• 66
    2019-2020 nba sezonu kendisi için zor geçecek oyuncu.

    avrupa'ya dönmesini istemiyordum. kendisi hiç beklemediğim şekilde 76ers ile 2 yıllık anlaşma yaptı ve nba'de kaldı. takımda kalmasına gerekçe olarak da şutör eksikliğini gösterdi.

    8 ekim 2019 76ers long lions maçında son 14 dakika kala oyuna girdi. yani artık sadece yedekler oynamaya başlayınca. şut atmaktan korkuyor. 2 kez bomboş kaldı ama şut denemedi. denediği 2 şut da girmedi. takım arkadaşları da furkan'ın aksine soktukça sokuyor. ilk defa gördüğüm marial shayok bile 2 üçlük attı, 10 sayı attı. savunmada da furkan'ın üstünden basket atmayan kalmadı.

    nba için çok zayıf olduğu aşikardı ve 20 kilo almıştı. bu bile yeterli değildi ama furkan 99 kilonun kendisi için fazla olduğunu ve kendisini yavaşlattığını söyledi. 5 kilo vermesi gerektiğini ekledi. bu da fiziksel olarak ezilmeye devam edecek demek. bir de güvensiz oynuyor ve şutları girmiyor. içeri drive ederken de rakiplerine göre yavaş kalıyor. çok sıradan bir oyuncu haline geliyor. bölgesinde geçen sene göre zayıflama olsa da, hala çok fazla oyuncu var ve furkan içlerinden sivrilmeyi başaramıyor. bu sebeplerle de bu sene belki maç kadrosuna bile zor girecek gibi duruyor.

    furkan'ın acilen kendine güvenmesi ve top kullanması gerekiyor. kullandığı toplar da en az yüzde 40 oranında isabetli olmalı. ve top sürmekten de korkmamalı. topa hakimiyeti gayet iyi olan oyuncu ama top sürmek yerine topu hemen elinden çıkarmaya çalışıyor. bu sene bana göre son şansı. oldurmak için çok çaba sarf etmesi gerekiyor. olmazsa da zaman kaybetmeden avrupa'ya dönmeli. umarım başarılı olur, çok beğendiğim ve sürekli takip ettiğim bir oyuncu. böyle bir yeteneğin harcanması bir basketbolsever olarak beni üzer açıkçası.