resim
Francesco Farioli
Görev:Teknik Direktör
Takım:Alanyaspor
Yaş:32
Uyruk:Italya
 • 104
  adı ciddi şekilde fenerbahçe ile anılan genç teknik adam. açıkçası kariyer hatasını yapar diye düşünüyorum. bir sürü teknik direktör eskitmiş, hocaların işine direkt karışan bir yönetimin altında kendisi gibi idealist, gelişme sürecini şampiyonluk hedefi olmayan orta sıra takımlarında hata yapmaya korkmayan oyuncu grubuyla devam ettirirken farklı bir dünyanın içinde bulacaktır kendisini. üstelik henüz 32 yaşında ve fenerbahçe'de yönetmesi zor bir oyuncu grubu mevcut. ligin dinamikleri, medya, yarışmacı ruh bunlara girmiyorum bile.

  umarım bu hamle gerçekleşir. hem büyük bir takıma nasıl oyun oynatacağını merak ediyorum hem de kadıköy'deki maçlarda ceza sahası içinde pas yaparken yapılacak top kaybının doğuracağı sonuçlar ve bunların üzerine nasıl bir karakter koyup gidip/gitmeyeceğini görmek isterim.

  kısacası her yönden başarılı olmasını imkansız görüyorum.
 • 105
  sadece twitter'da yapılacak masterchef danilo mizahı yüzünden fenerbahçe'ye gitmesini istediğim hoca.

  aslında daha iyi bir planlama ile galatasaray'a yakıştırdığım bir hocaydı, ama fenerbahçe'de olma ihtimali yok. başkanın teknik direktöre zorla dörtlü defans oynatıp ardından dörtlü defans oynadıkları için kovduğu bir kulüp. taraftar cepheleşmesi, şeytan, acun, 2000ler jenerasyonu baskısı vs derken başarı getirmenin imkansıza yakın olduğu bir ortam. bence kötü bir yolda değillerdi, yine batırdılar. farioli'yi medya jet hızıyla yer.
 • 107
  bence pas oyununa dayalı oynatmaya çalıştığı oyun fenerbahçe'ye oldukça uyuyor. kadroları bu oyunu oynamak için son derece müsait. taraftarın isteklerini de karşılıyor. kağıt üstünde her şey güzel gözükse de tabiki işler öyle değil. bir yandan da tecrübesiz olması, taraftarın ve camianın sabırsızlığı, oynatmak istediği oyunu tam olarak sahaya yansıtmak için verilecek sürenin yetersizliği, isminin en baştan taraftar arasında haklı olarak tartışma yaratarak başlaması vs. düşününce işi çok zor gözüküyor. ve aslında bu olumsuz taraflar daha ağır basıyor. ayrıca bizim gibi onlar da ciddi bir puan farkı yediler trabzonspor'dan. kendisi lige sıfırdan başlamıyor. daha oturmuş bir ekibe karşı çift haneli puan farkını kapatması bekleniyorsa işi daha da zor olacaktır.

  ama asıl anlamadığım nokta kendisi düşünülüyorsa gerçekten, neden emre belözoğlu ile devam edilmedi? gerçekten o kadar gizemli ki bu soru. hiçbir eksiği olmadığı gibi fazlası vardı. aşağı yukarı aynı oyunu oynatmaya çalışan iki teknik direktör. hemen hemen aynı sistemi kullanıyorlar. francesco farioli sadece bir kaç ay önce başlamış teknik direktörlük kariyerine, tecrübe konusunda da bir fark yok. üstüne üstlük emre belözoğlu bir sezon önce takımı kendi kurduğu ve bu süre zarfında kulüpte çalıştığı için kadroya daha hakimdi. eksiklerini ve güçlü yönlerini biliyordu. taraftar arasında kredisi daha yüksek olması da var. hatta bana göre emre belözoğlu teknik direktörlük konusunda daha çok şey vaat ediyor.

  işin bir de vitor perreira kısmı var. bu adam neden geldi ve ne bekleniyordu? bu adamın kariyerinde çalıştırdığı takımlara ne oynattığı belli. neden böyle bir kadroyu oynatmak istediği oyun ve sistem ile alakasız birine emanet ettiniz. bir de adama şu sisteme geç diyerek baskı yapılıyor. yıldız oyuncular ile sorun yaşayacağı da belliydi. şuan mesut özil'i gönülsüz oynattığına adım gibi eminim.

  ali koç dönemi fenerbahçesini anlamak mümkün değil gerçekten. kulübün taraftarı olsam kafayı yerdim galiba.