• 14
  avrupa takvimi kesinleşmiş organizasyon. buna göre yarışlar önümüzdeki ay avusturya'da başlıyor. 3 haftada 3 yarış ardından 2 haftalık ara sonra yine 3 haftada 3 yarış bizi bekliyor. ayrıca organizasyonun en güzel pistlerinden olan avusturya redbullring ve britanya silverstone'da arka arkaya ikişer yarış yapılacak.

  takvim şöyle;

  5 temmuz avusturya gp,
  12 temmuz avusturya gp,
  19 temmuz macaristan gp,
  2 ağustos britanya gp,
  9 ağustos britanya gp,
  16 ağustos ispanya gp,
  30 ağustos belçika gp,
  6 eylül italya gp..
 • 17
  hem bir orange army sempatizanı olarak hem de spora rekabetin yeniden gelmesi için max verstappen'in şampiyon olmasını çok isterim. ancak salgın süreci öncesinde barcelona'da yapılan testlerde mercedes arabası* yine çok üstün gözükmüştü.

  aradan geçen zamanda marjinal bir gelişme yaşanmadıysa, yine lewis hamilton'un şampiyonluğu ile sonuçlanacak f1 sezonudur.
 • 18
  bence dengeli bir takvim çünkü geçen seneki ferrari düzlüklerde çok hızlıydı. avusturya, spa ve monza'da büyük fark yaratabilirler ki zaten geçtiğimiz sene bu 3 pistte 2 yarışı kazanmışlardı. bu seneki ferrari daha farklı bir konseptte ama yine de ferrari motoru büyük fark yaratabilir.
  mercedes zaten buradaki tüm pistlere uygun onları geçiyorum, adamlar tam bir alman.
  redbull ise düzlükleri uzun ve yavaş virajı bol olan pistlerde daha iyi performans sergiliyor, bu durum da onları yukarıdaki birçok pistte favori hale getiriyor. gerçi geçen sene spa ve monza'da kötü performansları vardı onu da buraya not düşmek gerek.

  sonuç olarak bence çok çekişmeli geçer yarışlar. açıkçası vettel'in dünya şampiyonluğu kazanması beni pek şaşırtmaz, şartlar lehine döndü.
  favorim yine hamilton, plase vettel ve verstappen. leclerc'in henüz tecrübesi şampiyonluk için yeterli mi göreceğiz.