• 28
  bugün gol atması beni şaşırtmayan oyuncu. maç öncesindeki yazımda belirttiğim gibi soldan içeri yaptığı koşunun karşılığını buldu. okan hoca 4-3-3 başladığı maçta oyunu iyi okuyup mariano’nun kanadından verdiğimiz boşlukları görünce 4-1-4-1’e dönerek gulbrandseni oyuna soktu ve sonuç aldı.

  --- alıntı ---

  maçlara 4-1-4-1 diziliminde çıkan, mehmet topal’ın çapa görevini üstlendiği ama galatasaray’ın bu sezonki 4-1-4-1’inden çok farklı bir takım başakşehir. bunun belli başlı bir çok nedeni var elbette...

  bu maç özelinde sakatlıklar tabiiki önemli rol oynayacaktır fakat benim ilk olarak değinmek istediğim konulardan biri okan hoca’nın 4-1-4-1’inin tudor’un 2017-2018 model galatasarayına yapı olarak benzemesi. abdullah hoca’nın gözdesi olan oyunculardan elia‘nın kenara çekilip gulbrandsen’in oraya monte edilmesi de önemli detaylardan biri. (tolga ciğerci rolü) okan hoca’nın sorunu erken tespiti 9 haftalık namağlupluk serisinin özeti. lige mağlubiyetle başlayan takımda sol kanat, orta saha ve forvetteki belirsizlik hemen giderildi. elia yerine gulbrandsen’in monte edilişi, okechuwku’nun önlibero’dan ndiaye rolüne evrilişi ve crivelli‘nin artık santrafor bölgesinde ilk 11 oyuncusu haline gelmesi takımın çehresini değiştirdi. genelde visca-caiçara kanadında oluşan hücum yoğunluğu crivelli ve gulbrandsen’in içe koşularıyla sonuç buldu.

  --- alıntı ---

  (bkz: 22 kasım 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı/#2806976)