• 20
  fatih altaylı‘nın yazdığına göre rusya grand prix’si öncesi haftaya denk gelecek şekilde tekrar gelebilecek grand prix. yalnız takvime baktığımda rusya gp öncesine koyulursa 4 yarış üst üste ara vermeden yapılmış olacak ki bu imkansız. şu anki takvimde herhangi bir yarış iptali olmazsa haziran ve ağustos aylarında 3 haftalık ara var ve ağustos’taki ara rutin yaz arası. fatih altaylı her ne kadar bu konuya çok hakim olabilecek birisi olsa da her ne kadar çok istesem de bana sanki bir yarış iptali olmadığı sürece bu sezon için gelmesi zor gibi görünüyor.
 • 21
  ingiltere yumuşak gücünü çok güzel kullandı, 10 günlük karantina ile fişini çekti ülkenin itibarının. ama asıl sorumluluk tabi ki bu süreci yönetemeyen yerel kişilerde.

  f1 resmi olarak yarışın "kaldırıldığını" duyurdu ama ileriye dönük kapıyı da açık bırakmışlar. ileri bir tarihte yapılabilirmiş bu sezon içinde, sanırım başka bir yarışın iptal olmasını bekliyorlar, oraya biz gireriz gene inşallah.

  https://corp.formula1.com/...te-on-2021-calendar/

  "we can confirm that there will now be two races in austria, back to back, with the first race, the styrian grand prix, taking place on 25th-27th june and the austrian grand prix taking place on its original date on 2nd – 4th july. as a result of this change the french grand prix will move one week earlier to 18th – 20th june, with all tickets for the event valid for the earlier date. this means that there continues to be 23 planned races for the 2021 season."

  avusturya'da 2 defa yarışılacak. tarihler yukarıda yazıyor. fransa ise bir hafta öne alındı.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!