• 1
  formalardaki armaların üstündeki yıldız sayılarının belirlendiği uygulamadır. her ülkede farklı olduğu gibi bazı ülkelerde de yoktur.

  belki yeri ve zamanı değil ama kendi ülkemizdeki uygulama adına merak ettiğim şeyler var. mesela bundan 50 yıl sonra 8. yıldızı alsak nereye sığdıracağız o kadar yıldızı? sonuçta 5 şampiyonluğa 1 yıldız veriliyor ve işin sonu, karman çorman yıldızlar topluluğu bir armaya çıkacak.

  ileride 4 yıldız yerine geçen 8 köşeli tek yıldız mı kullanılır yoksa yıldız renklerini farklılaştırarak rütbelendirilir mi bilemem ama kural değişikliğine gidileceği kesin bence.

  almanların yıldız uygulaması buymuş mesela,

  --- alıntı ---

  üç şampiyonluk kazanan takımlar bir, beşinci şampiyonluktan itibaren iki yıldız formada taşınırken, 10. şampiyonluktan itibaren de takımlar üç yıldızlı formayla sahaya çıkıyor. 20. şampiyonluktan sonra ise yıldız sayısı dörde çıkıyor.

  geçen hafta 25. şampiyonluğunu elde eden bayern münih'in beşinci yıldızı takacağı sanıldı. neden takmadığı da tartışma konusu oldu.

  bayern münih, beş yıldızı hiçbir zaman formasına takamayacak. çünkü bundesliga ve dfb kuralları buna izin vermiyor. kurallar gereği bir takım en fazla dört yıldızı formasında taşıyabiliyor.

  --- alıntı ---