resim
Fredrik Midtsjø
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:29
Boy:1.76
Uyruk:Norveç
 • 658
  antalyaspor, giresun ve ads maçları göstermiştir ki 22-23 sezonunda galatasaray futbol takımında tahtaya yazılacak 4. isim kendisidir: muslera-nelsson-torreira-miço. bu merkezi bozmazsak sahada her daim güçlü kalırız ve her daim iyi savunuruz. takımın üstüne yapılacağı sağlam temel bu dörtlüdür bana göre. standardı olan isimler hep. kesinlikle buna inanıyorum. oliveira'yı da beğenen ve ince işleri iyi yaptığını düşünen biri olarak torreira ile birlikte merkeze bu adamı yazarım. ondan sonra önüne arkasına mata mı oliveira mı mertens mi yazarsınız orasını bilmem.

  kendisi geldiğinde hiç izlememiş, sadece videolarını ve hakkında yazılanları okuyan biri olarak ''james milner havası aldığımı'' yazmıştım. yanıltmadı. bir kere miço futbolun temelini çok iyi biliyor. nerede duracağını, top gelmeden nereye atacağını ve ne şiddette atacağını, ne zaman topla mesafe kat edeceğini... yani fiziksel kapasitesinin, dinamizminin yanında diyorum bunları. çok gösterişsiz ve çok faydalı.

  merkezinde miço ve torreira oynayan takım bu ligde kolay kolay ezilmez. ayrıca bu ikili takımın hücumuna gerektiği kadar katkı vermenin yanı sıra sekenleri toplayarak rakibi bunaltmamızı ve baskıyı kalıcı hale getirmemizi de sağlayacak ikili. umarım bundan sonra da okan hoca bu ikiliyi bozmaz. ilerde mertens de oynasa, önlerinde mata da oynasa, kanatlarda yunus ve kerem de oynasa bu ikili takımı işletecek ve ön tarafın yaratacağı defansif sıkıntıyı giderebilecek kapasitede bana göre. zaten bu ikilinin yanına oliveira'nın biraz daha ayakta kalabilenini alınca avrupa takımı oluyorsun işte.
 • 661
  orta sahamızın lucas torreira ile birlikte değişmez ismi olması gereken oyuncusudur. macera aramaya gerek olmadığının ispatıdır. 1 ekim 2022 günü oynanan adana demirspor galatasaray maçı kalitesini bir kez daha gözler önüne sermiştir. aldığı görevleri kusursuz yerine getirmesi teknik heyetin elini rahatlatırken, oyun zekası, azmi, pozisyon bilgisi ve çalışkanlığı ile 2022-2023 sezonunda takımımıza çok şey katacağı aşikardır. elimizdeki yerli kanat oyuncularının takım savunmasını öğrenmeleri için gereken süre zarfında başımıza gelebilecek tüm olası puan kayıplarının önünde durabilecek bir aslandır.
 • 662
  kendisi eski öğrencim olur. fm13-14 gibi millwall kariyerlerimde iskandinavya'ya oyuncu avına çıktığımda radarıma 4 isim takılmıştı. bunlardan biri miço'ydu. diğerleri ise kristian selnaes, jonas svenssonve fredrik stensoe ulvestad'dı. ve bu 4 isimden 3'ünün yolu türkiye'ye düştü. bu bakımdan bizim scout ekibinden daha faydalı olduğumu söyleyebilirim.

  şaka bir yana, torreira ile birlikte orta sahada oynayıp önlerinde oynayacak kişinin işini rahatlatması bakımından bulunmaz bir nimettir kendisi. geçen sene çüküldao yerine kendisi transfer edilmiş olsaydı belki berkan-taylan ikilisi o kadar sırıtmayabilirdi bile.
App Store'dan indirin Google Play'den alın