai yapıyor. şu heriflerin bir yılda kazandıgı parayı 200 yıl çalışsa anca kazanabiliyor. ayıptır günahtır.

  hak ediyor olsalar tamam diyeceğim, ama gerçekten ayıp. millet asgari ücretten kazandıgı para ile bir atkı, forma bir şey alıyor. belki çocugunun bogazından kesiyor bazen. ne için? müzmin sakat emre taşdemir'in 1 saatlik parasını falan çıkarmak için.

  haram olsun. ne diyim haram olsun.

  https://www.galatasaray.org/...esme-imzalandi/48847
  https://www.galatasaray.org/...esme-imzalandi/48846
 • 36
  ülkemizde kesinlikle suyu çıkmaya başlamış ve taraftarların tepkisini günden güne çeken maaşlardır. ülkedeki döviz kuru hesabına göre maaşlar makulmuş gibi görünüyor da, kulüplerin gelirlerinin ne kadarı dolar/euro cinsinden ki, gelirler de tl cinsinden zaten. keşke avrupa kupalarında başarılı olsak da ordan gelir elde etsek, veya yurtdışı satışları yapabilsek, o zaman bunun avantajı olurdu.

  nasıl gelmişse öyle gider mantığıyla hareket ediliyor hala ve malesef bana göre düzeltilmesi gereken çok temel şeyler var hala. öncelikle oyuncuların başarı durumu kulübün gelirlerini doğrudan etkiliyor, buna endekslenmeli her şey. yani beni şampiyon yapan topçu ona göre fazla maaş alsın, zira kulüp ödül parası alıyor, şampiyonlar ligi geliri elde ediyor. ama şampiyonluk hedefleyen takımı 6. yapan hoca ve topçular bir zahmet düşük maaş alacak, zira gelirleri düşürüyorsun, pasta azalıyor, pay da azalmalı. ama bu sözleşmeler öyle harika ki, bu hiç yok, başarı için bonus ekletiliyor, hatta zam talebi de geliyor genelde topçudan, vermezsen huzursuzluk çıkarıyor. ama boktan geçen sezon sonu maaşta indirim yapanı görmüyoruz, kulübü şikayet ediyorlar aksi durumda, kovsan gene tazminat. tamamen futbolcu lehine şu düzen. tamam yine öyle olsun da arkadaş, en azından da motivasyon unsuru da bulunsun, 3-4 yıllık sözleşmeyi kapan topçunun götü rahata eriyor çünkü.

  kulüp enayi mi vermesin o zaman bu paraları lafına da karşıyım, elbette yöneticilerin kabahatı var ama bu adamlar da bu maaşları talep ediyor sonuçta. benim performansım için bana bunu ödemelesin diyor, ödüyorsun, o performansı göremiyorsun, herhangi bir yaptırımın olamıyor, hiçbirimizin mesleği böyle değil, kusura bakmayın. burada büyük bir bokluk dönüyor, ve gözümüzün önünde taraftarı olduğumuz kulüp ve ülke futbolumuz, şu kadar emeğe, paraya ve ilgiye rağmen sistematik bir başarısızlık tarihi yazıyor...
 • 37
  ülkemizde asgari ücretin maksimum iki üç katı maaş alan, sıradan bir maça gitmek için bile maddiyat yönünden on defa düşünen taraftarlar tarafından aldıkları maaşlar normal görüldükçe; katlanarak devam edecektir. o güruhun değişik versiyonu devletin üst kademelerinde yer alanların da maaşlarını normal karşılar ama kendisi yılda bir kez tatili bırak memleketine kaynının yanına bile gidemez.
 • 38
  ortalama vatandaş ile kıyaslanması yanlış olacak maaşlardır.
  bakınız türkiye’de toplam 500bin lisanslı futbolcu var. bahsi geçen yüksek maaşları, hadi senelik 5milyon tl diyelim, bu ücreti kazanan futbolcu sayısı kabaca 20takım’da 10futbolcu desen, toplam 200tane futbolcu yapar.
  yani 500binde 200, yani binde0.4

  değil futbolculuk aklınıza gelen her sektörde, sigortacı, muhasebeci, mühendis, yazılımcı, eczacı vs. hangi sektörü ele alırsanız alın, mesleğinde en çok kazanan insanları sıralayın, ilk binde0.4’lük dilime giren herkes senede 5milyondan fazla kazanıyordur zaten.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!