• 2
  ilk günü tamamlanmış olan testler.

  ilk gün elde edilen derecelerin zerre bir önemi olmadığı için paylaşma gereği duymadım. neredeyse tüm araçlar dayanıklılığa odaklandı, düşük motor gücüyle ve 1 hafta sonra büyük bir kısmı değişecek araçlarıyla dolanıp durdular.

  mercedes'in geçtiğimiz haftalarda bir açıklaması olmuştu:
  "2019 testlerinin ilk haftasına bambaşka bir araçla çıktık. 1 hafta sonra her şeyin değişeceğini biliyorduk ve insanların bunun üzerine yaptığı değerlendirmeleri görmek eğlenceliydi."
  yani adamlar bizlerle billur geçmişler afedersiniz.

  bu testlerin de çoğu takım için pek farklı olduğunu düşünmüyorum. ferrari cephesinde testlerin ikinci haftasında b şasisinin kullanılacağını duyduk. ayrıca avustralya'da çok büyük güncellemeler alacakları da dün haber olarak geçti.

  bu sebeple şu an majör sorun varsa -elektrik arızaları, motor modları, hava akışı problemleri, ısınma sorunları, lastik ısıtma problemleri vb.- bunlar ayyuka çıkar sadece. performans değerlendirmek imkansız gibi duruyor şu an. testlerin ikinci haftası daha çok ellerini açmaya başlayacaktır takımlar. son gün yapılacak olan sıralama simülasyonları ve ikinci hafta yapılacak olan tam yarış simülasyonları önemli olacak sadece.
 • 3
  ikinci gününde ilginç bir mühendisliğe sahne olan testler.

  mercedes lewis hamilton ile araçta son derece garip bir mekanizma kullanıyor. araç üstü görüntülerde mercedes aracında pilotun direksiyonu ileri geri hareket ettirerek lastik kamber açılarını değiştirebildiği görüldü. ilgili videoları aşağıya bırakıyorum:

  https://twitter.com/...423655492071425?s=20

  https://twitter.com/...430239534305281?s=20

  kişisel yorumum eğer bu tasarım legal ise ve bekledikleri etkiyi alabilirlerse, geri kalan takımların vay haline. yarış boyunca düzlüklerde farklı, virajlarda farklı lastik açılarıyla yarışacak bir takım tamamen farklı bir klasmanda yer alacaktır.