• 7
  mustafa cengiz yönetimine 23 mart 2019 galatasaray olağan mali genel kurulunda açık açık yapılan lise darbesinden sonra akla gelebilecek her türlü teoridir.

  mustafa cengiz yönetiminin (ki kendilerinin benim nazarımda bir çok hatası var) bir kaç züppe yüzünden el çektirilmeye zorlanması durumundan geri adım atılmaz ise eğer kusura bakmayın ama benim için galatasaray spor kulübü yerini içinde beşiktaşlısı, fenerlisi bulunan liselilerin kendi cemiyetlerinde birbirini parmaklama, rant yeme kapısına bırakacaktır. herhangi bir bağ kurabileceğimi sanmıyorum. hayatında maça gitmemiş, taraftarın arasına karışmamış adamların akşamları boğaza nazır malibu keyfi yapması için kışın sivas'a, erzurum'a deplasman otobüsüyle gidecek bir taraftar grubu falan da kalmaz diye düşünüyorum.

  bu süreçten bir şekilde aslanlar gibi yırtabilmeliyiz. hukuki süreçler ile ilgili fikrim olmadığımdan ben en hardcore teoriyle giriyorum.

  gün gelir de her şekilde yönetimin önü kesilirse; 385 kansıza karşı, arkanda halkın içinden 30 milyon taraftara sahip olmanın avantajları var.

  - tüm teknik heyet, a takım ve tüm yaş gruplarındaki altyapı oyuncularının sözleşmesi sene sonu şartlı olarak karşılıklı fesh edilebilir.
  - bu oyuncular süper ligden olmasa bile 1. ligden satın alabileceğin, isim hakkını elde edebileceğin bir kulübe bedelsiz olarak geçirilebilir.
  - türk telekom arena'nın kullanım hakkı seneye tekrar isim hakkını elde ettiğin kulübe devredilmek üzere gençlik ve spor bakanlığına geçici olarak devredilebilir.
  - yayıncı kuruluş ve sponsorlarla konuşup gelirlerin iyileştirilmesi konusunda yeni anlaşmalar yapılabilir.

  bunlar galatasaray başkanı'nın bahsi konu soytarılardan onay almadan, yetkisi dahilinde yapabileceğine ihtimal verdiğim şeyler. bunlar çoğaltıladabilir ve ya başka çözümler de bulunabilir. ama artık yeter bardağın taştığı günlere geldik. ne ihtimal varsa değerlendirilmeli.

  evet baya bir fedakarlık yapacağız ama renklerimiz, ismimiz, efsanelerimiz aynı kalacak, üstüne de statükocu hainlerden sonsuza kadar kurtulabileceğiz.

  ondan sonra galatasaray spor kulübünün beşiktaş, fenerbahçe sevdalısı çok elit liseci üyeleri cemiyet toplantılarında osurup osurup hangisinin daha güzel koktuğunu mu tartışır kendi fantezilerine kalmış.